Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czystepowietrze


Tomasz223

Rekomendowane odpowiedzi

Duplikat

 

:)

 

Agni tu masz w zwyczaju dyskutować z tym co ci się uwidzialo albo usłyszał od jakiegoś faceta na działe mięsnym w Biedronce.

Nie zniechęcaj ludzi bo ruszyć tyłek do urzędu kilka razy by dostać 10 czy 30 tys to chyba nie kłopot. Ja wszystkiego się dowiedziałem przez tel lub mail oraz z regulaminu i www. Nie jest to trudna lektura.

Możei jesteśmy biedni. Biedny bo głupi, głupi bo biedny. Co można zrobić? Szczególnie że sa dotacje.

Rozumiem że na Pomorzu ocieplenie kosztuje 70 tys bo każdy ma 400m2 i kocioł 80k. Ciężko trochę.

Wysłane z mojego Redmi 7A przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, DzonyZerg napisał:

A tak będzie gowniany domek i neowieśniaki co sa królami życia bo skończyli w trybie ZZZ jakiś randomowy kierunek na uniwerku, dostali prace w korpo i wzięli kredyt jak radził ten głupek z dubeltówką. Będzie lament że kury latają i rzne drewno w moim pięknym starym sądzie bo oni nie mogą się z rodziną relaksować słuchając RFN FM i Miłość w Zakopanem.

Nic. Trzeba będzie gaźnik stuningowac;) niech mają Husqvarne 450 co chodzi jak 592;) i niech się mecza;P

Kupisz sobie piłę akumulatorową i będzie o wiele ciszej , do tego kosiarka do trawy akumulatorowa i reszta sprzętu ogrodniczego wszystkie te narzędzia pasują pod jeden typ akumulatora użytkuje to już 4 rty sezon i nie wróce już do spalinowców masa huku i smrodu paliwo oleje a tak ładowanie aku mam za darmo ze słońca.

@Tomasz233

Przed  dotacją warto sprawdzić czy spełnia się warunki kotłowni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie miał namiarów na firme ,co ociepla 300 m2 za 5 tys. zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, marcus312 napisał:

Kupisz sobie piłę akumulatorową i będzie o wiele ciszej , do tego kosiarka do trawy akumulatorowa i reszta sprzętu ogrodniczego wszystkie te narzędzia pasują pod jeden typ akumulatora użytkuje to już 4 rty sezon i nie wróce już do spalinowców masa huku i smrodu paliwo oleje a tak ładowanie aku mam za darmo ze słońca.

@Tomasz233

Przed  dotacją warto sprawdzić czy spełnia się warunki kotłowni .

Jakie warunki kotłowni?

@Agni To chyba u wasz na Pomorzu palą cały czas na full w 3 razy za dużym kotle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie wstawiłeś kocioł na węgiel do ocieplonego domu to ewidentnie widać, że coś masz nie tak tu i tam, w dodatku myślisz, że tak wszyscy robią...

 

Gdzie tak ocieplają 300m2 za 5 koła? Ktoś wcześniej pisał o 7 tysiach za 200m2 ale 300 to chyba jakaś hurtownia ogrodzenia i monitoringu nie miała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy, którzy mają dostęp do informacji tzn. danych dotyczących wysokości dochodów Polaków, ich możliwości finansowych, zdolności popytowych, zainteresowania programem Czyste Powietrze lub podobnymi wiedzą, że żadna z przyjętych uchwał antysmogowych nie zostanie zrealizowana zgodnie ze swoimi zapisami. Te przepisy są po prostu martwe i martwe pozostaną. Wystarczy jednak poczekać jakiś czas i albo program CzP zostanie przez rząd zmodyfikowany tak, że dopłaty wyniosą 90%-100% kosztów inwestycji, albo też cały program trafi do kosza. Przekonamy się więc za jakiś czas, czy rząd traktuje poważnie pomysły dotyczące zmiany ogrzewania i wyłoży na to odpowiednio duże środki, czy też nie. Dla przypomnienia w Krakowie dopłaty do zmiany ogrzewania wynosiły nawet aż 90%, a i tak nadal działa obecnie w mieście około 4-6 tysięcy kotłów i pieców na paliwa stałe i nic władze miasta na to nie są w stanie poradzić.

A medialnym zastraszaniem o kontrolach nie ma sensu się przejmować. W 2022 czekają nas w Polsce wybory samorządowe, a w 2023 wybory parlamentarne. Jakakolwiek opcja polityczna, która zechciałaby podnieść rękę na 15-20 mln Polaków (wyborców) użytkowników kotłów i węgla w Polsce przestanie istnieć. Który urzędnik poświęci swoje wygodne i dobrze płatne stanowisko we władzach samorządowych lub parlamentarnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Agni napisał:

.. w dodatku myślisz...

