Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ślady po przewodach elektrycznych.


radik81

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy ma może ktoś z Was jakiś "patent" jak pozbyć się śladów na ścianie, które pojawiają się tam gdzie biegną przewody instalacji elektrycznej. Tynki mam gipsowe i tam gdzie tynku jest "mniej" na przewodach pokazują się brzydkie, ciemne ślady. Niestety przewody elektryczne nie są w bruzdach i zapewne tu jest problem. Gdzieś wyczytałem, żeby pomalować miejsce z tymi śladami farbą na plamy i zacieki. Znalazłem w markecie "Śnieżka plamy zacieki", przemalowałem 2 razy, na to lateksowa "Dekorala" 2 razy i po tygodniu  w miejscach gdzie biegną przewody znowu zaczynają wyłazić te ślady. Ma ktoś na to jakiś pomysł?20200729_101504.thumb.jpg.759a66dc60cb144894fb374f728a004d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj Magnat Ceramic. Ta farba kryje wszystko.

Edycja. 

Malowałem białą pokój dzienny. Wcześniej był taki brązowawy fiolet. Zakryło po jednym malowaniu. Nawet zniknęły cienie jakie dawały nierowności na ścianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też myślę o Magnacie. Będę malował w kuchni to sprawdzę.

Dekoral pokrył dobrze tylko po kilku dniach wszystko "wylazło" z powrotem, tak jakby zachodziła jakaś "reakcja" przewody-ściana-farba i nie ma różnicy czy maluje jasnym czy ciemnym kolorem.

Spróbuje ceramiczną może będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o rodzaj farby, chociaż warto spróbować. Kable są za płytko położone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę, że tu jest problem ale to już "po ptakach". Jak Magnat nie da rady to zostaje chyba tapetowanie ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj farb które spełniają normę PN-C 81914:2002 klasy I. To są te wszystkie Dulux Eeasy Care, Dekoral Clean & Color itp. To farby trudne w aplikacji, po pierwszej warstwie wyglądają słabo, ale druga warstwa załatwia sprawę. Trzeba pamietać żeby nie stosować za dlugiego włosa na wałku no i jak chcesz umyć kuwetę to zaraz po malowaniu, bo potem ciężko cokolwiek z tym zrobić bo farby zostawiają taką grubą, silikonowo podobną powłokę która mocno przywiera. Ciężko domyć zaschnięty sprzęt jak i ręcę upaćkane od farby, W takim Duluxie który w dodatku nie jest jakoś drogi, jak polejesz go wodą, to ściana jest sucha, wszystko spływa. Na Dekoralu znowu jest ślad wody, ale szmatka na sucho i nic nie widać. 

Myślę że tego typu farby powinny pomóc, innej możliwości nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję tak jak piszecie Magnat, Dulux EasyCare. Znalazłem jeszcze takiego, Dulux EasyCare+, może ta to "ogarnie".

Screenshot_20200729-132133_Chrome.thumb.jpg.5584c75542ee167890b1a50769d7100d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brązowe zacieki na suficie zamalowałem najzwyklejszą farbą olejną, przymatowiłem lekko papierem ściernym a na to zwykły dekoral czy tp. malowidło już z 1/4 wieku nie ma śladu po zacieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówcie że wyschnie to nie będzie widać bo to nieprawda. Ta ściana w takim razie schnie 2 lata.

IMG_20200729_173439.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś , dawno temu miałem problem z zamalowaniem ściany, niczym nie dawało się przykryć przebić...

Stary fachura mi doradził:

"Weź kilo białego cementu, rozrób wodą na rzadko i pomaluj tą ścianę. Daj trzy dni wyschnąć i normalnie maluj farbą."

Tak zrobiłem - zadziałało, ściana była równiutka i bielutka. Kto chce może wierzyć i zrobić próbę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie znam ale się wypowiem. Wszystko zależy jakim kablem kładł instalację. jeśli było w nim dużo plastyfikatora ślad może długo przebijać przez tynk/farbę. Tu nie jest potrzebna farba przeciw plamom tylko taka która zahamuje przenikanie. Nie doradzę jaka gdyż jak napisałem w pierwszym zdaniu na farbach się nie znam, wiem za to że jedne kable są mocno aktywne chemicznie inne nie. Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz trzeba "zahamować przenikanie". Jak nie pomoże Magnat (ceramiczna) albo Dulux (tytanowa) to spróbuje tak jak kolega @Oldek pisze przemalować olejną i zmatowić papierem ściernym i dopiero na to farba docelowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kolega nie mógł zamalować po rozbitym na ścianie gąsiorze z winem. Po kilku próbach jakiś fachman mu podpowiedział: najpierw lakierem bezbarwnym i na to po wyschnięciu farba - pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HarryH masz na myśli to;

20201005_190812.thumb.jpg.0c8532e3278631452a206541bcc5d734.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, używam tego ćwierć wieku. Niby ftalowa, ale farb emulsyjnych trzyma się dobrze i daje matową strukturę, której trzymaja sie farby emulsyjne. Jednak w przeciwieństwie do farb wodorozcieńczalnych jest skuteczną barierą dla wszelkich plam, zacieków itd. Oczywiście - śmierdzi, jak to olejna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.