Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w doborze kotła na pellet dom 128m^2


sauer89

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam dom z roku 1980, parter 110m2 (podłogówka i grzejniki), jak mrozy podłogówka a jak mrozów nie ma to grzejniki i tylko dwa wtedy grzeją. Piętro 126m2 tylko grzejniki które chodzą cały czas. Strych nieużytkowy, 140m2. Dom nie ocieplony, ściany 40cm cegła i pustak i 5cm pustki powietrznej. Ocieplona tylko podłoga na parterze. Wszędzie okna plastiki. W tym roku muszę zmienić kocioł z zasypowego na inny. Ciekawi mnie właśnie ten z możliwością palenia na ekogroszek i pellet. Chociaż głównym opałem byłby u mnie ekogroszek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu właśnie ogarnięty w moim przypadku startujący od serii skamp-pv ekogroszkowych jest soft SKZP02 z obsługą zapalarki pod ekogroszki.

Zapalarka idzie w gniazdo cyrkulacyjnej (jej kosztem oczywiście)

Jest tryb czuwanie Eco pozwalający na wygaszanie ekogroszku gdy nie ma zapotrzebowania od układów CO oraz bojlera. Świeży temat. Testy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem skoro jest zapalarka do ekogroszku to powinno się samo odpalać od termostatu czy też harmonogramu , tak samo jak pellet .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pieklorz napisał:

Zapalarka idzie w gniazdo cyrkulacyjnej (jej kosztem oczywiście)

Ciekawe czy to taka prosta zmiana - zapalarka ma moc elektryczną, szczególnie przy starcie z 5-10x większą niż pompa cyrkulacyjna, coś więcej trzeba aby to zamienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeży temat ale ja trzymam kciuki. Mam nadzieję że do wakacji będzie już wszystko wiadomo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Pieklorz napisał:

Jest tryb czuwanie Eco pozwalający na wygaszanie ekogroszku gdy nie ma zapotrzebowania od układów CO oraz bojlera. Świeży temat. Testy

Fajnie. Czyli w sumie działało by to jak przy pellecie. U rodziców w Defro mam zapalarke, działa ponad 3 lata i jest nieoceniona jeśli chodzi o dni przejściowe. Oczywiście nie ma tu softu z harmonogramem, ale mama 2 kliknięciami sobie rozpala lub wygasza i są zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.