 

 

,że wszyscy tu myslą, ze lotnisko Pyrzowice i okolice sa na Pomorzu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja głupi myślałem ze o lotnisku Pyrzowice myśli jego prezes i dział księgowy,a tu popatrz całe forum o tym myśli i jego okolice.

Pozdrawiam Hermogenes

            

 

                                                                       

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Admini znowu jest problem z postowaniem. Wyskakuje błąd a posty wchodzą z opóźnieniem.

 

@marcis312

Nie za darmo bo instalacja kosztuje a prad mogę sprzedać tak samo jak drewno z mojego lasu które też mam za darmo...

Później nie dziwota że Agni musi nad biega narzekać.

Do tego piłka kosztuje, akumulatory też nie za darmo i ten sprzęt... To jest do zabawy albo dla przyjemności. Ciekawe czy Husqvarna też to trzyma w kategorii hobby, jak mojego potwora 450e. A dla mnie to też hobby, benzyna, spaliny i huk. V8 szybko nie kupię więc chociaż tyle.[mention=84805]Agni[/mention].

To więcej niż przeczucie że Ty zza rzeki już jesteś....;) To by wiele tłumaczyło. Księstwo?

 

Wysłane z mojego Redmi 7A przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcus312 napisał:

Nie spełnia. Drzwi drewniane, kocioł za blisko ściany.

 

2 godziny temu, Jackoo napisał:

Wszyscy, którzy mają dostęp do informacji tzn. danych dotyczących wysokości dochodów Polaków, ich możliwości finansowych, zdolności popytowych, zainteresowania programem Czyste Powietrze lub podobnymi wiedzą, że żadna z przyjętych uchwał antysmogowych nie zostanie zrealizowana zgodnie ze swoimi zapisami. Te przepisy są po prostu martwe i martwe pozostaną. Wystarczy jednak poczekać jakiś czas i albo program CzP zostanie przez rząd zmodyfikowany tak, że dopłaty wyniosą 90%-100% kosztów inwestycji, albo też cały program trafi do kosza. Przekonamy się więc za jakiś czas, czy rząd traktuje poważnie pomysły dotyczące zmiany ogrzewania i wyłoży na to odpowiednio duże środki, czy też nie. Dla przypomnienia w Krakowie dopłaty do zmiany ogrzewania wynosiły nawet aż 90%, a i tak nadal działa obecnie w mieście około 4-6 tysięcy kotłów i pieców na paliwa stałe i nic władze miasta na to nie są w stanie poradzić.

A medialnym zastraszaniem o kontrolach nie ma sensu się przejmować. W 2022 czekają nas w Polsce wybory samorządowe, a w 2023 wybory parlamentarne. Jakakolwiek opcja polityczna, która zechciałaby podnieść rękę na 15-20 mln Polaków (wyborców) użytkowników kotłów i węgla w Polsce przestanie istnieć. Który urzędnik poświęci swoje wygodne i dobrze płatne stanowisko we władzach samorządowych lub parlamentarnych?

Nie interesuje mnie to.

Interesuje mnie wymiana kopciucha na jakiś przyzwoity kocioł zasypowy, dzięki czemu będę miał duże oszczędności na opale.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy przepisami. Trzeba się skonsultować. Katowice są ok i nie jest tak gadają.
Teraz jest dobry okres i dlatego cisnę. Raz dwa telefon odbierają, wszystko powiedzą. Jest regulamin i sobie sprawdź. Na teraz mnie to nie obchodzi i nie wiem czy w ogóle bo robię wszystko tip top. Głowie to trzeba o papiery zadbać, gwarancję, certyfikaty, odbiory i oświadczenia.
Oni nawet nie wymagają by kocioł miał bufor...

Mieć dobrego wykonawcę, albo się dowiedzieć wszystko żeby nie było później za dużo do poprawek. Doczepia się że nie ma Ztki to zrobisz.

Ludzie plączą np za ocieplenie nie chcą zapłacić a facet nie ma papierow na styropian... I dobrze że tak robią. Kasa idzie to ma być dobrze i bez wałów.

Wysłane z mojego Redmi 7A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Tomasz223 napisał:

Nie interesuje mnie to.

Interesuje mnie wymiana kopciucha na jakiś przyzwoity kocioł zasypowy, dzięki czemu będę miał duże oszczędności na opale.

