Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czystepowietrze


Tomasz223

Rekomendowane odpowiedzi

https://nto.pl/czyste-powietrze-2020-wnioski-i-zasady-programu-jak-dostac-dotacje-na-wymiane-pieca-ocieplenie-domu-kolektory-sloneczne-27012020/ar/c9-13465323

 

Ogólnie mówiąc program jest mało atrakcyjny i nie cieszy się zainteresowaniem Polaków, głównie z powodu braku środków finansowych i niewielkich dopłat w wysokości  20-30% kosztów inwestycji. W ciągu ostatnich 15 miesięcy funkcjonowania programu niewiele osób z niego skorzystało:

"Łączna liczba wniosków w programie „Czyste Powietrze” podanych do 22 listopada 2019 r. wyniosła ok. 84 tys. (około 58 tys. szt. w istniejących budynkach i 26 tys. szt. w nowych budynkach)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Tomasz223 napisał:

Czyli ile mi dadzą? Na wymianę kopciucha na kocioł zgazowujący.

Zakładając, że po względem wysokości dochodów należysz do standardowej grupy osób korzystających z programy CzP to po wyłożeniu z własnej kieszeni 15 tysięcy złotych na inwestycję  w kocioł gazowy i przedstawieniu wszystkich faktur w urzędzie możesz prawdopodobnie liczyć na 20-30% zwrotu czyli około 3-4,5 tys. zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że masz ukryte dochody jak część osób korzystających z programu, i pomimo braku dochodu stać cię na zakup gruntowej pompy ciepła za 45tyś i wtedy dostaniesz 0.9*45000=40000. 

 

1 godzinę temu, Jackoo napisał:

https://nto.pl/czyste-powietrze-2020-wnioski-i-zasady-programu-jak-dostac-dotacje-na-wymiane-pieca-ocieplenie-domu-kolektory-sloneczne-27012020/ar/c9-13465323

 

Ogólnie mówiąc program jest mało atrakcyjny i nie cieszy się zainteresowaniem Polaków, głównie z powodu braku środków finansowych i niewielkich dopłat w wysokości  20-30% kosztów inwestycji. W ciągu ostatnich 15 miesięcy funkcjonowania programu niewiele osób z niego skorzystało:

"Łączna liczba wniosków w programie „Czyste Powietrze” podanych do 22 listopada 2019 r. wyniosła ok. 84 tys. (około 58 tys. szt. w istniejących budynkach i 26 tys. szt. w nowych budynkach)"

Problemem jest to że najpierw trzeba wyłożyć kasę, a mnóstwo ludzi po prostu na to nie stać. Drugą kwestią jest to że ludzie nie są świadomi jakie oszczędności mogliby poczynić inwestując w termomodernizację. Koleżance z pracy szczęka opadła jak jej powiedziałem że gdyby ociepliła dom i wymieniła okna to rocznie zamiast 10tys na gaz płaciłaby połowę z tego - ale brak kampanii społecznych skutecznie się do tego przyczynia. Ilość wniosków spadnie ponieważ od tego roku nie ma dotacji dla źródeł ciepła w nowobudowanych domach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Jackoo napisał:

Zakładając, że po względem wysokości dochodów należysz do standardowej grupy osób korzystających z programy CzP to po wyłożeniu z własnej kieszeni 15 tysięcy złotych na inwestycję  w kocioł gazowy i przedstawieniu wszystkich faktur w urzędzie możesz prawdopodobnie liczyć na 20-30% zwrotu czyli około 3-4,5 tys. zł.

Kocioł zgazowujący drewno a nie kocioł na gaz ziemny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 tys za sam kocioł plus inne koszty a tak naprawdę to niewiadomo ile ci dadzą.Ciekawe czy jest tu na forum osoba która skorzystała z tego programu  to by się pochwaliła jakie koszty trzeba ponieść przy samym składaniu papierów i co jest dokładnie potrzebne do takiego wniosku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Tomasz223 napisał:

Nie mam dostępu to gazu ani ciepła z ciepłowni, mieszkam na wsi.

Czyli najpierw płacę 10k za kocioł a potem mi oddają 90% czyli 9k?

Pamiętaj że ☝(ツ) .... do 90% , a to wiadomość z sąsiedzkiej autopsji....... po złożonym wniosku i wielkim happy .... sąsiad wyłożył 20tys. z górką ...liczył na 7-9tys zł dotacji ........dostał 3300 złotych ... i niestety wszystko zależy od widzimisię urzędasa...

