Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tematy Związane Z Ochroną Powietrza


Andrzej_M_

Rekomendowane odpowiedzi

Gość miki1212

Brak ci argumentow wiec wymyslasz jakies glupoty chlopskim rozumem. Socjalizm juz byl i upadl ten w ktorym zyjemy tez upadnie bo tez jest zadluzony.

Pewien fizyk powiedzial kiedys, ze tylko glupek robi zawsze w ten sam sposob a oczekuje innych efektow. I mial racje. Pozostawiam cie z refleksja nad tym stwierdzeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212
5 godzin temu, Panstan napisał:

Byłoby to możliwe jak najbardziej czyli uczciwe dorabianie się,,gdyby państwo zbierało mniej haraczy na ZUS,KRUS,akcyzę,Vat,drogowe,paliwowe,środowiskowe itp.

O tym też pisałem już dawno temu ale jakoś nikt tego nie przyswaja.

Podatki z zasady powinny być na coś czyli na drogi, na szkoły, na policje, na nauczycieli, na urzędy ale socjalizm kradnie, taka jego natura więc socjalizm czuje sie właścicielem wszystkiego dlatego płaci się podatki od wszystkiego nawet od rzeczy, których nie posiadasz i to nie raz nie dwa tylko wielokrotnie.

Dobry przykład to dziedziczenie, rodzice pracowali wybudowali dom, zapłacili podatek od materiałów od swojej pracy, potem od nieruchomości a jak chcą przekazać to dzieciom to znowu muszą zapłacić dlatego, że wszystko należy do państwa i państwo jako właściciel pobiera od ciebie czyli dzierżawcy podatek.

Perfidia socjalizmu polega na tym, że żywi się on tymi, których z założenia powinien chronić czyli biednymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212
7 godzin temu, SONY23 napisał:

Naprawdę wierzysz, że ci co mają dużo, to wszyscy zawdzięczają to własnej, uczciwej, ciężkiej pracy ? Stawiam, że jak jest tak w 30% przypadków, to już sukces...  A państwo, czyli wybrana przez nas władza, nie musi wszystkiego regulować tylko przez zabieranie jednym, żeby dać innym. Jest jeszcze wiele innych instrumentów. Tylko, że rozdawanie kasy jest łatwiejsze, szybsze i łatwiej zdobyć poklask ( głosy)...

Ci co mają dużo to komuchy, wasi ulubieńcy zarobili na transformacji i co gorsza przenieśli te praktyki do nowego państwa po 89 roku, niestety tylko opcja zero a tak się nie stało. Jak to powiedział niedawno jeden profesor jak się władza podzieliła ze swoimi agentami wpływami...

Jak ja zarabiałem na swoją firmę (pamiętam tę wigilię w Danii minus 10 chyba było, 4 rano a ja po kolana w śniegu wielu z was spało sobie wtedy w ciepłym łóżeczku) widziałem też innych, którzy tak zarabiali na start więc nie wiem skąd akurat wiozłeś te 30% skąd te szacunki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  No widzisz chwilkę na spokojnie pomyślałeś i już zobaczyłeś, że nie wszyscy dorobili się na uczciwej pracy... A samo dziedziczenie to też jakiś dziwny, nie występujący w przyrodzie proces. Pomyślałeś kiedyś o tym ? Pół biedy jak dziedziczy się jakieś nabyte dobra, ale wielu dziedziczy stanowiska, układy. funkcje. Dla innych niedostępne, pomimo tzw. równości szans... Wiadomo, że ludzie się różnią między sobą i nie każdy może być przedsiębiorcą, czy wybitnym lekarzem. Pytanie tylko jak mają różnić się w związku z tym zarobki ludzi pracujących w różnych zawodach czy stanowiskach. Pomijam tu tych, którym się nie chce pracować... Czy to jeszcze normalne, że jedni zarabiaja 100 i więcej razy niż inni, też ciężko pracujący. Ile powinno się żądać za swoją pracę, czy wytworzone dobro. Tacy jak Ty powiedzą, że maksymalnie dużo o ile tylko znajdą się chętni by zapłacić. A tacy jak jak powiedzą - tyle, żeby pokryć koszty i wystarczyło na spokojne życie. Prawda jest taka, że silniejsi czy uprzywilejowani,jak mogą to rozpychają się łokciami i zabierają dla siebie więcej niż naprawdę potrzebują i mają w nosie pozostałych. Trwa to tak długo, jak długo tamci są jeszcze w stanie to znieść. Potem już albo rewolucje albo "dobowolne" popuszczanie kajdan...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

