Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór kotła pellet - około 20kw.


Mateoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam pieca na pellet, potrzebuję około 20kw. Mam ponad 210 m2. W tym 160 m użytkowych i 55 piwnic w tym garaż (w piwnicy, zjazdowy). Myślałem nad Lazarem SF 22kw. Czy obecnie go użytkujący polecają? Czy teraz jakby mieli możliwość to zdecydowalibyście się na inny kocioł. Szukam opinii bo jestem jeszcze przed wyborem kotła. Na ociepleniu zarówno dachu jak i fasadowym nie będę oszczędzać, planuje 15cm styropianu grafit z lambdą 0,031 i minimum 30 cm wełny (dach + podłoga strychu). Słucham porad.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak docieplisz dom, to Twoja średnia moc cieplna będzie oscylowala w granicach 6KW. Pomyśl nad tym wybierając kocioł. Polecę Ci 3 włoskie kotły: Ferroli Biopellet, Edilkamin Termika i Edilkamin Laguna 18. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Mateoo napisał:

Szukam opinii bo jestem jeszcze przed wyborem kotła. Na ociepleniu zarówno dachu jak i fasadowym nie będę oszczędzać, planuje 15cm styropianu grafit z lambdą 0,031 i minimum 30 cm wełny (dach + podłoga strychu). Słucham porad.

Planujesz wstawienie kotła przed czy po ociepleniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,  ja również mam dylemat nad wyborem Lazara Smartfire 22kw lub Stalmarka Ekosilvera 19kw, który z tych kotłów polecacie? Do ogrzewania dom z lat 80tych ocieplony 10cm styropianem,  cała instalacja CO będzie wymieniana,  myślę na poddaszu i części piętra wykonać podłogówkę,  pozostała część piętra grzejniki,  na parterze również częściowo podłogówka i grzejniki.  Z góry dziękuję za informacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Rozważ Tekla Tytan Bio 20kW. Kociołek wykonany z żeliwa (10 letnia gwarancja), palnik z automatycznym czyszczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za bo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.