 

Zasypowiec to najlepsza opcja na dzisiaj i na przyszłość:


1) Węgiel jest najtańszym źródłem ciepła w Polsce (dane GUS). Koszty ogrzewania węglowego jest niższy (własne drewno wypada jeszcze taniej) w porównaniu z innymi rodzajami ogrzewania:


"Średnia wartość węgla kamiennego zużytego przez okres roku do ogrzewania 1 m2 powierzchni mieszkania wyniosła około 21 zł. Większa była wartość gazu ziemnego zużytego na ogrzewanie 1 m2 powierzchni (około 26 zł). Średnia wartość ciepła z sieci zużytego przez okres roku do ogrzewania 1 m2 powierzchni mieszkania kształtowała się na poziomie około 31 zł. Wartość ta była o ponad 50% wyższa niż wartość węgla. W przypadku ogrzewania olejem opałowym lub energią elektryczną średnia wartość nośnika energii zużytego do ogrzewania 1 m2 powierzchni mieszkania była znacząco wyższa niż w przypadku ogrzewania węglem, gazem ziemnym lub ciepłem z sieci. Wartość ta wyniosła dla oleju opałowego około 45 zł, a dla energii elektrycznej około 37 zł."


2) Procent użytkowników węgla w Polsce (dane GUS za 2018). Użytkownicy taniego węgla i drewna to ogromna liczba wyborców (45,4% gospodarstw domowych, czyli prawie 50% wyborców):


"W strukturze zużycia energii w gospodarstwach domowych w Polsce największe znaczenie mają paliwa stałe, głównie węgiel kamienny (co jest wyjątkiem w Unii Europejskiej) i drewno opałowe. Były one najczęściej wykorzystywane do ogrzewania pomieszczeń (przez 45,4% gospodarstw domowych). Paliwa te służyły także do ogrzewania wody (25,6% gospodarstw domowych), znacznie rzadziej do gotowania posiłków (3,2%)."


2) Tak wygląda rozkład lokalizacji domów jednorodzinnych w Polsce:

https://pbs.twimg.com/media/EPIAjaOWkAARK22.png

Ponad 70% Polaków mieszka poza dużymi miastami. 40% mieszka na wsi, 32% mieszka w małych i średnich miastach do 100 tys. mieszkańców (przy czym połowa z tych miast to miasteczka do 10 tys. mieszkańców czyli jest to trochę większa wieś). Polska to kraj o skrajnie rozproszonej strukturze zamieszkania a to determinuje decyzje dotyczące np. systemu ogrzewania. Wiadomo, że sieć gazowa lub ogrzewanie sieciowe nie ma szans, ponieważ koszty budowy infrastruktury w tak rozproszonej zabudowie byłyby gigantyczne. Nieoficjalnie koszt podłączenia jednego domu jednorodzinnego do np. sieci ciepłowniczej w tym kontekście szacuje się na około 100 tys. zł. Dlatego w Polsce zawsze dominować będą indywidualne systemu ogrzewania czyli kotły zasypowe głównie na węgiel i drewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Do drewna najlepsza opcja bedzie kociol zgazowujacy. Niestety maja one duze moce ( inaczej sie nie da) i potrzebny jest tu juz bufor. Instalacja jest droga. Ale spalanie drewna najsprawniejsze z mozliwych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jackoo napisał:

że żadna z przyjętych uchwał antysmogowych nie zostanie zrealizowana zgodnie ze swoimi zapisami. Te przepisy są po prostu martwe i martwe pozostaną. Wystarczy jednak poczekać jakiś czas i albo program CzP zostanie przez rząd zmodyfikowany tak, że dopłaty wyniosą 90%-100% kosztów inwestycji, albo też cały program trafi do kosza.

Na dzień dzisiejszy istnieje jedna niezaprzeczalna korzyść z uchwał antysmogowych: zakaz sprzedaży i montażu (wiem, można to ominąć...jeszcze) kopciuchów GS klepanych przedtem w tysiącach nawet przez poważne firmy na zasadzie jest popyt jest i podaż. Wypadkową ustaw jest wysyp dolnospalających kotłów zasypowych,nagle skonstruowanych i przebadanych przez poważnych graczy na rynku (do pracy z buforem).  Jak beda egzekwowane te ustawy w sprawie wymiany starych kotłów nikt nie wie, zobaczymy

Tylko że przepisy regulujące ilość PPMów i jakieś normy spalin powinny wejść w życie w Polsce przynajmniej 20 lat temu,do dzisiaj nie ostał by sie żaden kopciuch. Dość przypomnieć,że pierwsze ustawy antysmogowe (normy spalin) dotyczące urządzeń spalających drewno i węgiel w USA były w 1988 r,a u nas ... dwa lata temu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Visitor1230 napisał:

Do drewna najlepsza opcja bedzie kociol zgazowujacy. Niestety maja one duze moce ( inaczej sie nie da) i potrzebny jest tu juz bufor. Instalacja jest droga. Ale spalanie drewna najsprawniejsze z mozliwych.