Ja dalej nie rozumiem bo wygląda na to, że sam sobie przeczysz. Z jednej strony domagasz się regulacji a z drugiej strony narzekasz, że są uprzywilejowani tak jak by nie docierało do ciebie, że samo istnienie regulacji powoduje uprzywilejowanie. No bo jeśli znasz kogoś kto może ominąć regulacje (urzędnik) to równocześnie jesteś uprzywilejowany w stosunku do tego kto takich znajomości nie ma.

Gdy nie ma regulacji nie ma uprzywilejowania  i to są równe szanse - od ciebie tylko zależy gdzie doskoczysz, ile ci się chce, ile masz inteligencji i szczęścia. W prawdziwym świecie nie ma równości to tylko utopia socjalizmu wmawia nam rzeczy niemożliwe.

Dziedziczenie to siła rodziny, czasami całe pokolenia pracują na to co mają a ty znowu mylisz to ze sprawami kryminalnymi czyli korupcją urzędniczą, która też wynika z istnienia regulacji i uprzywilejowania. Jak było w PRLu? Jak znałeś naczelnika to dostałeś talon na traktor a jak nie to dalej koniem orałeś... To są równe szanse i żołądki wg socjalizmu?

Dalej piszesz o zarobkach. To już wogóle abstrakcja no bo co to znaczy "tyle żeby pokryć koszty i wystarczyło na spokojne życie" co to znaczy, czy ty sam wiesz co to znaczy? A jakie masz koszty? Czy kosztem jest 5 lat studiów, potem fizyczna praca za granicą żeby zarobić na start a potem kolejnych kilka lat żeby rozkręcić firmę i zarabiać na swojej wiedzy bo inni tego nie umieją i nie chce im się nauczyć a lubią twoja pracę. Czy to nie jest koszt? Może nigdy nie będę miał miliardów ale nie jest to też moim celem, lubię to co robię i to jest chyba duża wartość a że są trochę większe pieniądze niż na etacie w urzędzie to też chyba dobrze a i koszty się zwracają.

Istnienie regulacji tworzy bardzo dużo możliwości dla nierobów, którzy dorabiają się na pracy innych a nic nie wytwarzają nic nie sprzedają, zarabiając przy tym lepiej niż ci co pracują, bezczelnie mówiąc, że oni służą. To jest prawdziwa trucizna bo takie warunki toksyczne tworzy właśnie socjalizm.

Uważam, że poruszamy się na granicy absurdu i jakiejś abstrakcji nie widzę sensu dalszej dyskusji w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planowana instalacja pozwoli na wyprodukowanie ok. 8 tys.t/rok wodoru o czystości 99,999% H2, co zabezpieczyłoby roczne zapotrzebowanie dla ponad 900 autobusów lub ponad 4000 samochodów osobowych z napędem wodorowym

Czytaj wiÄcej na https://biznes.interia.pl/gieldy/news/jsw-w-hydrogen-europe,2607078,1844?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other

JSW ogłosiła : jak wyżej. Ja to znam. Ja to już czytałem za komuny, tylko wtedy "pisało" jakiej długości będzie kawalkada autobusów albo samochodów i o ile tańsze będą lokomotywy. No też, że chleb ze smalcem jednak podrożeje "cza" było się domyśleć.

Edytowane przez def
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Naukowcy zamieniają dwutlenek węgla z powrotem w węgiel

"Nowa metoda wykorzystująca katalizatory z ciekłych metali pozwala na sprawną przemianę dwutlenku węgla w stałą formę węgla. Twórcy tej techniki twierdzą, że może odmienić przetwarzanie cieplarnianego gazu".

Więcej: http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C33020%2Cnaukowcy-zamieniaja-dwutlenek-wegla-z-powrotem-w-wegiel.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
W dniu 5.04.2019 o 17:07, h3nio napisał:

Naukowcy zamieniają dwutlenek węgla z powrotem w węgiel

"Nowa metoda wykorzystująca katalizatory z ciekłych metali pozwala na sprawną przemianę dwutlenku węgla w stałą formę węgla. Twórcy tej techniki twierdzą, że może odmienić przetwarzanie cieplarnianego gazu".

