Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w doborze kotła na pellet dom 128m^2


sauer89

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, sauer89 napisał:

Jak sądzicie która z opcji będzie korzystniejsza ze względu na użytkowanie ?

No Blackstar dużo mniej obsługowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
W dniu 20.02.2020 o 16:12, SUSPENSER napisał:

Za mniej chłopaki z klimatyzacja Katowice zamontują Ci pompę ciepła i będziesz miał tanio oraz zero obsługi. Jak do tego dołożysz panele PV na dach to w ogóle za darmo będzie prąd i ogrzewanie - przemyśl to bo to decyzja na lata.

Też idę w tym kierunku. Czekam od nich na odpowiedź :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trener widzę że się coś zmieniło u Ciebie , do niedawna byłeś bardziej sceptyczny odnośnie pv i pomp ciepła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś posiada lub zna opinie o kolte heiztehnik one?https://www.heiztechnik.pl/index.php/kotly-pelletowe/one-basic jest wersja 8KW która moduluje od 2. Lub 11KW i moduluje od 4. Ma pionowy wymiennik samoczyszczenie palnika możliwość podłączenia sondy i elektroniki. I serwis 20km od domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sauer89 napisał:

Czy ktoś posiada lub zna opinie o kolte heiztehnik one?https://www.heiztechnik.pl/index.php/kotly-pelletowe/one-basic jest wersja 8KW która moduluje od 2. Lub 11KW i moduluje od 4. Ma pionowy wymiennik samoczyszczenie palnika możliwość podłączenia sondy i elektroniki. I serwis 20km od domu...

Czy ty wiesz ile kosztuje opcja którą opisujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
1 godzinę temu, Puławiak napisał:

 I widać że lubili swoją pracę 

Ogólnie, to oni nadal lubią i pracują. Wnioskuję, że komuś przeszkadzało to, że można coś komuś zrobić za dużo mniejsze pieniądze...,ale nie ma co drążyć, bo to nie na temat. Mam nadzieję, że wrócą ze swoimi projektami ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trener40

To jest to o czym pisałem wcześniej do@berthold61 czyli po pierwsze nie wiadomo czy montaż takiej pompy (przerobionej) był legalny i czy oni mogli świadczyć takie usługi i po drugie czy dawana była gwarancja na zestaw.

Oczywiście mowa jest tylko o przeróbkach bo tak jak kolega wyżej wspomniał nic poza tym się nie zmieniło-nadal montują pompy i wstawiają filmiki.

Różnie to mogło być.

Żałuję tylko,że nie ściągnąłem sobie całego opisu przeróbki bo liczyłem na to,że jednak mimo wszystko ze strony nie zniknie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
3 godziny temu, robin60 napisał:

Dajcie jakiś namiar na tych fachowców co ich konkurencja wykończyła chwilowo.

Tych gnoji to pewnie chronią , gnój zawsze wyżej stoi jak widać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2020 o 14:01, sauer89 napisał:

Czy ktoś posiada lub zna opinie o kolte heiztehnik one?https://www.heiztechnik.pl/index.php/kotly-pelletowe/one-basic jest wersja 8KW która moduluje od 2. Lub 11KW i moduluje od 4. Ma pionowy wymiennik samoczyszczenie palnika możliwość podłączenia sondy i elektroniki. I serwis 20km od domu...

W tej chwili kocioł ma sondę lambda w standardzie wraz z systemem sterowania I Pell.

Na początku było trochę problemów, ale od blisko roku wszystko super. Polecam zwłaszcza zestaw standard z całą hydrauliką. Cenowo wygląda super korzystnie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już brać ten model to tylko w pełnej opcji w automacie i optymalizacja spalania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 128mkw użytkowej można jeszcze zadziałać inaczej

Technix10 BIO domyślnie na pellet, z zapalarką, czujnikiem spalin, pojemnościowym, licznik spalania paliwa, dostępny moduł internetowy Safe IT 

Zaletą tego rozwiązania jest jego uniwersalność. Domyślnie jest to kocioł na pellet, ale po demontażu kilku rzeczy i przełączeniu sterownika na tryb ekogroszek można spalać to paliwo.

Na ekogroszku wg badania 2,5-9,3 (max do 12kW)

Na pellecie moduluje 2-10kW z pelletowa płytka rusztu paleniska

 

Taki dwupaliwowy z atestami na oba paliwa detalicznie ok.8190zł brutto

Na pellet:

- tryb ręczny, załączyć pompę co, załączyć podajnik1 (ślimak dosuwający na płyte paleniska), załączyć podajnik2 (wybierający pellet z kosza), jak pellet dojdzie do paleniska nalezy wyjść z trybu ręcznego

- nacisnąć start i wszystko przejdzie w prace automatyczną z modulacja mocy

Zmiana na ekogroszek:

- wygasić , zdemontować z kosza podajnik pelletowy, zamontować zaślepkę

- wymienić płytke paleniska na ekogroszkową

- zdemontować kryzę separującą pellet od palnika głównego (wyjąc czujnik pojemnościowy)

- przełączyć soft na ekogroszek

Obsługa ekogroszku:

w tryb ręczny, załączyć pompę, podawanie paliwa, dopchnąć na palenisko, w trybie ręcznym załączyć dmuchawę oraz zapalarkę, po rozpaleniu wyjść z trybu ręcznego i przejść w automat

Technix10 Bio2.jpg

Technix10 Bio.jpg

Argos Black tryb wegiel.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUPER ! Cena przystępna... GRATULUJĘ !!

A zaczęło się z czasów Zawijanów na forum murator. Karoka pierwszy zażartował na temat dwupaliwowego kotła w RBRze. Podchwyciłem żart... Do mojego górno-dolnego kotła Uniwersalnego UKS dokupiłem Pellasa i zamontowałem w drzwiczku palnik. Jest tak przerobiony, że po wymontowaniu palnika, mogę palić orzechem II w mroźne dni -10 - -20 st /styczeń-luty/,  a w chłodne dni pelletem 620 zł /pażdziernik-grudzień i marzec-kwiecień/

Twój kociołek będzie "przekleństwem" dla sprzedawców pelletu i ekogroszku. Z takim kotłem kupujący będzie dyktował cenę paliwa...

Mój wykres i wykres Pello, proszę zwrócić uwagę na temperaturę kotłą i spalin

wykres.jpg

pello.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego@Pieklorz to kiedy będzie można kupić taki kociołek i zestawy do modyfikacji działających już palników SV200?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://piece.bazarek.pl/opis/282986/technix-bio-10kw-pellet--ekogroszek.html
Już jest w sprzedaży


Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są kotly na licencji Technix. Sekom, Dragon, czy tam kazdy jeden z tej serii to bedzie to samo. Czekam na wpisy jak to technix od firmy A jest lepszy od tego z firmy B... Czekam na lepszy sterownik, ale ten Black tez wyglada spoko. Ogolnie mocno przyszlosciowy produkt. Zapowiadaja sie fajne ceny, jak do tego dojdzie dobre sterowanie to bedzie dobra propozycja rozwijana mysle przez długie lata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się że to ma półki a Technix rury poziome w górnej części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.