Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kociol 20kw


marcin582

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, marcin582 napisał:

Skamppv 20kw nie mozna aktualnie kupic. Dlatego mowicie ze technix 19kw nie odbiega mu jakoscia? Z tego co wyczytalem to technixa trzeba czesciej czyscic. I ma mniejsza wage od skampa pv. Pozdrawiam

Moja rada - przedzwoń do producenta lub dystrybutora i porozmawiaj to się szybciej i więcej dowiesz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada -nie kupuj większego kotła jak 10-12KW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, CIHYMUR napisał:

Moja rada -nie kupuj większego kotła jak 10-12KW

Czrmu tsk mpwisz skoro wychodzi z zapotrzebowania, ktore liczylem 3 metodami okolo 20kw? Do tego mam nieocieplony dom, z lat 80.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To inaczej. Ile myślisz będziesz spalał ekogroszku dziennie? Tak sobie pomyśl albo spytaj znajomego, sąsiada itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Ci tak wychodzi. To tak będzie. W mróz przy temperaturze -20*C. Twój dom będzie potrzebował około 9KW aby uzupełnić straty cieplne. I utrzymać w salonie  +20*C. 

Dlatego tak właśnie Ci doradzam . Przeczytaj co mam w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, przeczytalem. Moglbys mi tylko prosze wytlumaczyc, dlaczego masz taka mala moc kotla? Wedlug czego to wyliczyles? Moglbys sie podzielic Twoja teoria na ten temat? Chodzi Ci o to, ze dopiero przy minus 20 stopniach Celsjusza ten kociol np.20kw bedzie działal z pelna moca tak? A w pozostałe pory roku na polowie mocy lub nawet nie i to jest nie ekonomiczne i nie za dobre dla kotla? 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką małą moc kotła bo czytałem i zgłębiałem wiedzę na temat kotłów przez kilka lat zanim kupiłem ten kocioł.

Nie uległem presji''" sprzedafcóf"""

Całą instalacje wykonałem sam własnoręcznie, oczywiście z pomocą tego forum. 

Kociołek cyka jak w zegarku, nawet się nie męczy. 

Miałem dylemat tak jak Ty, jaki kupić kociołek .Intuicja mnie nie zawiodła. Początkowo chciałem 18KW.

Bo jak będzie za mały.? Ludzie mają tendencje do przesadzania. Ale jeśli chodzi o kocioł to wiem że ósemka byłaby w sam raz.  

Bardzo ważna rzecz '' kocioł musi schodzić bardzo nisko z mocą. Im niżej, tym lepiej dla Ciebie. Nisko ale ze sprawnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.07.2020 o 22:19, CIHYMUR napisał:

Mam taką małą moc kotła bo czytałem i zgłębiałem wiedzę na temat kotłów przez kilka lat zanim kupiłem ten kocioł.

Nie uległem presji''" sprzedafcóf"""

Całą instalacje wykonałem sam własnoręcznie, oczywiście z pomocą tego forum. 

Kociołek cyka jak w zegarku, nawet się nie męczy. 

Miałem dylemat tak jak Ty, jaki kupić kociołek .Intuicja mnie nie zawiodła. Początkowo chciałem 18KW.

Bo jak będzie za mały.? Ludzie mają tendencje do przesadzania. Ale jeśli chodzi o kocioł to wiem że ósemka byłaby w sam raz.  

Bardzo ważna rzecz '' kocioł musi schodzić bardzo nisko z mocą. Im niżej, tym lepiej dla Ciebie. Nisko ale ze sprawnością.

A ile paliwa spalasz w sezonie grzewczym i przy jakiej temperaturze w domu?

Chodzi o to, ze piece z podajnikiem 5 klasy na wysokim wykorzystaniu swojej mocy osiagaja swoja sprawnosc i dobrze przepalaja paliwo? 

Moge zapytac, jakiej mocy polecilbys mi kociol? Na jakiej zasadzie swoj obliczyles? 

Pozdrawiam

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zimie mam 23-24*C W lato 22 a nie palę w Kotle dziwne co?  

Spalam około 3,5- 4 tony.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zimie mam 23-24*C W lato 22 a nie palę w Kotle dziwne co?  