Więcej: http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C33020%2Cnaukowcy-zamieniaja-dwutlenek-wegla-z-powrotem-w-wegiel.html

10 lat temu już już już teraz juz za chwilę ma ruszyć instalacja która ze spalin będzie produkowała paliwo do diesla i PL miała być samowystarczalna w paliwa dzięki tej nowej nowatorskiej i wogóle technologi , minęły lata a tu cisza jak makiem , 3 lata temu Kędzierzyńskie azoty już no prawie już produkowały specjalny opał do kotłów specjalnie odgazowany , *** całą Pl tym paliwem mieli zasypać , latka minęły i nic , nie czytam więcej i nie interesują mnie już te brednie . ich brednie ,sami musimy sobie radzić i truć takie życie .

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, berthold61 napisał:

,,,, 3 lata temu Kędzierzyńskie azoty już no prawie już produkowały specjalny opał do kotłów specjalnie odgazowany , kurwa całą Pl tym paliwem mieli zasypać ,

latka minęły i nic , ,,,,

 

5 godzin temu, SONY23 napisał:

,,,, Klasyczny brak gospodarza. Wszystko robione aby na dzisiaj wystarczyło, a potem jakoś to będzie...


Wieczorna dyskusja, pomiędzy pretendentem do pierwszej piątki gderliwych staruszków a największym malkontentem tego forum.

Naukowcy beznadziejni a "ruski" gaz i węgiel do dupy.
No to teraz kochani staruszkowie odrobina prawdy.

Naukowcy zajrzeli do swoich pożółkłych kajetów, podpowiedzieli co należy zrobić i produkcja "błękitnego węgla" ruszyła.
Produkcja odbywa się na terenie zakładów Grupy Azoty w Policach, producent to podmiot z Wysp Brytyjskich, natomiast wsad do produktu końcowego pochodzi prawdopodobnie z kierunku wschodniego. 

ps.
Nie mam jakiś aktualnych i wiarygodnych danych dotyczących "błękitnego węgla", ale o uszy mi się obiło, że cena detaliczna to 1 650 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A lewaki dalej straszą, widzieliście te prognozy pogody z przyszłości, że będzie 40 stopni ciepła? Hahaha tak mamy jeszcze czas w 20 lat możemy zatrzymać zmiany klimatu HAHAHA

W sumie dobrze jakby się sprawdziło bo docieplenie, które mam będzie chronić przed upałem a nie będe musiał ogrzewać domu w zimie na narty będe jeździł do Afryki a więc im więcej kopcimy węglem tym bardziej walczymy ze smogiem bo już niedługo nie będziemy musieli palić węglem wcale.

I ty możesz zmienić klimat na Ziemi w 20 lat tylko przestań palić w piecu HAHAHA jaka telewizja taki widz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Andrzej_M_ napisał:

 


Wieczorna dyskusja, pomiędzy pretendentem do pierwszej piątki gderliwych staruszków a największym malkontentem tego forum.

Naukowcy beznadziejni a "ruski" gaz i węgiel do dupy.
No to teraz kochani staruszkowie odrobina prawdy.

Naukowcy zajrzeli do swoich pożółkłych kajetów, podpowiedzieli co należy zrobić i produkcja "błękitnego węgla" ruszyła.
Produkcja odbywa się na terenie zakładów Grupy Azoty w Policach, producent to podmiot z Wysp Brytyjskich, natomiast wsad do produktu końcowego pochodzi prawdopodobnie z kierunku wschodniego. 

ps.
Nie mam jakiś aktualnych i wiarygodnych danych dotyczących "błękitnego węgla", ale o uszy mi się obiło, że cena detaliczna to 1 650 zł.

Jeśli to ma być sukces naszej nauki to przyznam, że nie wiem co mam powiedzieć... Albo nie na nasz rynek, a jak na nasz to chyba że wprowadzą urzędowy obowiązek zakupu. Już kiedyś tak zmuszali chłopów do zakupu nawozów sztucznych. Ale to tak zamierzchłe czasy, że najstarsi górale już nie pamiętają... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam to cena wyjściowa 1 000 złotych za tonę a cena końcowa kiedy węgiel przejdzie przez regulacje urzędowe, certyfikaty i inne takie, okaże się, że znowu jest monopol to spokojnie będzie 1300/tona i rośnie (tak jak z opłatami na  śmieci, miało być tanio bo wszyscy mieli płacić a jest drogo bo jest monopol urzędniczo mafijny) a więc gaz pewnie będzie w podobnej opłacalności albo i tańszy.

