Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czystepowietrze


Tomasz223

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, robert1991 napisał:

Koleżance z pracy szczęka opadła jak jej powiedziałem że gdyby ociepliła dom i wymieniła okna to rocznie zamiast 10tys na gaz płaciłaby połowę z tego - ale brak kampanii społecznych skutecznie się do tego przyczynia

Zaraz zaraz, docieplenie to jakieś 40-50 tysięcy a wymiana okien ze 20 tysięcy czyli 70 tysięcy, licząc, że oszczędzi 5 tysięcy rocznie to zwrot nastąpi dopiero po minimum 14-15 latach.

Ale zakładając realne rachunki za gaz w wysokości 6 tysięcy rocznie i zakładanej oszczędności nawet niech będzie 2000 rocznie to zwrot ocieplenia i okien nastąpi po 35 latach wtedy wyjdzie dopiero na zero a gdzie zyski możne jej dzieci ale nie po 35 latach to ocieplenie ze styropianu będzie się nadawało do wymiany i utylizacji natomiast okna juz po 15 latach do kosza. Powiedz jej to to jej szczęka opadnie drugi raz hihi.

Ocieplenie domu średnio się opłaca chyba, że ktoś buduje nowy i wrzuca to w koszty budowy.

Za 70 tysięcy można kupić prawie 100 ton węgla będzie tym paliła ta koleżanka do emerytury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
20 minut temu, Agni napisał:

Zaraz zaraz, docieplenie to jakieś 40-50 tysięcy a wymiana okien ze 20 tysięcy czyli 70 tysięcy, licząc, że oszczędzi 5 tysięcy rocznie to zwrot nastąpi dopiero po minimum 14-15 latach.

Ale zakładając realne rachunki za gaz w wysokości 6 tysięcy rocznie i zakładanej oszczędności nawet niech będzie 2000 rocznie to zwrot ocieplenia i okien nastąpi po 35 latach wtedy wyjdzie dopiero na zero a gdzie zyski możne jej dzieci ale nie po 35 latach to ocieplenie ze styropianu będzie się nadawało do wymiany i utylizacji natomiast okna juz po 15 latach do kosza. Powiedz jej to to jej szczęka opadnie drugi raz hihi.

Ocieplenie domu średnio się opłaca chyba, że ktoś buduje nowy i wrzuca to w koszty budowy.

Za 70 tysięcy można kupić prawie 100 ton węgla będzie tym paliła ta koleżanka do emerytury.

A tyle sa w stanie wydać na pompę ciepła która może pochodzić z 5 lat i padnie ale aby było tak zwanie tanie grzanie to dokłada kolejne 70 tys do paneli foto , nie krytykuję ale to bezsens ,  za taką kasę to fajne mieszkanie na Ślasku da się kupić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na start można dostać kredyt premia modernizacyjna z BGK. Musisz zrobić audyt - 300 pln. Teraz były zmiany ib pewnie podnieśli o 5%. Nie wiem dokładnie co i jak bo raz piszą tak raz tak. Wcześniej penisa 16% + Max 4% jeżeli to stanowi dwukrotność oszczędności opału po modernizacji. Niby teraz sama penisa 21% ale "mają uprościć by nie było liczenia opału" więc znowu propaganda. Podnieść o 5 zabrać 4.

 

Wszystko się sumuje. Czp, premia modernizacyjna, dopłatą z gminy a od tego co zostanie jest jeszcze ulga modernizacyjna.

I resztę dostaniesz na 15b letnia pożyczkę na bardzo niski procent.

 

[mention=84805]Agni[/mention] skoda że u Was ocieplenie stoi od 700 tys. Byś sobie strzelił. No ale przynajmniej masz 2500 ton brykietu tortowego od Łukaszenki. Przy takim zamówieniu ponoć sam odprawia pociąg. Kiedy wrócisz na zasypowce? Tęsknimy. Gorąco pozdrawiam. Twój Johnny.

 

Wysłane z mojego Redmi 7A przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprzedał, za spłacał pożyczkę, jeszcze by zostało a to wszystko mieszkając w ładnym otynkowanym domku. Do tego jeszcze wojny czas spędził z synem albo grał w grę. Bo bym się nie urobil l. Sądzę że darmowe nie znaczy że poprostu ktoś Ci je do piwnicy je zrzuca i pali w tym kotle.

Wysłane z mojego Redmi 7A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomasz223 napisał:

Na co wymienił na ekogroszek? 

U nas bez problemu, warunek 5klasa i ED

2 godziny temu, robert1991 napisał:

Jeśli komisja gminna to nie CP tylko lokalny program finansowany przez samorząd.

Szanowny kolego.

Odbiory i prawidłowość dotacji są realizowane przez przedstawiciela WFOŚiGW, natomiast kontrole w trakcie trwania okresu 3letniego wykonują oddelegowani pracownicy ochrony środowiska starostwa lub gmin.

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Agni napisał:

Zaraz zaraz, docieplenie to jakieś 40-50 tysięcy a wymiana okien ze 20 tysięcy czyli 70 tysięcy, licząc, że oszczędzi 5 tysięcy rocznie to zwrot nastąpi dopiero po minimum 14-15 latach.

