Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Kotła, A Dofinansowanie - Wasze Doświadczenia


Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiła się ulotka na temat nowego programu "Czyste powietrze" Link do ulotki

Rozumiem, że pod stwierdzeniem "kotły na paliwo stałe (węgiel) wraz z systemem odprowadzania spalin" czyli pod to podciągnięta będzie też ewentualna modernizacja i przystosowanie komina? Maksymalnie 10 000zł dla węgla i 20 000 dla biomasy więc będzie trzeba zapewne wybrać pellet bo za 10 000zł to nie da się frezowac komina, włożyć wkładu i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie jest tak jak piszesz, czyli do kotla na pellet wraz z.montażem, koninem kwota dofinansowania wyn 20tys.i od tej kwoty wyliczany jest.procent wg.wynagrodzenia.

Niestety ale posiadacze mieszkan nie moga skorzystać z dofinansowania, tylko osoby posiadajace dom lub w trakcie jego budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszna lipa z tymi dotacjami. Złożyłem wniosek 10.04.2018 i czekałem na odpowiedź. Czas leci a sezon tuż tuż. Mija miesiąc potem drugi . Masakra, odpowiedzi żadnej . Po bombardowaniu telefonami , uzyskałem od miłej pani nieoficjalnie informacje,że nie będzie dotacji.Wynikły nowe okoliczności. Proszę się nie nastawiać powiedziała miła pani.

Dopiero 3.09.2018 dostałem pismo o odstąpieniu od udzielenia dotacji. 

Całe szczęście że wziąłem się wcześniej za modernizację kotłowni i wymianę kotła + wkład kominowy z nierdzewki. 

Teraz już jestem gotowy na zimne dni i palę w kociołku na ciepłą wodę  już od połowy sierpnia . 

Co to by było gdybym czekał aż do września na odpowiedź negatywną . Chyba by mnie krew zalała .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata temu miałem dostać dopłatę za przyłączenie się do sieci ciepłowniczej. Do dzisiaj ani grosza, za wszystko zapłaciłem gotówką, szkoda mojego czasu na wypełnianie kwitów. Choć ciepło sieciowe to wolność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, CIHYMUR napisał:

Straszna lipa z tymi dotacjami. Złożyłem wniosek 10.04.2018 i czekałem na odpowiedź. Czas leci a sezon tuż tuż. Mija miesiąc potem drugi . Masakra, odpowiedzi żadnej . Po bombardowaniu telefonami , uzyskałem od miłej pani nieoficjalnie informacje,że nie będzie dotacji.Wynikły nowe okoliczności. Proszę się nie nastawiać powiedziała miła pani.

Dopiero 3.09.2018 dostałem pismo o odstąpieniu od udzielenia dotacji. 

 

To pięknie Cię załatwili, w tej nowej dotacji jest zapis, że nie możesz zakończyć inwestycji przed złożeniem dokumentów i zatwierdzeniu przez wizytacje w domu. 

Jeśli jeszcze nie masz końcowego odbioru to złóż dokumenty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŻENADA!

WP_20180909_16_36_11_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.09.2018 o 11:40, user2018 napisał:

Jak masz czym palić to bym sie przemęczył z tym co teraz masz i dowiedzieć się jak z tymi dotacjami, bo jak nie będzie to lepiej wystartować z wnioskiem w tym nowym projekcie "Czyste powietrze" i wtedy odrazu cały dom również docieplić i wtedy wybrać gaz jeżeli masz pod domem.

No właśnie nie mam czym palić gdyż nie kupiłem na wiosnę drzewa bo byłem pewien że sprawę o tej porze roku co teraz mamy będę miał już zamkniętą a tu się okazuje że któryś miesiąc z rzędu czekam na audyt i dalej nie wiadomo kiedy on będzie. Jak na złość jeszcze jest ten nowy projekt ale to już w ogóle abstrakcja bo nie mamy na to czasu.
Coś mi się wydaje że trzeba się będzie zapożyczyć na te 10 tys. PLN i mieć wszystko gdzieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ptaszniko nie mów, że miałeś zamiar kupić mokre drzewo na wiosnę i już w tym sezonie nim palić?? Tak to daleko nie zajedziesz. Kupujesz wegiel i jazda.

Co do nowych dofinansowań to poczytasj warunki bo nawet nie trzeba czekać na hajs z dotacji, mozna inwestycję zacząć wcześniej, byle nie zakończyć jej przed złożeniem wniosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tak robiłem. U nas kupowało się drzewo w rejonie kwietnia, maja i po pół roku się nim paliło oczywiście z węglem. Teraz nie mam drzewa a węglem palić nie mogę ze względu na zmianę pokrycia dachu więc nawet nie biorę tego pod uwagę.

