Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w doborze kotła na pellet dom 128m^2


sauer89

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie czy macie te pompy fizycznie,czy tylko sprzedajecie? Wczoraj rozmawiałem z użytkownikiem i stwierdził że lipa drogo za prąd druga sprawa spać nie mogą szum i wibracje, szczególnie w nocy; w dzień idzie wytrzymać. Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O szumie też słyszałem. Tu też zachęcam do podejrzenia ile dB wydaje pompa i jakie są granice hałasu w obrębie działki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki kocioł kupisz. Ja w kotle 16,5KW mam wylot spalin fi 100 więc przy fi200 koniecznie potrzebował bym regulator ciągu kominowego. A wkład mam z blachy 1.4404 (316L) fi 130mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2020 o 13:32, sauer89 napisał:

A czy jest jakiś rodzimy producent który oferuje kotły z podobnymi parametrami do tych duńskich? Rozumiem żeten Black Star musi być ciągle pod ciśnieniem 8bar? Ciekawe jak wygląda temat serwisu przez tą firmę?

Są bardzo dobrzy rodzimi producenci np. producent Skam-ów ma Klaster 5-11 Pellet a Instalco ma RBR-B 13.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry palnik - na bazie SV-200, niebawem będą oficjalne wyniki badań to się wszystko wyjaśni ale póki co "nie uprzedzajmy faktów" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak Ci nie przeszkadza poziomy wymiennik to ok, ale ten kocioł do Twojego domu tylko z buforem. Za ile możesz go mieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne czy kupisz Witkowski, Klimowski, Kostrzewski czy Kowalski, tu chodzi o palnik. Jak ty chcesz zejść z mocą z palnikiem Kipi w nowym domu gdzie średnio będziesz potrzebował 3-4KW? 

 

 

Edit: a za 12k to już pewnie miał byś Biawara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec jaki palnik wybrać? Myślałem że temat rozwiązuje zawór 4 drogowy. Nie jestem obeznany w temacie c.o. i pewne tematy są mi obce. Dlatego wypytuje tutaj na forum żeby nie dać się omamić fachowcom... Jak na razie to polecali mi kotły 20 i 25Kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Na nowy dom 120m²? Matko… uciekaj od tego typu Januszy.  W nowoczesnym dobrze ocieplonym domu 10kW nie bedzie mialo co robic.  Kociol 25 kW na mocy max gdybys jej potrzebowal spali na dobe 120-130 kg pelletu. Uwazasz ze tyle mocy potrzebujesz? Co masz w projekcie? Tzn zapotrzebowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, sauer89 napisał:

Jak na razie to polecali mi kotły 20 i 25Kw

Ja pierdziu, temat wałkowany non stop. Przecież takie doradztwa powinny mieć jakiś zapis w kodeksie karnym, żeby Ci ludzie mogli być pociągani do odpowiedzialności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy 100 m², chata ocieplona "skromnie" jak na dzisiejsze standardy a kocioł chodzi na 3 Kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Najsmieszniejsze jest to ze gdyby zalozyciel watku gdyby sie zdecydowal na pompe ciepla wystarczyloby mu 14 lub mniej kW zaleznie od modelu i jego sprawnosci COP przy mrozach.

 

7 minut temu, sauer89 napisał:

EP 59.63

A jaki masz EK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
27 minut temu, sambor napisał:

W ostateczności Biawar 12kW też pójdzie

Wiesz Sambor jak moduluja nasze krajowki. Dla porowniania biawara z sonda duzo drozej nie wyjdzie cos dunskiego albo wloskiego. A to inna liga. 

27 minut temu, sauer89 napisał:

EK 98.79

Wychodzi z tego, ze na rok czyli grzanie CO i CWU latem jezeli z kotla, bedziesz potrzebowal jakies 12000 kWh mocy. A to daje jakies 2,5 Tony pelletu max. Jezeli bys podgrzewal CWU latem jakims tam panelami i cale zuzycie letnie CWU wrzucil dodatkowo  na zime to potrzebujesz i tak ponizej 10kW mocy kotla. 

Edit. Zamiast lokomotywy o mocy 25 kW, wstawiasz sobie dunskiego blackstara, RTB albo wloskiego edilkamina. ktore bardzo sprawnie( nie marnujac paliwa) moduluja moca. I masz tzw swiety spokoj z wydolnym systemem ogrzewania. Jezeli dodac do tego niskotempoeraturowy uklad podlogowy, wykonany przez fachowca a nie Janusza,  bedzie w uzytkowaniu do tego jeszcze tanio i komfortowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2020 o 09:35, sauer89 napisał:

Ok 12tys + dodatkowe bajery... Ten wymiennik jest tylko bardziej kłopotliwy w czyszczeniu czy ma jakieś inne wady? Jakie mogą być skutki jeśli będzie bez bufora? Wpadł mi jeszcze w oko Witkowski.

Za mniej chłopaki z klimatyzacja Katowice zamontują Ci pompę ciepła i będziesz miał tanio oraz zero obsługi. Jak do tego dołożysz panele PV na dach to w ogóle za darmo będzie prąd i ogrzewanie - przemyśl to bo to decyzja na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie i Panie wstępnie podjąłem decyzję odnośnie kotła. Będzie to jedna z dwóch opcji:

1. Kotłospaw Slimko 12KW + bufor ciepła

2. BlackStar 12KW bez bufora

Cenowo wyjdzie to podobnie ok 15tys.

Jak sądzicie która z opcji będzie korzystniejsza ze względu na użytkowanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.