Skocz do zawartości

tarasow

Nowy Forumowicz
  • Postów

    4
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia tarasow

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Dzieki za szybka odpowiedz! Chciałbym zostawić ten jeden grzejnik w razie późniejszego zamieszkania. Czy w takim razie mogę usunąć rurki miedzy pionami i piony zakończyć odpowietrznikami na kondygnacjach poniżej? Grzejnik na strychu zamknąć zaworem i dołożyć przed zawór trójnik z automatycznym odpowietrznikiem? Co powinno jeszcze znaleźć się w tym planie aby był kompletny? Pozdrawiam.
  2. U nie wygląda tak sytuacja "grzebienia", jeśli dobrze zrozumiałem przekaz to nierównomierne grzanie właśnie tkwi w takim układzie. Stara instalacja z 85roku, spawana, rury kryzowane z grzebienia 5/4cala chyba. Jak można zmodyfikować taką instalacje aby polepszyć sprawność? Do tej pory kryzowałem na zaworach przy grzejnikach ale nigdy nie uzyskałem pożądanego efektu. Proszę o ustosunkowanie się też do mojego postu odnośnie całej instalacji i jej błędów: https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/8793-stara-instalacja-reanimacja/page__pid__73560#entry73560 Pozdrawiam, Jakub.
  3. Powierzchnia 100m^2/ kubatura całkowita budynku 629m^3, ogrzewana 250m^3 (bez strychu bo był pomijany w obliczeniach, teraz jest tam jeden grzejnik) Dom "szeregowy" czyli tylko dwie ściany od dworu, z 85r, nie docieplany styropianem (jest to w planie). Okna drewniane skrzynkowe. W planach wymiana na plastiki. Ma Pan dwa razy większą powierzchnię i 150%mniejsze zapotrzebowanie na ciepło... Czy to możliwe aby u mnie sprawa toczyła się o okna i brak docieplenia z zewn? Martwi mnie ten mały przepływ oraz "wędrówka" ciepłej wody przez strych. Czy plan modernizacji, który mam zamiar wykonać jest technicznie poprawny? Pozdrawiam, Jakub.
  4. Witam serdecznie całe grono Fachowców. Instalacja ma ponad 20lat, grzejniki żeliwne, początkowo był podłączony tylko piec na koks i obieg grawitacyjny z otwartym naczyniem na szczycie instalacji (patrz rys.). Na wyposażeniu była również pompa obiegowa(wspomaganie?). Rurki najgrubsze w kotłowni i najcieńsze na strychu. Po jakimś czasie instalacja podłączona została do elektrociepłowni OPEC. Założony został zawór równoważący, i licznik ciepła z pomiarem przepływu i temperaturą na zasilaniu i powrocie. Naczynie na szczycie instalacji zostało zamknięte(ciśnienie). Ich awaria i moje niedopatrzenie zniszczyły piec(za wysokie ciśnienie). Odpowietrzanie za pomocą zaworu nr 1. Na zasilaniach grzejników stare zawory z czarnym pokrętłem. Grzejniki są ciepławe, przy lekko odkręconych zaworach. Przy większym odkręceniu całe ciepłe ale za to drugi pion zimny lub piętro wyżej/niżej zimne. Więc wszędzie lekko tylko odkręcone. Na rysunku ciepło z lewego tylnego pionu idzie górną rurką wychodzącą z przed zaworu na grzejniku na strychu (3) i wchodzi do lewego przedniego pionu od góry(???)! Zakręciłem zawór nr 2 aby się ta ciepła woda nie "bujała"- załącznik- schemat CO Występują straszne trudności w regulacji: delta T to średnio 27st. C (zasilanie 52 a powrót 25). Uważam, że to bardzo dużo. Mylę się? Przepływ ustawiłem na 75-85litrów/godzinę. Regulowane zaworem równoważącym i odczytem na liczniku ciepła. I przy tych parametrach mam, wg. mnie, dość duże rachunki- w tym miesiącu 470zł! Obliczyłem, że zwiększając przepływ o 50% rachunek wzrośnie o 100zł a taki przepływ 120l/h nie zagwarantuje raczej zmniejszenia delty T. Proszę o porady związane z modernizacją. Póki co planuję: Po sezonie grzewczym założenie zaworów termostatycznych z głowicami termostatycznymi oraz taką modernizację instalacji: Na końcach pionów odpowietrzniki automatyczne i likwidacja naczynia na strychu. Naczynie przeponowe w kotłowni i naprawa pieca by mieć możliwość grzania koksem- załącznik- schemat CO plany modernizacji Czy taka zmiana wpłynie na polepszenie sprawności i lepszej regulacji instalacji? Pozdrawiam, Jakub.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.