Moglibyście podrzucić mi linki do tych nowych "rewelacji"? To nie z lenistwa, po prostu totalny brak czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PTASZNIKO - Jest takie powiedzenie. Polak mądry po szkodzie. 

Rób chłopie ten remont bo się obudzisz w czarnej d***ie.

5 godzin temu, Ptaszniko napisał:

Coś mi się wydaje że trzeba się będzie zapożyczyć na te 10 tys. PLN i mieć wszystko gdzieś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to trochę zmodyfikowany program KAWKA lub RYŚ bez większych szans na dotarcie do większości właścicieli domów jednorodzinnych, w których w Polsce mieszka niemal 20 mln ludzi. Najpierw trzeba mieć środki finansowe żeby wykonać inwestycję, a następnie państwo zwróci od 30% do 90% kosztów inwestycji z zależności od wysokości dochodu netto. Problem jest taki, że wg danych NBP 15 mln Polaków nie posiada żadnych oszczędności, czyli nigdy nie będzie ich stać na tego rodzaju inwestycje. Kredyty lub pożyczki nie wchodzą w rachubę, bo obywatele nie akceptują tego rodzaju wsparcia (informacje na ten temat można znaleźć m.in. w opracowaniu Przegląd Efektywności Cieplnej 2015). Program jest przeznaczony dla niewielkiej grupy bogatych Polaków dysponujących wolnymi środkami inwestycyjnymi, którzy i tak z czasem przeprowadziliby tego rodzaju modernizacje.

Druga kwestia jest taka, że w obecnej sytuacji na rynku budowlanym wysokość tych dotacji może być zbyt niska. Wzrost kosztów inwestycji budowlanych o 20%-30% w ciągu ostatniego roku ze względy na rosnące ceny materiałów budowlanych i brak pracowników zmusza wiele gmin do wstrzymania inwestycji. Wiele przetargów pozostaje nierozstrzygnięta lub wykonawcy rezygnują z dalszych prac i wolą zapłacić karę niż pójść z torbami. Ta sytuacja będzie się pogarszać w ciągu najbliższych lat i wpłynie negatywnie na program "Czyste powietrze".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Stało się! Po kilku miesiącach oczekiwania odbył się audyt energetyczny budynku. Niestety nie mogłem być przy tym gościu który to robił ale starszy Pani z rodziny przekazał mi że nie był w ogóle na strychu co mnie mocno zdziwiło. W piwnicy podobno szukał tylko tabliczki na piecu by odczytać moc obecnego kociołka. O powierzchnię grzewczą również nie pytał. Nie wiem czy jak zobaczył 2 pokoje, kuchnię i łazieneczkę tj. 58m2 to zwątpił w sens montażu nowego kotła :).
Jak to dalej formalnie/papierowo sprawy wyglądają? Chodzi o kolejność załatwiania spraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wymieniam piec w programie tylko nie w tym co jest obecnie tylko w tym wcześniejszym (nie pamiętam nazwy, zarobki nie są brane pod uwagę). Po otrzymaniu wyników audytu dalej zagwozdka. Najbardziej chodzi mi o właściwy dobór pieca do powierzchni bo po audycie energetycznym niewiele więcej jestem mądrzejszy. Powierzchni do ogrzania mam 58 m2 a gość policzył 120 m2 bo dodał jeden poziom (strych niezamieszkały). Była przy nim obca osoba, nie było nikogo z domowników dlatego takie jaja i na papierze wpisał wynik 14 kW. Moim zdaniem zupełnie bez sensu dlatego sam muszę podjąć decyzję jaką moc brać. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 58m2 w węgiel?? To z każdym kotłem będziesz miał problemy i znów tu zawitasz. Przy tych metrach to gaz lub prąd.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starym totalnie nieocieplonym domu prąd lub gaz? No sorry na tym forum dostałem już tyle podpowiedzi że chyba brakło tylko pieca na pellet.

Dom ma około 50-60 lat. Piwnica - więc ciągnie od dołu. I poziom - te 58 m2. II poziom - strych - ciągnie od góry. Problemem jest to że przez kilkanaście godzin dziennie dom stoi nieogrzewany. Temperatura spada w zimie do około 12 C. Dramat. Piec muszę kupić do 18 grudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak boisz sie gazu i pradu to idź w bufor do kotła np.ds.

W dniu 28.11.2018 o 23:13, lechumb napisał:

Przy 58m2 w węgiel?? To z każdym kotłem będziesz miał problemy i znów tu zawitasz. Przy tych metrach to gaz lub prąd

Tu podzielam opinie kolegi wyżej.

Zresztą możesz miec bufor i do niego wpiac grzałki i jechać w taryfie G12, i do tego kupić mpm ds na duze mrozy, lub jak rachunki beda za duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.