Ale zakładając realne rachunki za gaz w wysokości 6 tysięcy rocznie i zakładanej oszczędności nawet niech będzie 2000 rocznie to zwrot ocieplenia i okien nastąpi po 35 latach wtedy wyjdzie dopiero na zero a gdzie zyski możne jej dzieci ale nie po 35 latach to ocieplenie ze styropianu będzie się nadawało do wymiany i utylizacji natomiast okna juz po 15 latach do kosza. Powiedz jej to to jej szczęka opadnie drugi raz hihi.

Ocieplenie domu średnio się opłaca chyba, że ktoś buduje nowy i wrzuca to w koszty budowy.

Za 70 tysięcy można kupić prawie 100 ton węgla będzie tym paliła ta koleżanka do emerytury.

Zakładając wkład na poziomie 70tyś zł (moim zdaniem wygorowny) i dofinansowanie na poziomie 30% od 53000=15900. Pozostałą cześć rozpisujesz z ulgi termomodernizacyjnej 53000-15900=37100*0,18=6700 6700+15900=22600zł. Rzeczywisty wkład własny to 48000. Przy oszczędności na poziomie 5k rocznie zwrot w 10lat. Moim zdaniem opłaci się inwestować w termomodernizację, ale każdy może mieć własne zdanie.

Yaro

Nie wiedziałem że starostwa i gminy ogarniają późniejsze kontrole. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także uwaga z gwarancją. Niektóre badziewie mają 3 a nawet 2 lata. Będziesz miał pecha i zapłacisz 100% za hebla.

U mnie gmina rości sobie coś 5 lat czy dłużej [ na kontrolę czy jest przedmiot dotacji]

Pudlo klenknie i co tera?

 

W gwarancji jest że instalacja ma spełniać normy. Sprzedawca nie powie jak ważna jest odpowiednia woda w instalacji z buforem.

Płaszcz poszedł, zła woda czyli nadmierne obciążenie termiczne materiału od kamienia kotłowego. "Przykro mi proszę Pana możemy dać Panu 5% rabatu na nowy kocioł ale nie mamy już HG w ofercie, więc na pellet no wygoda już pan nie może"

 

Wysłane z mojego Redmi 7A przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, robert1991 napisał:

Zakładając wkład na poziomie 70tyś zł (moim zdaniem wygorowny) i dofinansowanie na poziomie 30% od 53000=15900. Pozostałą cześć rozpisujesz z ulgi termomodernizacyjnej 53000-15900=37100*0,18=6700 6700+15900=22600zł. Rzeczywisty wkład własny to 48000. Przy oszczędności na poziomie 5k rocznie zwrot w 10lat. Moim zdaniem opłaci się inwestować w termomodernizację, ale każdy może mieć własne zdanie.

Yaro

Nie wiedziałem że starostwa i gminy ogarniają późniejsze kontrole. 

Jaki jest w tym koszt samego materiału czyli styropianu i tynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stempos1980
Poprawiłem na tyle na ile.
Masz określony czas przez jaki kocioł musi być i mogą przyjść na kontrolę. Kotła nie ma i musisz zwrócić dotacje.

Co do drewna to wszystko raczej idzie w odwrotna stronę. Drewno jest dużo bardziej ekologiczne niż pellet. Pewno będą automaty na HG tylko nie takie badziewne jak Lopper.
A jeżeli drewno rokuje na tartaczne to tym bardziej warto się wstrzymać.
Ja planuję w wolne miejsca dosadzac Oxygen tree choć glebę mam trochę za słaba.

Wysłane z mojego Redmi 7A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam tego.

To cena za tynk, styropian, wszystko ???

12 minut temu, Stempos1980 napisał:

No raczej sad nie zniknie bo robisz nowe nasadzenia wiem o tym bo pochodzę z Zagłębia sadowniczego.tylko jedno pytanie się nasuwa co będzie za x lat jak piec ci padnie a już zasypowców nie bedzie

Nikt już nie będzie produkował czy jak?

Zawsze można zespawać.

@DzonyZerg Nie opłaca się wsiąść dotacje kupić kocioł i zaraz go sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, berthold61 napisał:

za taką kasę to fajne mieszkanie na Ślasku da się kupić .

Co Ty z tymi mieszkaniami??? Już nie pierwszy raz do tego nawiązujesz. Mnie musieliby przypalać, żebym zgodził się mieszkać w bloku. Jak za karę. 

 

30 minut temu, Tomasz223 napisał:

@DzonyZerg napisz to Po polsku.

Zgadzam się. Mądry z Ciebie chłop, ale jak coś napiszesz, to nie idzie tego zrozumieć. Przeczytaj dwa razy zanim klepniesz post. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Tomasz223 napisał:

To cena za tynk, styropian, wszystko ???

Ostatnio w temacie o izolacjach liczyłem jak to wychodzi w dużym domu. 

@DzonyZerg a z czym jest drewno bardziej ekologiczne od pelletu drzewnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Zrobiłem tylko wstępny research. Dzięki za info. Ceny ogromne. Aż myślałem o własnych sadzonkach. Świerk też coś u mnie ponoć marny i szykują się duże wycinki. To wtedy będę myślał.
Gleba gleba. Sąsiad nie ma co z obornikiem robić.
Wytrzymałem się bo to zbytnią nowość i nie mam czasu szukać jak z tą gleba a wycinki pewno zmienia podejście do tematu.
Nie mniej jednak ciekawy temat.

Wysłane z mojego Redmi 7A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.