A za te 3300zł podpisał papier, że mogą mu zaglądać w garnki przez 3 lata przez 6 dni w tygodniu...... o czym się dowiedział po miesiącu podczas odwiedzin takiej IRCH-y z XXI wieku... czyli komisji z gminy. Oczywiście metki na kotle i w kocioł ...czym pali...i poprosili o dowód zakupu i certyfikat opału ¯\_(ヅ)_/¯

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, YaroXylen napisał:

Pamiętaj że ☝(ツ) .... do 90% , a to wiadomość z sąsiedzkiej autopsji....... po złożonym wniosku i wielkim happy .... sąsiad wyłożył 20tys. z górką ...liczył na 7-9tys zł dotacji ........dostał 3300 złotych ... i niestety wszystko zależy od widzimisię urzędasa...

A za te 3300zł podpisał papier, że mogą mu zaglądać w garnki przez 3 lata przez 6 dni w tygodniu...... o czym się dowiedział po miesiącu podczas odwiedzin takiej IRCH-y z XXI wieku... czyli komisji z gminy. Oczywiście metki na kotle i w kocioł ...czym pali...i poprosili o dowód zakupu i certyfikat opału ¯\_(ヅ)_/¯

YARO

Na co wymienił na ekogroszek? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, h3nio napisał:

Pewnie już było na forum, ale warto przypomnieć, że jeżeli ktoś ma dostęp do gazu to w grę wchodzi tylko wymiana na kocioł gazowy.

Nieprawda, gdy jest gaz nie można wymienić na węgiel - pozostałe źródła są dopuszczalne pod warunkiem że uchwały miejscowe nie stanowią inaczej np w Wielkopolsce odpadają zasypowce za wyjątkiem kotłów zgazowujących drewno.
 

 

50 minut temu, Stempos1980 napisał:

9 tys za sam kocioł plus inne koszty a tak naprawdę to niewiadomo ile ci dadzą.Ciekawe czy jest tu na forum osoba która skorzystała z tego programu  to by się pochwaliła jakie koszty trzeba ponieść przy samym składaniu papierów i co jest dokładnie potrzebne do takiego wniosku

Ja jestem na ostatniej prostej. Ogarniam rodzicom. Trzeba trochę cierpliwości i złożenie wniosku nie jest trudne. Na chwilę obecną koszty poniesione to jakieś 40zł na koszty przesyłek kurierskich.

 

 

37 minut temu, YaroXylen napisał:

Pamiętaj że ☝(ツ) .... do 90% , a to wiadomość z sąsiedzkiej autopsji....... po złożonym wniosku i wielkim happy .... sąsiad wyłożył 20tys. z górką ...liczył na 7-9tys zł dotacji ........dostał 3300 złotych ... i niestety wszystko zależy od widzimisię urzędasa...

A za te 3300zł podpisał papier, że mogą mu zaglądać w garnki przez 3 lata przez 6 dni w tygodniu...... o czym się dowiedział po miesiącu podczas odwiedzin takiej IRCH-y z XXI wieku... czyli komisji z gminy. Oczywiście metki na kotle i w kocioł ...czym pali...i poprosili o dowód zakupu i certyfikat opału ¯\_(ヅ)_/¯

YARO

Jeśli komisja gminna to nie CP tylko lokalny program finansowany przez samorząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gmina? U nas nie załatwia się tego przez gminę tylko wyżej. Naszym województwem zajmuje się Olsztyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Stempos1980 napisał:

9 tys za sam kocioł plus inne koszty a tak naprawdę to niewiadomo ile ci dadzą.Ciekawe czy jest tu na forum osoba która skorzystała z tego programu  to by się pochwaliła jakie koszty trzeba ponieść przy samym składaniu papierów i co jest dokładnie potrzebne do takiego wniosku

10 tys za sam kocioł zgazowujący.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest też program gminny który daje 3500zł na sam kocioł. A Czyste Powietrze to program NFOSGW. Mam na myśli że skoro kolega YaroXylen pisze że komisja była z gminy to może to jakiś program gminny mają. Pomijając fakt że część gmin wzięła na siebie pomoc w przyjmowaniu i sprawdzaniu wniosków w Wielkopolsce jest to 89 gmin na 226 gmin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, robert1991 napisał:


 

 

Ja jestem na ostatniej prostej. Ogarniam rodzicom. Trzeba trochę cierpliwości i złożenie wniosku nie jest trudne. Na chwilę obecną koszty poniesione to jakieś 40zł na koszty przesyłek kurierskich.

 

A co za dokumenty są potrzebne?Ja chciałem do Radomia się dodzwonić to nawet niema najmniejszych szans żeby ktoś odebrał tel i  się cokolwiek dowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pierwszego wniosku dawałem tylko zaświadczenie o dochodach. 

W Poznaniu jakoś to idzie, babeczka ogarnięta, pomocna, z odbieraniem telefonów też nie ma problemów.

Jednak ten Poznański  "Ordnung muss sein" da się wyczuć ;p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Tomasz223 napisał:

10 tys za sam kocioł zgazowujący.

 

Kupił zasypowca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.