Oni ciągle kręcą się w koło, próbują zarobić na tym ekologicznym oszustwie ale za każdym razem jak dodają do siebie te podatki i marże to nie chce być inaczej zawsze wychodzi drogo, nikogo nie stac na ekologię w ich wydaniu i znowu są w punkcie wyjścia.

No i nikt nie wspomina, że smog nie zniknie bo zostaje jeszcze transport, przemysł oraz pochodzenie naturalne smogu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, JorgusEmh napisał:


Autorka tego artykułu pani Jagienka Michalik mija się z prawdą w następujących kwestiach.

,,,, Produkcją błękitnego węgla zajmuje się Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu. ,,,,
ICHPW w Zabrzu nie jest producentem "błękitnego węgla", jest natomiast twórcą technologii wytwarzania "błękitnego węgla".
Natomiast produkcją "błękitnego węgla" zajmuje się prywatna firma z Wysp Brytyjskich  POLCHAR sp. z o.o. zarejestrowana w Polsce.

,,,, Sprawdziliśmy to w naszym programie badawczym realizowanym wspólnie z naszym partnerem przemysłowym, spółką Gekon. ,,,,
GEKON to Generator Koncepcji Ekologicznych, czyli alians Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Gekon to pierwsze w Polsce wspólne przedsięwzięcie, które kompleksowo finansuje rozwój technologii przyjaznych środowisku – od koncepcji badawczej do ich wdrożenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Promocyjna cena za tonę wynosi 1220 złotych

Hehe jakbym zgadł a jednak nie, znam realia polskich urzędów.

I to w promocji a więc regularna cena pewnie 1400 za tone a i to jest optymistyczna prognoza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak zbliżamy sie do tej ceny z.obecnym ekogrochem. Dopłacić 600zl w ciągu roku do 3 ton, to nie wiele jeśli okaże sie zbawienny.

Ja i tak nie wierzę, ze różnica bedzie około 200zl, jeśli by tak było to kto by kupował normalny węgiel ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie interesuje jakie srodki (czytaj ile EUR) poszlo na "opracowanie" tej technologi i kto wziol za to pieniadze?

I tym sposobem zamiast inwestycji/technologii w prad i jego inne oprocz wegla metody wytwarzania tkwimy w epoce Kirgistanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atom o tyle bardzo dobry jak masz do niego paliwo u siebie i trzeba kupowac.

Ja jestem zwolennikiem rozproszonej energetyki. Rozumiem przez to zarowno obecne elektrownie weglowe (nie nowe!) ale rowniez i wiatr i slonce i... WODE. Zawsze za wzor bede stawial inwestycje minionej epoki politycznej w Wloclawku lub Solinie/Myczkowce oraz Zarnowiec/Czymanowie i inne.

Daleko oj daleko obecnej wladzy do takich inwestycji. Latwiej przekopac Mierzeje Wislana...

Edytowane przez PioBin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto ochrona środowiska realizowana przez komunistów z Brukseli. Tak działają socjalistyczne regulacje zostawia się furtkę, przez którą robi sie interesy a duże pieniądze ida do kieszeni socjalistycznych urzędników, którzy mówią o równych żołądkach, równości, wolności i innych bzdetach.

Nie spełniasz warunków nic nie szkodzi możesz sobie kupić od nas prawo do emisji CO2. Polexit to się opłaci.

Fiat przechytrzył UE. Kupił od Tesli limity na emisje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawne jest to jak to oszustwo unijne funkcjonuje. Otóż nikt nie wie ile CO2 powinno/nie powinno dostawać się do atmosfery, jak to zmienia klimat i czy wogóle na klimat ma jakiś wpływ. Nikt nie zna pojemności tego systemu. Ale unia doskonale wie jakie są możliwości techniczne i technologiczne więc cały czas dociska te normy do granicy aby drenować pieniądze z rynku do kieszeni komunistów, którzy z zasady nic nie robią bo im duma nie pozwala pracować u kapitalisty lepiej jest szabrować tych co pracują i nazywać to równością społeczną albo zrównoważonym rozwojem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.