Spalam około 3,5- 4 tony.  

Polecam Ci 12Kw już pisałem wcześniej.

Czy twój dom stoi w polu tzn daleko od miasta ?Jaką masz wysokość pomieszczeń ? 2,5metra Czy kondygnacja wysoka na 3,6m?

Wyszło 16kW, instalator radzi min. 40kW – komu wierzyć?

Na pewno nie kupuj dwa-trzy razy większego kotła na węgiel/drewno nawet jeśli producent kotła, sprzedawca, instalator i szwagier zgodnie twierdzą inaczej. Tacy doradcy troszczą się tylko o to, byś nie zamarzł(a). Nie wiedzą lub nie obchodzi ich, jakie są konsekwencje doboru zbyt wielkiego kotła (a to przede wszystkim marnotrawstwo paliwa). Podobnej wielkości budynek 30 lat temu potrzebował kotła 25kW a współczesny wymaga mniej niż 10kW – a oni dalej wpychają 25kW na taki sam metraż.

O potrzebnej mocy kotła lub innego urządzenia grzewczego decyduje stopień docieplenia budynku. Na potrzebną moc grzewczą nie ma wpływu m.in. rodzaj instalacji – rury cienkie, grube albo ogrzewanie podłogowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja Cię nie namawiam . Jak się tak cykasz to weź szukaj w przedziale 14-15-16KW Ale na miłość boską odpuść te 20KW bo będziesz żałował. 

Przy wyborze kotła masz zapewnić mu stały odbiór ciepła bo - jest to kocioł na paliwo stałe. 

Twój kocioł{20KW} nie zdąży się rozpędzić a już będzie musiał hamować go sterownik. 

Ktoś na forum napisał :" Kup sobie lokomotywę żeby holować samochód osobowy."

Czy Potrzebujesz aż takiej mocy?  Dotarło? Pozdrawiam.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, marcin582 napisał:

Obstawiam kolo 3-4t. Nie maja tutaj sasiedzi jescze z tego co wiem nie maja na groszek.

Pozdrawiam

No to zakładając sezon jak teraz koło 8 miesięcy to jakieś 16-17kg na dobę.To średnia moc kotła wyjdzie ok. 7-8KW a ty chcesz kupić kocioł który będzie pracował na swojej mocy minimalnej przez większość czasu i jest duża szansa że będzie Ci generował sadzę, a się okaże że za parę lat docieplisz chatę i zrobisz sobie jeszcze większe kuku.

 

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ten: https://www.grobelny-pleszew.com.pl/kociol-z-podajnikiem-na-ekogroszek-eko-gropel-40-kw.html ???

 

Bo gdyby przyszły mrozy -60*C to 20kW może nie dać rady.

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2020 o 16:56, marcin582 napisał:

Tyle wyszlo, tak jak pisalem wczesniej

Ze strony wynika że do ogrzania domu potrzebujesz max 11kW, jeżeli w domu prowadzisz zakład fryzjerski lub łaźnię to doliczasz te 4kW na potrzeby ciągłego grzania CW, jeżeli nie to pomiń tą wartość lub dolicz max połowę  jej wartość - obecne sterowniki pozwalają na grzanie CW w priorytecie czyli jak potrzeba to cała moc kotła idzie na grzanie bojlera.

W twoim przypadku wystarczy kocioł max 14kW, może nawet i 13kW - bodaj taki jest (był) Skamp.

Ja brałbym 12kW i byłoby OK, najwyżej dałbym dodatkowo z 15cm wełny na strych - to inwestycja jednorazowa i po pierwszym sezonie zobaczysz różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, CIHYMUR napisał:

Witam. Ja Cię nie namawiam . Jak się tak cykasz to weź szukaj w przedziale 14-15-16KW Ale na miłość boską odpuść te 20KW bo będziesz żałował. 

Kto wie? Może Kolega naprawdę potrzebuje te 20 kW. A to jakieś 70 kg węgla na dobę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u Mnie jest 120m dom ponad 100 lat ocieplenie marne tylko sufity podwieszone plus wełna miałem wcześniej kopciucha 16 kw teraz na eko groszek 12kw z palnikiem sv200n spokojnie wystarcza + 140l cwu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.