Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór pieca 2020r


sensi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się nad wyborem pieca.

Dom wybudowany w latach 80. Cegła | pustka | cegła . Dom piętrowy ( bez piwnicy ) , parter wysoki na 2,20 a piętro 2,60. Całość ok 210m2 + strych .

Okna będę wymieniał ( waham się miedzy dwuszybowymi a trzyszybowymi , cena dość znacząca ) .

Docieplenie będzie styropianem białym 15 cm .

Na strychu pod wylewką styropian 5 cm. Dach nie docieplony. 

Obecnie kocioł na węgiel.

 

Po modernizacji ( docieplenie + okna ) będę musiał wybrać piec. 

Zastanawiam się nad gazowym ( mam komin, mam przyłącze ) , na ekogroszek lub na pellet .

 

Możecie coś doradzić ? 

Dodam jeszcze , instalacja w plastiku , grzejniki aluminiowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.cieplowlasciwie.pl

Prosty kalkulator doboru mocy kotła. Szacunkowo będziesz wiedział jakiej mocy szukać.

Na sam ekogroszek taniej w zakupie

 

Jest jeszcze konstrukcja kotła na pellet z możliwością zejścia do ekogroszku. Tu będzie uniwersalnie. Jak dojdziesz do wniosku, że pelletem za drogo, można zejść do ekogroszku.

Konstrukcja dwupaliwowa nazywa się Technix Pel i jest w mocach albo 15 albo 24kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa propozycja ale mam dwa pytania: czy palnik to nie podróbka Skampa? Oraz ten sterownik, warto ? Nie lepiej timela? Gdzieś mi w tematach pojawił się ten sterownik ale czy do prostej instalacji się sprawdzi czy jednak timel? 

Sam celuje w Skamp 13 kW z timelem full ale ta propozycja jest ciekawa, miałbym alternatywę. A może coś uniwersalnego jak to w życiu będzie do kitu?  Może się okazać że słabo będzie się sprawdzał i na pelecie i na groszku. Ot, nowy dylemat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek

Skamp-pv to model którego autorem konstrukcji ja jestem. Tu jest pionowy grill spalinowy oraz czyszczaki. Może być zapalarka do ekogroszku a Timel wykonał dla nas wersję SKZP02 z zapalarką.

TechnixPel jest natomiast z poziomymi półkami, jest to łatwo dostępne bez przeszkód, ale zgarniamy narzędziem.

Tu jest palnik w wersji pelletowej ze względu na rozwiązania konstrukcyjne pelletowego SV 200 musi być zgrany z czujnikiem pojemnościowym a to obsługuje wyłącznie Argos Black w tej chwili. Sterownik Argos Black może współpracować z modułem internetowym.

Do pelletu działa bardzo dobrze. Na stanowisku próbnym jeden wymiennik chodził na podobnej mocy na venma a drugi na pelletowym sv200. Zabrudzenie wymiennika SVki było mniejsze. Płytka paleniska jest do pelletu, na niej się ekogroszki nie spała. Do ekogroszkowego trzeba wymienić palenisko tj płytkę. Emisyjnie bardzo dobre wyniki , emisja pyłu jest <20mg/M3 a to.oznacza, że w nowym czystym powietrzu łapie się na wyższy poziom dopłaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za obszerną informację. Jestem pod wrażeniem jak firma jest kreatywna i nie spoczywa na laurach a tworzy szybko alternatywne konstrukcje. Sorki za gafe powyżej ale nie śledzę tematów bo póki co jestem tylko potencjalnym kupcem.  Coś mi się pomyrdalo i myślałem że Technix to wyrób Waszej konkurencji. Ignorant ze mnie :)

Myślałem o Skamp a tu już nowa oferta. I nie ukrywam że kusząca bo mimo że sam pelet to nie jest to w co chciałbym iść , ale taka hybryda z możliwością spalania i peletu i eko to rzecz warta zastanowienia. 

Muszę częściej zaglądać do tego działu bo moja niewiedza mnie samego zawstydzila.

Pieklorz, robicie kawał dobrej roboty. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.