Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór Kotła Z Podajnikiem Do Domu Z 1982R., Ok. 220M2


Mikel

Rekomendowane odpowiedzi

A na tej aukcji: http://allegro.pl/kociol-ekogroszek-pellet-zebiec-kpp-duo-25-kw-lewy-i5669740978.html

Nikogo nie naganiam a kocioł kupiłem nie przez aukcję ale przez telefon dostępny na aukcji.

To już drugi mój kocioł zębca (pierwszy do starego domu kupiłem w 2009r mozna sprawdzić w histori mych postów) a drugi teraz do nowego domu. Nie wytwarza on sadzy, o czy wy piszecie że byście ją odemnie kupili. Ale każdy niech kupi co zechce ja kierowałem się swoją opinią o kotle bo go już sprawdziłem przez kilka sezonów.

Na tej aukcji nikt nie kupuje licytuje itd...

Czyli nie kopiłeś na Allegro tylko poza Allegro..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to :

TECH ST-450 z Pid-em steruje mocą nadmuchu obliczaną na podstawie pomiaru temperatury kotła i temperatury spalin

wziętej z czopucha  czyli czujnika spalin a temperatura spalin zależy też od zabrudzenia wymiennika, czyli brak częstego czyszczenia wymiennika może zaburzać algorytm.

RECALART MultiFun  steruje  mocą dmuchawy na podstawie pomiaru temperatury kotła i temperatury żaru w palenisku 

wziętej z retorty  czyli czujnika żaru.

Mierzy również temperaturę spalin ale pomiar nie ma wpływu na sterowanie mocą nadmuchu,  jest za to informacja dla użytkownika że trzeba czyścić wymiennik .

Za pomocą czujnika żaru utrzymuje automatycznie optymalny poziom paliwa na palniku, na  jego retorcie niezależnie od kaloryczności i stosowanego paliwa

temperaturę żaru utrzymuje w okolicach 500 * C.

 

MultiFun Wydaje się być bardziej automatyczny .

Nie testowaliśmy jeszcze  tego koła   ,hydraulik go nie podłączył ,jest właśnie ze sterem RECALART MultiFun.

 

Chcesz łyknąć reklamę to jest tutaj:

[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej aukcji nikt nie kupuje licytuje itd...

Czyli nie kopiłeś na Allegro tylko poza Allegro..

Przecież wyraźnie ci napisałem że kupiłem przez telefon z aukcji. Rocznik pieca 2014.

Animus wydaje mi się że siejesz tutaj reklamę pewnej firmy produkującej kotły z Buska?

Jak się nie chcą sprzedawać to należy je zachwalać przez forum. Byłem na placu Sasa i kotłów tam od zaj--nia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja wina bo nieprecyzyjnie  napisałeś ,tym atakiem (kotły z Buska) nic nie wskórasz ostatnio inny użytkownik atakował mnie że reklamuję tylko Defro ,nie mogę pracować w dwoch konkurencyjnych firmach na raz . 2smiech.gif

Mnie nie interesują stare złomy z rusztem wodnym, wycofywane z produkcji 4 lata temu, sprzedawane w coraz niższej cenie na Allegro .Wiesz że kocioł a dokładniej jego płaszcz od wewnątrz i tak się starzeje ("poci się"), rdzewieje stojąc w jakimś magazynie nie zalany  wodą ,tego nie zobaczysz musiałbyś rozciąć kociołek.

Kocioł kupuje się przynajmniej na 10 lat więc trzeba kupować nowe modele kotłów, na teraz w klasie 5 ,  skok technologiczny przez  czas użytkowania do wymiany na następny model   i tak jest duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animus

Kotły z rusztem wodnym wcale nie są wycofane z produkcji,a jeszcze trzeba kilka dni poczekać,żeby fabryka nadążyła z produkcją.

Dzisiaj byłem w hurtowni hydraulicznej i byłem świadkiem rozmowy inwestora,obok niego "fachowiec" i sprzedawca.

W tej hurtowni zaopatrują się w te cudeńka okoliczni instalatorzy.

Wybrali Defro Duo coś tam,chyba 17 kW na 140 m2 nowej dobrze izolowanej chałupy i pytanie czy to aby wystarczy,sprzedawca odpowiedział,że jak dobra izolacja to chyba powinno wystarczyć.

Inwestor z "fachowcem" do sprzedawcy: "tylko panie ten z rusztem wodnym nie inaczej i za ile dni będzie"?

Ok. tygodnia padła odpowiedz,więc schodzą te Duo z rusztem wodnym jak świeże bułeczki :D

Śmiałem się sam do siebie,popatrzyli jak na idiotę ale powstrzymałem się od komentarza i wyjaśniania co i jak,bo ten inwestor był tak napalony i podekscytowany tym kotłem oraz jakie to szczęście go spotyka mając takiego "fachowca",który roboty nie przerobi do końca roku,a znalazł czas dla niego.

Masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animus

Śmiałem się sam do siebie,popatrzyli jak na idiotę ale powstrzymałem się od komentarza i wyjaśniania co i jak,bo ten inwestor był tak napalony i podekscytowany tym kotłem oraz jakie to szczęście go spotyka mając takiego "fachowca",który roboty nie przerobi do końca roku,a znalazł czas dla niego.

Masakra.

Masz go na sumieniu.  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.