Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł na pellet z możliwością przeróbki na ekogroszek


cichy207

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam nowego kotła na pellet dla domu 130 m2 z możliwością przerobienia w późniejszym czasie na ekogroszek. Może to dziwnie brzmi ale taki kocioł potrzebuje który na razie będzie ogrzewał dom a w przyszłości będzie przeniesiony do innego budynku i tam zakupie do niego palnik retortowy na ekogroszek. Najlepiej aby miał możliwość podłączenia palnika retortowego z boku kotła 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, cichy207 napisał:

Szukam nowego kotła na pellet dla domu 130 m2 z możliwością przerobienia w późniejszym czasie na ekogroszek.

To musisz kupić od jakiegoś producenta od razu kocioł z dwoma palnikami, palletowym i ekogroszkowym oraz ze świadectwem 5 klasy, że ten sam kocioł był badany na obu palnikach inaczej będzie to niezgodne z istniejącymi przepisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No te kotły z pelletowym sv200 jeszcze chyba dostępne nie są ale będą. Niech się @Pieklorz wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, eliks napisał:

No te kotły z pelletowym sv200 jeszcze chyba dostępne nie są ale będą. Niech się @Pieklorz wypowie.

 

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi są dla mnie ważne bo muszę szybko podjąć decyzję  i coś mądrego wybrać

Właśnie sporo czytałem o tym palniku, chwali go wiele osób lecz nie wiem czy to reklama czy naprawdę jest dobry. Ja szukam czegoś sprawdzonego i najchętniej wysłucham opinii użytkowników nie przedstawicieli.  Z tego co czytałem na forum to producent sv200 ma coś nowego wprowadzić na pellet oby szybko bo ja potrzebuje coś na już ;/

Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś propozycje bardzo proszę o pomoc na pewno z każdą się zapoznam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ma być sv200 na pellet i po zabiegu możesz palić w nim normalnie grochem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebadane na pellecie są moce 10kW (na ekogroszku 9kW), 15kW (ekogroszek też 15kW), 24kW , 38kW podobnie.

Powinno to wszystko ruszyć od pewnie połowy marca. Do końca tygodnia pojawią się pewnie zdjęcia i pierwsze opisy.

 

To kocioł na pellet z palnikiem SV200pelletowym, zapalarką, separacją paliwa w koszu, podajnikiem pelletowym wybierającym pellet z zasobnika.

Po demontażu kryzy separujacej pellet oraz wyjęciu z zasobnika podajnika pelletowego i zamontowaniu zaślepki można palić po przełączeniu softu w sterowniku ekogroszkiem. Wymienione moce mają podwójne badania.

Cenowo ok.+1500zł w stosunku do wersji typowo ekogroszkowej.

Może kolega na priv napisać jak chce więcej informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego@Pieklorz czekamy na więcej informacji. Na pewno zainteresowanie będzie spore

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.02.2020 o 20:13, cichy207 napisał:

Właśnie sporo czytałem o tym palniku, chwali go wiele osób lecz nie wiem czy to reklama czy naprawdę jest dobry. Ja szukam czegoś sprawdzonego i najchętniej wysłucham opinii użytkowników nie przedstawicieli. 

Napisz na priv skąd jesteś to skontaktuję Cię z użytkownikami takich palników z Twojej okolicy i sam z nimi porozmawiasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się i pierwsze kociołki po internetach.
Cena przyzwoita. Sterownik wyglądowo wypada jak włoskie konstrukcje - coś jak lidia, redy, ferroli. (niestety dalej interfejs 3 klawiszy jak cobry, talosy...)

Tylko z tego co widzę, piszą, że kocioł groszek-pellet, a sterownik póki co tylko do pelletu. Ehh ten markieting.
Ale zakładając, że cena dla sterownika groszek-pellet wzrośnie którąś stówkę to i tak przedstawia się to nieźle za hybrydę pozwalającą na spalanie 2 paliw.

@Pieklorz
Co to za fajny mały silniczek przy reduktorze? To tylko do pelletu?
Do grocha i pelletu będzie ten sam ślimak?
I czy docelowo dmuchawka będzie jednak w pionie?


20200212_120134-768x961.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że produkt o którym piszą @Pieklorz i @SUSPENSER będzie się jednak finalnie różnił od tego zdjęcia, a na pewno rura podająca nie może wyglądać. Tam przy motoreduktorze to wygląda jak jakiś wiatraczek do chłodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trzeba poczekać. Powoli zdjęcia się robią jak ktoś ma chwilę wolną. Nie ma jeszcze papierów i paru drobnych rzeczy. Przy dobrych wiatrach może to ruszy od połowy nowego tygodnia.

Rura nie może tak wyglądać jak na tej fotce, tak jest źle.

Przy motoreduktorze jest silnik który używam normalnie od wielu już miesięcy przy SVkach groszkowych. To cichy i energooszczędny zestaw przekładni z silnikiem 40W

Przy wersji pelletowej musi dojść odstawka pod montaż zapalarki i w tym momencie dmuchawa wypada w pionie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł z tym oddzieleniem paliwa mam nadzieję że jest tam jakiś rodzaj izolatora bo chyba zwykła blacha to za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca na temat - ale zobaczyłem dzisiaj na placu pod firmą kamaza z kabiną (i jak się okazało silnikiem) mercedesa - dwupaliwowego. Może jechać na gazie ziemnym, dieslu lub mieszaninie obu. Podobno w Rosji jeżdżą tego tysiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapytam czy będzie może jakiś zestaw do przeróbki skama pv13 z sv200 na taką hybrydę.? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mówił kolega@Pieklorz to będzie można zakupić takie zestawy do modyfikacji pracujących już SV-ek.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastąpiła jakiś czas temu drobna zmiana wyglądu.

Montowane są kosze z nowego uniwersalnego szablonu. Jest na nich zaślepka, po której zdjęciu montowany może być palnik pelletowy. Nowe przekładnie są już od paru miesięcy.

Jak ktoś jednak trochę techniczny i szlifierkę obsłuży, to można otwór w swoim koszu podobnie wyciąć i zmienić pozostałe elementy. 

SKAMP-PV-768x855.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.