Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Bo tak masz nastawione.daj wykres

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marekd dobre rozwiązanie ale nie jedyne.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoga i CO na jednej pompie? Ok to jak masz temp na podłogę sterowaną?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu u mnie na sterowniku po przekroczeniu temp zadanej o 5°C przechodzi w czuwanie?

To akurat jest niezależne od ustawień. Gdy sterownik w modulacji zejdzie do mocy minimalnej, a mimo to temperatura kotła wybiegnie powyżej 5 stopni, to z automatu przechodzi w czuwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja sterownika u mnie:

Kupiłem najtańszy kabel unitek z dostawą na allegro. Taki tylko w kartoniku przyszedł. Płyta była.

big_Unitek_Y-105_00.jpg

Instalacja sterownika na komputerze.

Podłączenie kabla -> zainstalowałsię bez problemu (Win7)

Zmieniłem w ustawieniach numeru portu COM z 15 na 1. Reszty ustawień nie dotykałem.

Wyłączyłem sterownik kotła przyciskiem.

Podłączyłem kabel do sterownika i laptopa (laptop wyłączony)

Włączyłem laptop -> podczas startu windowsa sterownik kotła zamrugał ekranem na biało i zaczął cicho piszczeć.

Uruchomiłem aktualizator -> dodanie pliku aktualizacji.

Wgrywanie softu trwało ok 2 minut.

Sterownik kotła przestał piszczeć -> wyłączyłem laptop, odłączyłem kabel.

Włączyłem sterownik kotła -> potem ustawienia fabryczne.

 

Działa bez problemów.

brakuje mi jednak tej opcji jak w programach komputerowych,które potwierdzały by prawidłowość przeprowadzonej aktualizacji:aktualizacja kompletna/finisch/zakończ lub wyjdź/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzeniem jest restart i pikniecie na sterowniku.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonyy24 pewnie zauważyłeś że po wymuszeniu CWU zaczyna kreślić inaczej.Sprobuj zmniejszyć moc min do ok 12-15% . I możesz pokombinować ze zmianą w sterze mocy kotła na mniejszą bo prawdopodobnie masz przewymiarowany kocioł.Jakiej mocy kocioł ,ile M2 ogrzewasz?, co do przekroczenia o 5 st zadanej to nastawy nie mają nic do tego jak pisze Tomek ale zwiększenie temp.max już tak i o to mi chodziło.piszesz że instalacja na rozdzielaczach i wpięte są i grzejniki i podłoga, a na podłogę nie powinno być wyżej jak 35 st. a ciągle taka temp, da Ci saunę w chacie, musi być "coś " co steruje tą temp na obwody podłogówki , jak to masz rozwiązane? Ile tych obwodów? Jak długie są pętle? Jak regulowane są przepływy w tych pętlach? Nie wpina się grzejników i podłogowóki pod jeden rozdzielacz bez żadnego podziału, powinno być jakieś podmieszanie, jakiś bypass, i wiele innych rzeczy.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widać że na wykresie jest lepiej mam do ogrzania ok 170 m dwa obwody a podlogowki jest ok 25m i podlogowka na powrocie ma termostat.moc kotła to 25kw.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli.kociol o wiele za duży, instalator Ci pewnie taki doradził? Ile spalasz opalu? Jak się kocioł ustabilizuje minie kilka godzin, pewnie wykresy się wyrównają,i będzie modulacja.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Tomka takie pytanie czy jest możliwe by w panelu pokojowym w oknie INFORMACJE wyświetlały się informacje co w sterowniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle to wiem , a po to mi wiedzieć ja wole mieć info. Jak długo pracuje podajnik tyle.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja dla wszystkich ktorzy na skzp_02 maja problem z nierownym paleniem sie na retorcie. Obowiazkowo aktualizacja do wersji co najmniej 2.08. Po aktualizacji z 2.00 do 2.10 problem z nierownym dopalaniem zniknal. Sterowaniem modulacja o dmuchawa wyglada nieco inaczej.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedmuch czyszczące rozwiązały Tobie ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi bo może jestem niedoinformowany by piec dobrze modulowal to ma być mod 20 % potemskok do 70 % i potem czuwanie .z wykresu wyjdzie trapez czyli mod. Prawidłowa mamy na pionowej lini trapezu takie info od palacza ze Górnego śląska i jest BARDZO zadowolony za doradzanie . Szkoda gadać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Klaudiusz 3 to jest bardzo ciężki temat spalanie węgla by wydostać z niego cała moc , ale przy tym trzapezie to chyba bardzo mało pali , chętnie bym zaczerpnął ustawienia może się ujawni dobry duszek palacz .

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak do niego modulacja polega na skokach mocy i wykresu niebieskiego od 20 do góry i potem na dół do czuwania to niech lepiej się nie ujawnia bo usłyszy całą prawdę co myślę o nim o jego modulacji i o jego temperaturze zadanej 57 stopni bo tylko ta wchodzi w grą w kotłach na paliwa stałe i ma na to papier że ta woda jest bez kamienia itd itd .

A jak stopi następny czujnik spalin bo do komina wali 300 stopni to niech tam wsadzi sobie palec a drugi tam gdzie światło nie dochodzi .

A potem zadzwoni do Tomka na skargę .

Edytowane przez Klaudiusz3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.