Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w doborze kotła na pellet dom 128m^2


sauer89

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem masz rację tylko tak palnik jest fajny nada się do pelletu i też do ekogroszku. Dobrze że będzie miał zapalarkę czy ona da radę z ekogroszkiem bo z pelletem tak no i fajnie. Idziemy dalej teraz soft inna jest technika palenia pelletem a inna ekogroszkiem jak to będzie chyba jakoś nie pomylić z jakością. No i wymiennik powinien być inny pod ekogroszek i pellet pominę szczegóły celowo i teraz czyszczenie i ilość popiołu. Raczej ciężko to połączyć. Klient śpi spokojnie bo ma alternatywę albo 15kg ekogroszku albo 50kg pelletu. Co wybierze???? 

PS. Jak zwykle sprzedajemy złudzenia

PS1. Sprawdzi się na okresy przejściowe bo wtedy więcej stoi niż się pali a dwa trzy miesiące sezonu ekogroszek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mówią że jeżeli coś jest do wszystkiego jest do niczego, jest to palnik typu uni, tylko z komorą zamkniętą, według mnie spali to i owo, koleżanka w kotle z palnikiem uni od Defro też pali peletem tylko ile spali go więcej, jeżeli ktoś ma kasę i chce mieć czysto to wybiera ten opał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam myślę nad kupnem takiej hybrydy dla rodziców.

Plusem jest oczywiście wybór paliwa,które w moim regionie aktualnie jest na podobnym poziomie,ale czy w moim przypadku jest to ekonomiczne wyjście?

Czy nie lepiej kupić odpowiedni kocioł na pellet (w tej cenie) lub na groszek?

Czy spalanie nie będzie odpowiednio większe niż w typowych konstrukcjach-pellet/groszek?

No i ostatnia kwestia-co z kominem/wkładem?

Osobiście mam mieszane uczucia,ale bardzo kibicuję takiemu rozwiązaniu i czekam na pierwsze opinie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie brak jak na razie informacji jak to się sprawuje.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pospisz co Ty wymyślasz, SKZP02 jeszcze softu dobrze dzień nie używałeś i wiadro pretensji, tu nawet obok nie stałeś kotła i nie pasuje. 

Defro to ma zwykły palnik rynnowy z otwartą górą, taki on jest pelletowy, że hoho.

 

Tu od początku, co w wielu miejscach było pisane SV ma kształt palnika pelletowego rurowego (ta do węgla)

Ekogroszek odpala w 3minuty.

 

Ta do pelletu ma separację, inne palenisko (Defro na tej samej rynnie ciągnie), dedykowany sterownik. Czujnik pojemnościowy, dzięki któremu nie trzeba robić przesypu i dzięki czemu wyjściowo do.korekcji są tylko 3 (słownie trzy) parametry do zadania tj podawanie/pauza/nadmuch i tyle. 

Soft do ekogroszku zmienia parametry, jest inny,praca jest inna. Nie polega to też na samym wsypaniu ekogroszku,bo to tak nie działa. Trzeba wygasić, wymontować podajnik pelletowy, dać zaślepkę, zdemontować kryzę, zmienić płytkę paleniska na ekogroszkową. Zatem to nie idzie na tym samym. Nie pali też w górę jak retorta czy rynna tylko w bok, tak jak palniki pelletowe. W tym samym dobrym wymienniku ten palnik spali mniej pelletu jak Viper.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

To bardzo ale to bardzo dobry pomysł zwłaszcza latem , masz duży zasobnik to przerabiasz na pellet i kociołek odpala się co drugi dzień , a zimą wiadomo ekogroszku nic nie przebije jak narazie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W taką zime jak ta to bym ekogroszku pewnie nie ruszal. Jaką macie alternatywe w kotlach pelletowych za te pieniadze i z jakimi wspanialymi wymiennikami? Juz nawet cos na kipim ciezko spotkac do 10 tys. Kociol 14kw z polkami na viperze chyba 12 tys wychodzil. To ma klase 5ta na dwoch paliwach czyli ma emisje, ma sprawnosc, ma papier...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jak ktoś zacznie palić pelletem, to nie będzie mu się chciało na węgiel schodzić. Tu musi chyba być jakieś szokujące tąpnięcie w cenie paliw i relacji między nimi, czy też chwilowy brak dostępności jakiegoś paliwa z danych powodów. Dzisiaj mamy epidemię, gdzieś tam jakieś strajki mogą być. Tak jest jakaś alternatywa, choć jak mówię, pewnie większość na pellecie pójdzie. Może w mega mrozy się komuś zachce ekogroszku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena peleltu stoi w miejscu już 4ty rok. Węgiel idzie ciągle w górę. Jak Pieklorz pisał, jak ktoś spróbuje pelletu to już grochem palić nie będzie, nawet w mrozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kotlach do 15kw raczej zmian nie bedzie, chociaz w nowym domu ktos z checią wylewki wygrzeje na grochu. W wiekszych mocach zmiana przy mrozach moim zdaniem bedzie. Zwlaszcza jak ktos do 3prodzinnego nieocieplonego domu wrzuci pellet i spali 19 ton za sezon... (po ociepleniu spalanie spadlo do 8miu)

