Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w wyborze kotła na ekogroszek


Adrian81

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowny kolego mkaczko na samym początku nie zależy mi żeby zaoszczędzić 3 tony. Myślę że jak ocieple strop w tym roku i wymienię piec to już będzie dla mnie dużo... Na opał chciałbym przeznaczyć około 5tys złotych i mam nadzieję że się w tym zmieszczę... Piec nad którym myślę i który polecili mi koledzy z forum to Skamp pv sv200n 20kw. Aha dlaczego sądzisz że modernizacja kotłowni pochłonie 10tys?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał zapewne na myśl koszt kotła, zaworu 4d ze siłownikiem, ewentualnie pompy kotłowej, pompy CO, oraz CWU. No i pytanie czy po wymianie kotła nie zaczniesz mieć problemów z kominem (w zależności od tego jaki masz teraz komin - w tej nieogrzewanej części poddasza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Adrian81 napisał:

Szanowny kolego mkaczko na samym początku nie zależy mi żeby zaoszczędzić 3 tony.

Witam.

Ciekawe stwierdzenie.... tez bym tak chciał...tylko mnie nie stać :-((

 

31 minut temu, Adrian81 napisał:

Aha dlaczego sądzisz że modernizacja kotłowni pochłonie 10tys?

Myślę że kolega @mkaczko dobrze podpowiada...wymiana kotla to nie jest wymiana żarówki w lampce nocnej.

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na piec myślę żeby przeznaczyć do 10 tys i na instalacje około 2 tys. Komin mam murowany, ale 3 lata temu wstawiony wkład. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybrany przez kolegę kocioł kosztuje 9,3 tys, reszta pochłonie 2-3 tys

 

niech kolega wrzuci fotke tego swojego kotła bo jest jeszcze jedna opcja która jesli nie rozwazyc to przynajmniej warto o niej wspomniec

a mianowicie taki zestaw

https://kotly.com/pl/522-zestaw-prosat-4-rozbudowujacy-viadrus-u22-u26-i-dakon-fb.html

lub

http://www.kotly-witkowski.pl/zestawy-automatyki/apr-12-35-kw

lub

uzywany zestaw 

https://www.olx.pl/oferta/zasobnik-zestaw-do-kotla-ekoplusbudmet-nocon-ekogroszek-25kw-CID628-IDD0xKd.html#b7e8be5807

https://www.olx.pl/oferta/palnik-hef-rynnowy-master-m-uni-pellet-mial-groszek-CID628-IDz4wHy.html#3295a82647 - palnik rynnowy

pytanie 

czy da się taki zestaw u kolegi zamontować (w miejsce drzwiczek), pytanie jaki kolega ma wymiennik (ile półek)

 

jak kolega widzi temat kotła i jego wymiany jest dość rozbudowany

a jak na razie nie została omówiona kwestia zarządzania instalacja CO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co ma wydawać tych kilka tysięcy + przeróbki skoro za kilka lat będzie musiał to wymienić bo będzie bezklasowe? Moim zdaniem gra nie warta świeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mkaczko napisał:

wybrany przez kolegę kocioł kosztuje 9,3 tys, reszta pochłonie 2-3 tys

W Wodzisławiu ma sklep Minertu, który może mu z VAT 8% sprzedać i będzie z 1000 zł taniej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mkaczko nie chce mi się bawić w takie przeróbki. Piec który teraz używam to jest sas uwt 29kw zasypowy... Chcę wydać max 14-15 tys na piec, podłączenie i ocieplenie stropu wełna 20cm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy. Zdecydowałem się na kocioł skamp pv 20kw. Tylko nie wiem jaki sterownik. To będzie pierwszy taki piec i nie chciałbym żeby menu było bardzo trudne. Ale też coś tam pewnie ogarnę... Co polecicie? Aha czy da radę tak podłączyć kocioł żeby temperatura była inna na podłogowe, inna na kaloryfery i inna na ciepłą wodę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyć się da, w bojlerze temp. ustawiasz na sterowniku, na grzejniki zwykle puszcza się temp. z kotła [chyba, że nie masz termostatów ani sterownika pokojowego to musisz ją obniżać], a na podłogówkę najlepiej przez zawór 3D z siłownikiem.

 

Sterownik Argos jak chcesz podłączyć go do internetu lub jak nie zależy Ci na tym to SKZP-02 [polecam wersję full] , oba są łatwe w obsłudze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego SUSPENSER dzięki za odpowiedź. Bojler mam zwykły z grzałką ale temperaturę mogę ustawić ręcznie sam. Sterownika pokojowego nie mam. Termostaty na grzejnikach są takie ręcznie ustawiane, tzn z podziałką od 1 do 4. Myślisz że warto mieć ten sterownik z internetem? Jestem codziennie w domu więc jak coś to sam mogę zejść do kotłowni. Aha chciałbym mieć dostęp do temperatury powrotu i temperatury spalin. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz z SKZP-02, bardzo fajny, intuicyjny sterownik z dużą ilością bajerów i świetnie steruje SV200. Jak kiedyś zapragniesz internetu to se dokupisz moduł i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam do życia niepotrzebne, ale są tacy że muszą mieć i tyle. Zależy od każdego potrzeb. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nigdzie nie mogę znaleźć zdjęć Skamp pv sv200n 20kw ze środka pieca. Czy ktoś pomoże? Czy to zdjęcie które wstawiłem to jest z tego pieca? 

received_630134051077285.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam bardzo. Już się zdecydowałem. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie kupiłem ale jestem na niego zdecydowany. Na początku września chciałbym już mieć zamontowany w kotłowni. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nigdzie nie mogę znaleźć zdjęć Skamp pv sv200n 20kw ze środka pieca. Czy ktoś pomoże? Czy to zdjęcie które wstawiłem to jest z tego pieca? 
received_630134051077285.thumb.jpeg.93226314620c8e55ba80fe5d8da6e44d.jpeg

Bardzo podobny do mojego 10 letniego Tilgnera z brucerem. Tez poziome półki i chwale. Łatwo się czyści bez wygaszania. Co zasyp i spokój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to jest akurat piec z serii Technix... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skama się czyści raz na 1-2 miesiące też bez wygaszania - na górze pod klapką są wajchy do pomachania i to całe czyszczenie - u mnie całość trwa poniżej minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUSPENSER masz 13kw czy 20kw? Jaki sterownik? Jesteś zadowolony z tego pieca? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.