Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Sigma 24 - Problem Z Ustawieniem


Alyaa

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, że wyłączyłeś ochronę powrotu i teraz zawór pilnuje tylko temperatury za zaworem. Ja widzę, że temperatury na zaworze się "zgadzają" (więc siłownik nie reaguje bo i po co). Teraz trzeba czekać aż kocioł się ustabilizuje. Cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem chyba bardzo przewrażliwiony- przepraszam.Pogodówkę też wyłączyłem.Załączę jutro jak się to wszystko stabilizuje.Tak naprawdę to nie wiem jak właściwie ustawić tę krzywą grzewczą.Bardzo dziękuję za dotychczasową Pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ustawienia krzywej to już indywidualna sprawa. Na początek ustawienia fabryczne. Potem chodzi o to, by tak dobrać temperatury za zaworem, aby dom ci się właściwie dogrzewał. Na przykład przy temperaturze -10 pogodówka ustawi za zaworem 45 i okaże się, że to za mało bo w domu robi się chłodno. Wtedy wchodzisz w ustawienia zaworu i masz tam możliwość ustawienia chyba czterech punktów temperatur: dla +10, dla 0, dla -10 i dla -20. Wchodzisz w zmienną -10 i temperaturę 45 zwiększasz do np.50. To się dobiera doświadczalnie.

 

P.S.

Rośnie temperatura na kotle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Bardzo przepraszam,że nie odpowiedziałem wczoraj  na ostatnie pytanie ale skończył mi się Internet.Oczywiście temperatura wzrosła i piec chodzi wyśmienicie.Wyprowadziłeś i mnie i ten kocioł z prawdziwej zapaści.Jestem Ci za to bardzo wdzięczny.Załączyłem dzisiaj "pogodówkę" i teraz dopiero to jest to o co mi chodziło.

Kiminero obserwowałem Twoje wypowiedzi na różne tematy na tym forum i wywnioskowałem,że nie jesteś zwolennikiem instalowania sterownika pokojowego,ponieważ może on zakłócać pracę pompy C.o.Czy dobrze myślę?MiałeMiałem zamiar taki zainstalować,Ale zdam się całkowicie na Twoją radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciwnikiem takiego działania pokojówki, że po dogrzaniu wyłącza ona pompę. Jak dobrze się dobierze temperatury dla sterowania pogodowego, to sterownik pokojowy jest zbędny. Nie znaczy to, że mam awersję do tych sterowników. Wręcz przeciwnie. Możesz się w takowy zaopatrzyć i podpiąć go do kotła, ale na innych zasadach. Gdy w pomieszczeniu zostanie osiągnięta temperatura otoczenia, to sterownik nie wyłącza pompy, tylko dodatkowo zmniejsza temperaturę wody za zaworem 4D o kilka stopni. Dzięki temu wzrost temperatury w domu jest zahamowany, ale grzejniki są w stanie "gotowości". Gdy sterownik zgłosi niedogrzanie to wraca temperatura za zaworem taka jaką wyliczyła pogodówka i grzejniki grzeją mocniej. Ta funkcja nazywa się "Obniżenie od pokojówki" i jest chyba w menu zaworu.

 

ON/OFF pompy to zmuszanie kotła do gwałtownego zatrzymania się lub zalewanie go zimną wodą i dłuuugi powrót do normalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc.Po sezonie grzewczym będę wymieniał grzejniki więc zastanowię się jeszcze nad tym sterowaniem pokojowym to z pewnością się odezwę.Na stare lata mam trochę luksusu - przynajmniej w kotłowni.Dziękuję również wszystkim tym osobom,którzy udzielili odpowiedzi na moje pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Defro Sigma to kocioł klasy 5 i nie posiada rusztu awaryjnego,można ewentualnie zasłonić tą blachą retortę podczas czyszczenia pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ponownie wróciłem na to forum z prośbą o pomoc. Do wczoraj piec pracował bardzo dobrze i nagle jakby w niego piorun strzelił.Ubiegłej nocy zgasł - oczywiście pełny popielnik niesolonego węgla.Po uruchomieniu praktycznie cały wczorajszy dzień spędziłem w kotłowni próbując dojść z nim do ładu,Ale ten kocioł jest "uparty jak osioł" i się nie daje.Zaznaczam,że nie zmieniłem ekogroszku ani żadnych ustawień.W żaden sposób nie mógł osiągnąć temperatury zadanej 65 st.Zawór 3d praktycznie nie reaguje w automatyce a jeśli już to jest otwarty na 100 % i to jest chyba przyczyną że nie może dojść do zadanej.Wyłączyłem ogodówkę,ochronę powrotu mam cały czas włączoną,Ale nic się nie zmienia.Jednocześnie zauwaźyłem,że pompa CO pracowała do tej pory z mocą 20 Wat a obecnie 45.Wykres wskazuje jak pracował kocioł przez ostatnią noc.Może ktoś z Państwa mógłby mi wskazać co może być przyczyną takiego zachowania się pieca.

post-70060-0-64962600-1486888356_thumb.jpg

post-70060-0-62387000-1486888453_thumb.jpg

post-70060-0-27260300-1486888501_thumb.jpg

post-70060-0-37477700-1486888545_thumb.jpg

post-70060-0-51882600-1486888581_thumb.jpg

post-70060-0-83650600-1486888608_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz ochronę powrotu, bo masz pompę kotłową i ta funkcja jest ci nie potrzebna. Wprowadza tylko zamieszanie.

 

Pytanie dlaczego kocioł zgasł? Zanik napięcia? Jakie masz parametry podtrzymania?

 

Zadaną kotła trzymaj 65 jak korzystasz z pogodówki, bo musi być zapas na nocne spadki temperatury.

 

Warto zmniejszyć czułość siłownika mieszacza, by nie reagował zbyt nerwowo na zmiany.

 

Widać niedopalony węgiel. Udało się opanować tą korektę? W tej sytuacji przydałoby się dmuchnąć trochę mocniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kiminero bardzo się cieszę że ponownie chcesz mi pomóc!

Ochronę powrotu wyłączyłem od naszej ostatniej rozmowy i tak jest do dzisiaj.Nie wiem jaki był powód wygaśnięcia pieca ponieważ to było w nocy ale wydaje mi się że powodem jest zawór 3d (otwiera się na 100 % temperatura rośnie spaliny spadają poniżej 60 stopni i piec gaśnie.

Moje ustawienia:

Czas podawania 5 z

Przerwa podawania 65 z

Siła nadmuchu 35

Podtrzymanie

Podawanie 4 z

Przerwa 15 min

Praca went.10 z

Przerwa went. 7 min

Podam jeszcze parametry Trybu nadzoru bo obecnie często jest w tym stanie jak zawór 3d nie zareaguje.

Podawanie 4 z

Przerwa 15 min

Siła nadmuchu 40 bieg

Czas pracy went. 10 z

Przerwa went. 7 min

Jak widać nic nie zmieniłem

W ciągu ostatniej nocy spalił mi 2 worki węgla (50 kg)

Nie wiem co konkretnie mam zrobić z tym zaworem ?

Aktualne zdjęciepost-70060-0-01818400-1486892414_thumb.jpgpost-70060-0-99009100-1486892477_thumb.jpg

Odniosłem temp na 65 st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może palnik trzeba wyczyścić w komorze nadmuchowej bo widać nadmuch 100%,a spaliny tylko 64°

Jeszcze w serwisowym bym uaktywnił "automatyczny test dmuchawy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.