Jest alternatywa i to jest moc. Nie trzeba wybierac, czy kosztownie przerabiac. Jak ktos wtopi z pelletem to pali grochem i wie, ze nie utopil kasy. Lub od wiosny do jesieni pali pelletem a te 3 miechy obrobi groszkiem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mój pellet to co roku drożeje , cztery lata temu płaciłem za niego 390 zł za tone w bigbaku obecnie kosztuje 560 zł w miejscu to chyba ja stoję . Niestety mam inne odczucia jak eliks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kordjano napisał:

Niestety mam inne odczucia jak eliks

No bo ja nigdy nie kupowałem pelletu drzewnego za 390zl. Teraz mam/będę miał za 700zl i big bag ze swoim odbiorem za 560. I to nie chodzi o odczucia tylko o fakty. 

Zresztą ten kocioł to przecież nie pierwszy dwupaliwowy sprzęt na rynku który ma papiery na węgiel i pellet bo jest SAS eco-pel i Kotłospaw Duoko i pewnie jeszcze kilka innych które klientów raczej nie znalazły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, eliks napisał:

Cena peleltu stoi w miejscu już 4ty rok. Węgiel idzie ciągle w górę.

Ty masz dostep do taniego peletu to kupujesz tanio.Ja natomiast z racji ,ze mieszkam 25 km od kopalni Piast -Ziemowit to kupuje tanio ekg. Nie kupowałem nigdy groszku po 1000 zl br/t ba jak jest gdzies w Polsce.Cena Retopala luzem w 2018 r byla 666 zł br/t ba, obecnie 590 zł.Przywoz 200 zł /3t.

Zięc mieszkajacy na Podhalu pali peletem Lava , po modernizacji kotlowni w 2017 kupował chyba po 900 zl/t , ostatnio  1100 zl /t ,przed obecnym sezonem w lecie ub. r.

Takie tez sa fakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, eliks napisał:

 

Zresztą ten kocioł to przecież nie pierwszy dwupaliwowy sprzęt na rynku który ma papiery na węgiel i pellet bo jest SAS eco-pel i Kotłospaw Duoko i pewnie jeszcze kilka innych które klientów raczej nie znalazły.

Zadzwon i zapytaj ile kosztuje przejscie z grochu na pellet. W Duoko to koszt 6 tysiecy zlotych! Zmieniasz palnik, sterownik, czyli takie to duo jak ze mnie astronauta. Tutaj zmiana kosztowac bedzie godzine Twojego czasu, moze mniej. 

Na chwile obecna jest to dosc mocny przelom na rynku. Jak do tego dojdzie bardziej wypasione sterowanie to juz propozycja bardzo przyjemna. 

Po co brac weglaka na sv200 skoro za niewielka doplata mozna miec hybryde? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@shogunzlasa domyślam się że kosztuje. Tam przecież trzeba cały palnik wymienić.

@JorgusEmh dokładnie jest jak mówisz. Gdybym miał kupować pellet po 1000zl to bym się w to nie pchał, ale że mieszkam gdzie mieszkam, to kupuje tanio. Zresztą, teraz nie ma sensu pchanie się w pelet po 1100zl kiedy firmy wysyłają palety po 1200kg sprawdzonego pelletu, gdzie tona wychodzi dobre 800zl.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały klaster5-11 też teoretycznie na oba paliwa, ale to wymaga kompletnie innego palnika, sterowania, zasobnika itd.

Tu jest jeden kocioł, jeden palnik, jeden sterownik i dwie płytki paleniskowe.

 

Pellet w BigBagu w naszym rejonie jak się parę osób dogada wyjdzie po 650zł, workowany i dobry to 1000-1200zł.

BigBag korzystniej ale musimy ręcznie szuflować

Ceny węgla w ostatnich miesiącach poszły w dół. Aktualnie jest sporo lepszych rosyjskich (tych mocniejszych) od naszych dobrych polskich. Są kalorie 27-29, spalają się bez spiekania na drobny popiół, to pakowane z przesyłką wychodzi 940-960zł, gdzie w Polsce za Skarbka wołają po 1100-1200zł a bywają dostawy, że kalafiory robi jak zły.

Pakowany na składzie ekomiał w środku POLSKI ja kupuje za 740 z akcyzą a rok temu w okresie letnim był po 650zł.

Wszystko kwestia cen w danym regionie i czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.