Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Tomka dołączam się do,pytania co do cwu , jak zaradzić spadkowi temp. Na piecu gdy zal. Się pompa cwu da się z tym programowo poprawić ta modulacje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ale jak chcecie temu zaradzić programowo skoro trafia chlodniejsza (zimna) woda do kotła to sterownik musi podnieś modulacjie nie ma cudów musi zwiększyć moc żeby to ogrzać jedynie można trochę wyprzedzić wychladzanie się wody poprzez wcześniejsze podniesienie modulacji ale jak musi dostać 2kg Wegal żeby ogrzać tą stratę to i tak te 2kg musi więcej dostać ale jedynie można rozłożyć to w czasie nie 20min A np. 35min innaczej się nie da

Jedynie można wyprzedzić wychladzanie się poprzez wcześniejsze podniesienie mocy ale zyskamy może 5/min. Niestety kocioł ma swoją bezwładność i raczej tu tkwi problem

 

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu przecież nie mówi o zużyciu opału, a jedynie o szybszym wzroście modulacji w przypadku znacznego spadku temperatury powrotu (nie chodzi tylko o załączenie CWU),

bo skoro spada temperatura powrotu, to za chwilę spadnie również temperatura na kotle i to znacznie. Tu innej możliwości nie ma.

Chodzi jedynie o szybszy, agresywniejszy wzrost modulacji przy spadającej temperaturze powrotu.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgodzę się też jakiś czas temu o tym pisałem ale tak obserwując kocioł można jedynie wyprzedzić to o 2/5min bo mniej więcej tyle czasu trzeba jak temperatura powrotu spada żeby na kotle zaczęła spadać. To jest w przypadku jak chodzi cały czas Pompka od CWU.

Tylko tak patrząc na to z innej perspektywy jak by nie było wykresów to raczej by nikt tym sobie nie zaprzatał głowy :)

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuję rozwiązanie ze sparametryzowanym wzrostem modulacji przy spadku temp. powrotu.

Tak aby każdy mógł ustawić sobie siłę reakcji algorytmu modulacji na spadek t. powrotu. Bo u każdego będzie inaczej.

Dajcie kilka dni.

Na costeowniki.pl dodamy zakładkę "Wersje testowe" - tam będę wrzucał aktualny - nieoficjalny soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie bardzo dobre rozwiązanie. Każdy dopasuje sobie szybkość reakcji algorytmu do swojej instalacji.

Trzymam kciuki. :rolleyes:

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek duży plus ze w tym temacie coś zamierzasz robić . Powodzenia.

Jeżeli możesz zdradzić to jak u Ciebie taka sytuacja wyglada masz tak jak my czy masz coś lepiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek duży plus ze w tym temacie coś zamierzasz robić . Powodzenia.

Jeżeli możesz zdradzić to jak u Ciebie taka sytuacja wyglada masz tak jak my czy masz coś lepiej ?

 

We wcześniejszych postach wyczytałem że ma Pan sprzęgło hydrauliczne i też jestem

ciekaw jak wygląda to u Pana . W planach też mam założenie sprzęgła.

Spóźniłem sie .eeee :ph34r:

Edytowane przez Pief
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam układ ze sprzęgłem hydraulicznym i pompą na stale włączoną w powrocie ze sprzęgła.

Spadki są więc stosunkowo niewielkie nawet przy załączaniu dużych odbiorników.

 

powrót ze sprzęgła po stronie kotłowym sprzęgła. A zasilanie .

Można jakiś rysunek :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Tomku za informacje widzisz ile rzeczy to potrafi wyjaśnić mając tak inst. jaka Ty masz .wiele ludzi tu na tym forum i ogólnie na forum maja duzo problemów z instalacja , a jak maja przed oczami schemat wypróbowany to instalator nie ma co do gadania robi pod właściciela kotłowni . On weźmie pieniądze zamknie drzwi , a ty palaczu Wałcz ze wszystkim czym się da , a jak przeczyta forum to już na głowę idzie dostać.

Uważam ja i napewno grono tu na tym forum ze powinieneś w inst. Sterownika zamieścić rekomendowany schemat instalacji który przez Ciebie jest używany i to by ułatwiło ciagle pisanie o temacie Skzp -02 . Napewno poprawki są godne uwagi co do jego pracy i trzeba rozwijać opr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem ciekaw instalacji -schematu jak rozwiązane u Tomka.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszko 125 ja powiem tyle ze ważne jest by mieszać wodę w kotle i sprzęgło to robi wiec co tu więcej chcieć musi być .Kolega Klaudiusz ma i cieszy się stabilna praca kotła potwierdzam widziałem naocznie jak co to nie ma zasob. cwu podpiętego i jak by to działało z zasob. To nie wiem , ale Tomek potwierdza ze piec sobie radzi .

Fajnie by było jak by Tomek pokazał zdjęcia z pracy kotła w trakcie właśnie. Się ładowania zas. Cwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wyłączyłem cwu bo miałem wymuszony obieg na stałe. Zauważyłem że temp powrotu spadła o 10* z stosunku do tego jak była włączona. Pompa cwu miała się włączać po spadku temp 46* i najbardziej dziwi mnie to że że temp w bojlerze jest taka jak na kotle pomimo że zawór skręciłem tak aby więcej szło na dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam znalazłem. Wykres 24h. Mam 2 budynki z dość rozbudowaną instalacją. Tam gdzie widać skoki modulacji w górę - załącza się dodatkowa podłogówka około 40 m2.

Moc rośnie z 20 do 40 %, temp. kotła dość stabilna.

post-64529-0-72958100-1517055705_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tal mówicie ja nie mam sprzęgła też ogrzewam 2 budynki do jednego puszczone Ziemia około 25m rurek w jedną stronę A niżej wykres i widać kiedy jest pobierana woda Ciepła 4c7f563691bf36bd84035438884fc3a2.jpg

 

Na wiosnę będę zakładał sprzęgło bo mam nadzieję że przyniesie mi korzyści z oszczędności opału A to jak będzie kocioł pracował nie ma dla mnie znaczenia

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie patrząc z perspektywy instalatora a zarazem człowieka który nie zamyka drzwi kotłowni po skasowaniu pieniędzy za usługę mogę śmiało powiedzieć i potwierdzić zapraszając do mnie aby osobiście zobaczyć co i jak jest zrobione ,to nie ma na rynku nic lepszego niż układ z sprzęgłem tak jak ma Tomek ja skonstruowałem sprzęgło rozdzielacz bazując na wiedzy i schematach kolegów z zagranicy jest ono tańszym rozwiązaniem niż ma Tomek i sprawuje się bardzo dobrze MarekD widział co i jak i po krótkiej refleksji stwierdził jak przedmówca że się spóźnił i na dzień dzisiejszy nie będzie już przerabiał instalacji ,dodam tylko tyle że nasz sterownik super radzi sobie z stabilną instalacją i wielu moich klientów chyba też jest zadowolonych bo po prostu nie dzwonią i nie pytają o nic a w moich oczach jest to fakt że wszystko działa w 100% bo telefon klienta świadczy o problemach i niezadowoleniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi z doświadczenia czy wpływa to na ilość spalonego opału czy tylko zmienia pracę całości

Bo jak widać u mnie całość też dość stabilnie pracuję

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.