Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czystepowietrze


Tomasz223

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, robert1991 napisał:

Atmosa DC18S kupisz za 5800zł, jeśli wezmiesz na 8% to 5100zł. Do tego jeszcze Laddomat obowiązkowy lub inne zabezpieczenie ochrony powrotu. 

Niewiele droższy od MPM-a.

Laddco? Po co to ma żreć prąd i czego takie drogie?

48 minut temu, DzonyZerg napisał:

Żeby węgiel był najtańszy to chyba z deputatow. A nie... czekaj... deputaty można sprzedać i kupić drewno... Znam takich.

 

Najtańsza jest zrębka, później drewno.

 

Kotły HG nie są takie drogie. Setlands od 3700, bardzo ciekawy. Nie mówicie mojemu teściowi;)

6400 czy 8500 za Attack, 7500 za Thermofoux czy 10000 za Blaze to nie jest aż tak drogo. Kotły węglowe ogólnie nic nie mają. Tego tego ile masz gwarancji na hebla do węgla a ile na HG? I jest podobno być?

 

Kocioł dużo trudniejszy do zrobienia gdzie palenie to już coś. Jak HG mają 5 - 7 lat gwarancji to ile powinien mieć węgiel?

 

Dobry HG potrzebuje dużo mniejszy bufor niz weglowy a komfort palenia kilka krotnie większy.

Nic dziwnego że Defro padły zasypowce. Potężne ceny i wymogi buforów nas komfort max.

 

Jak ktoś się zamyka w Defro, Atmos i Klimosz to rzeczywiście te heble są drogie. Choć badziewny Atmos za 5600 na promocji to też nie ma źle.

 

Te kotły nie są drogie a do tego u nas marże kosmiczne.

 

 

Wysłane z mojego Redmi 7A przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Pokaż ten kocioł zgazowujący za 3700zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, berthold61 napisał:

Gdzieś ty te deputaty znalazł ?? górnikom z tego co pamiętam to Tusk skasował chyba z 10 lat temu już .

Musisz zmienic stacje tv

https://www.pgg.pl/sprzedaz-wegla/jak-i-gdzie-kupic-wegiel/warunki-realizacji-deputatu

Podobnie w Tauron Wydobycie

Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy dla Pracowników TAURON Wydobycie S.A.

Deputat był odbierany niektorym emerytom odchodzacym na emerytury, pracujacy na dole maja go cały czas.Spólki tez go nie wydawały emerytom z powodu trudnej sytuacji ekonomicznej i klopotow z wydobyciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laddomat można zastąpić układem za około 500 pln. I to nie że do HG tylko każdy kocioł powinien mieć tzw ochronę powrotu. Taniej to można (niby) wzorem Defrov dać pompę przewalowa.

Nie wiem czym specjalnie się różni DS od HG. muszę mnie ktoś w końcu oświeci. A problem niekoniecznie jest z DSem tylko z palaczem. Nawet w Atmosie S bez problemu powiesisz.

Wysłane z mojego Redmi 7A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, DzonyZerg napisał:

Nawet w Atmosie S bez problemu powiesisz.

Ręce opadają... Zlituj się chłopie... Ale co powiesisz, rybę do wędzenia??? Weź ty zrób coś z tym słownikiem w telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cezar
No drewno a co?:) zargonu nie ogarniasz?;) HF zrobisz;) (Holoł/hołloł fajer/fajra - zależy jaki region). Węgiel też się może powiesić.

@ Tomasz
Podnosi temperaturę wody która zasilan kocioł. Wyższa temperatura gwarantuje znośną żywotność kotła, sprawność, czystość. Aaaa....i przeważnie jakąkolwiek gwarancję...

Wysłane z mojego Redmi 7A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne akcje na tym forum sie ostatnio dzieją, autor tematu złożył identyczny wątek na forum muratora w dodatku jest przeciwnikiem węgla ale nikt nie dał sie tam wciągnąć w jego trollowanie ale tutaj widzę żniwo ma obfite i w dodatku multikonta widzę :) Ładnie się dzieje. Tylko co to ma na celu.

Oponami juz nie palisz pewnie stąd te 20% sprawności ci się wzięło jak zamiast węglem palisz śmieciami to na więcej i tak bym nie liczył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cezar76

Raz że pierdola jestem (tutaj się zgodzę) raz że zbyt pohieznie. Ludzie!!!! Proszę Was!!!!

 

A tak na serio to chciałam przyszpanowac że się znam i wiesz;) Szukam balansu.

@Agni Ale Ty masz ciężko chłopie. Aż mi cię żal.

 

Wysłane z mojego Redmi 7A przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, DzonyZerg napisał:

Przepisy przepisami. Trzeba się skonsultować. Katowice są ok i nie jest tak gadają.
Teraz jest dobry okres i dlatego cisnę. Raz dwa telefon odbierają, wszystko powiedzą. Jest regulamin i sobie sprawdź. Na teraz mnie to nie obchodzi i nie wiem czy w ogóle bo robię wszystko tip top. Głowie to trzeba o papiery zadbać, gwarancję, certyfikaty, odbiory i oświadczenia.
Oni nawet nie wymagają by kocioł miał bufor...

Mieć dobrego wykonawcę, albo się dowiedzieć wszystko żeby nie było później za dużo do poprawek. Doczepia się że nie ma Ztki to zrobisz.

Ludzie plączą np za ocieplenie nie chcą zapłacić a facet nie ma papierow na styropian... I dobrze że tak robią. Kasa idzie to ma być dobrze i bez wałów.

Wysłane z mojego Redmi 7A przy użyciu Tapatalka
 

Czyli na wszystko muszę mieć papier od fachowca i nic nie mogę montować sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby możesz i niby nie. Co jest wiążące nie wiem. Nie interesowało mnie bo nas powinno nie montera i VAT 8%.
Ma być gwarancja a bez montera gwarancji nie masz. Choć często monter musi zrobić tylko rozruch i wpis gwarancji. I głównie o to chodzi. Trzeba spytać jakiegoś fachowca. Zrobić temat na działe instalacje.

Wysłane z mojego Redmi 7A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

I tyle kopaniny było........ o nic :-))

Mamy przecież czyste powietrze.... głęboko trzeba oddychać :-))

Yaro

image.png.ebab0cb19eb5adb5266f2ffb7764d916.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.