Bufor to tu nie jest żadnym problemem.

Problemem jest drogi kocioł zgazowujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomasz223 napisał:

@Jackoo według twoich wyliczeń gaz nie jest jakoś dużo droższy od węgla.

 

To nie są moje wyliczenia. To są oficjalne analizy GUS. Jak widać ogrzewanie gazowe jest o około 25% droższe od węglowego. Oczywiście pod warunkiem posiadania ocieplonego budynku, bo w przypadku budynku nieocieplonego ogrzewanie gazowe jest dużo droższe od węglowego.

@Panstan

"Tylko że przepisy regulujące ilość PPMów i jakieś normy spalin powinny wejść w życie w Polsce przynajmniej 20 lat temu,do dzisiaj nie ostał by sie żaden kopciuch. Dość przypomnieć,że pierwsze ustawy antysmogowe (normy spalin) dotyczące urządzeń spalających drewno i węgiel w USA były w 1988 r,a u nas ... dwa lata temu...."

Oczywiście masz rację, że u nas to wszystko jest zbyt późno realizowane, tylko że obecny sposób wprowadzania tych zmian nie ma szans na sukces. Wymagane jest więcej czasu na przeprowadzenie zmian, gruntowne przygotowanie władz każdego szczebla w kwestii pomocy dla milionów mieszkańców, konkretne profesjonalne doradztwo dotyczące każdego poszczególnego budynku (a każdy jest inny, bo wiadomo, jak budowano w PRL) i oczywiście środki finansowe dostępne dla mieszkańców powinny być dużo większe niż to, co się obecnie proponuje w programie Czyste Powietrze. Te standardowe 20-30% zwrotu to nonsens, który nie zachęca do niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jackoo napisał:

Procent użytkowników węgla w Polsce (dane GUS za 2018). Użytkownicy taniego węgla i drewna to ogromna liczba wyborców (45,4% gospodarstw domowych, czyli prawie 50% wyborców):

No to jest półprawda z tym rokiem 2018. Również dane GUS, ale powinny brzmieć tak:

Tylko pomiędzy 2015 a 2018 rokiem udział gospodarstw domowych używających węgila do ogrzewania pomieszczeń spadł z 40,4 proc. do 36,5 proc. Paliwo to ustępowało tylko wykorzystywanemu przede wszystkim w blokach ciepłu z sieci (40,4 proc.). Największy spadek w tej kategorii zaliczyło drewno opałowe (z 41,7 proc. na 28,8 proc.).

 

147fbd7740dcbb-645-444-0-0-656-452.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Tomasz223 napisał:

Bufor to tu nie jest żadnym problemem.

Problemem jest drogi kocioł zgazowujący.

Atmosa DC18S kupisz za 5800zł, jeśli wezmiesz na 8% to 5100zł. Do tego jeszcze Laddomat obowiązkowy lub inne zabezpieczenie ochrony powrotu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, robert1991 napisał:

kupisz za 5800zł, jeśli wezmiesz na 8% to 5100zł.

nie weźmiesz na 8% ale na 23% , jesli jesteś zwykłą osobą a nie hydraulikiem z zarejestrowaną działalnością gospodarczą z czynnym Vatem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby węgiel był najtańszy to chyba z deputatow. A nie... czekaj... deputaty można sprzedać i kupić drewno... Znam takich.

 

Najtańsza jest zrębka, później drewno.

 

Kotły HG nie są takie drogie. Setlands od 3700, bardzo ciekawy. Nie mówicie mojemu teściowi;)

6400 czy 8500 za Attack, 7500 za Thermofoux czy 10000 za Blaze to nie jest aż tak drogo. Kotły węglowe ogólnie nic nie mają. Tego tego ile masz gwarancji na hebla do węgla a ile na HG? I jest podobno być?

 

Kocioł dużo trudniejszy do zrobienia gdzie palenie to już coś. Jak HG mają 5 - 7 lat gwarancji to ile powinien mieć węgiel?

 

Dobry HG potrzebuje dużo mniejszy bufor niz weglowy a komfort palenia kilka krotnie większy.

Nic dziwnego że Defro padły zasypowce. Potężne ceny i wymogi buforów nas komfort max.

 

Jak ktoś się zamyka w Defro, Atmos i Klimosz to rzeczywiście te heble są drogie. Choć badziewny Atmos za 5600 na promocji to też nie ma źle.

 

Te kotły nie są drogie a do tego u nas marże kosmiczne.

 

 

Wysłane z mojego Redmi 7A przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.