Skocz do zawartości

MateuszCHUDY

Nowy Forumowicz
  • Postów

    4
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia MateuszCHUDY

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. No dobrze to mam już sugestię co do palnika, a moc? Wychodzi z analizy 10kW, niestety takich kotłów nie ma :( Boję się że 12kW może być za duży.
  2. Ponawiam prośbę do forumowiczów o pomoc w decyzji jaką moc kotła wybrać i rodzaj palnika.
  3. Dzięki za pierwszą odpowiedź. Co do wątku stali czyli co - lepiej wybrać blachę grubszą 8mm z S235JR niż 6mm P265GH? W ogóle ta grubość ma jakieś znaczenie/przepala się? Cieńsza z kolei szybciej odda ciepło do wody? Czy wypowiedziałbyś się co do samej mocy jaką wybrać? Edytowałem w międzyczasie post i poprawiłem link do pieca z palnikiem retortowym. Dlaczego na hasło "klaster 5" google pokazuje kotły wyłącznie z palnikiem retortowym? Czy kotły z planikiem "nie-retortowym" nie są kotłami "klaster 5"?
  4. Cześć. Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze kotła na ekogroszek do małego, parterowego domu. Sytuacja wygląda następująco: Chciałbym zainstalować kocioł jak wspomniałem w małym domu zbudowanym na bazie budynku gospodarczego w pierwszej połowie lat 90. Zrobiłem analizę na "Ciepło Właściwe" tylko nie wiem z kolei jak poprawnie ustawić tam powierzchnię domu, aby otrzymać w miarę rzeczywiste wyniki. Rzeczywista powierzchnia wygląda następująco: - parter mieszkalny ok. 55m^2 - podpiwniczenie pod połową budynku ok. 15m^2 ogrzewane Z tego co widzę "Ciepło Właściwe" przyjmuje podpiwniczenie na całości budynku i wylicza jego powierzchnię z podanej powierzchni mieszkalnej, więc podałem powierzchnię mieszkalną 70m^2 i podpiwniczenie bez ogrzewania. Rezultat tutaj: https://cieplowlasciwie.pl/wynik/83gc Proszę powiedzcie mi jaki teraz kocioł byłby poprawny dla takiego budynku? 9kW czy 12kW biorąc pod uwagę, że 10kW wg portalu to moc NIEZBĘDNA? Druga sprawa to komin - jest zwykły, murowany, żaden systemowy. Czy niezbędny jest wkład do takiego komina? Z tego co oglądałem u producentów kotłów obecnie bardzo popularne są kotły z palnikiem Technix SV-200 bądź retortowym firmy Ardeo. Który będzie najbardziej odpowiedni i bezawaryjny? Dodatkowo czy warto interesować się z jakiej blachy jest zbudowany sam kocioł? Wszyscy producenci przechwalają się blachą atestowaną, ale nikt nie wspomina gatunku. Wykonałem telefony do producentów i jeden z nich produkujący kotły z blachy gr. 8mm wprost powiedział, że nie wykonuje ich z blachy kotłowej tylko ze zwykłej konstrukcyjnej, drugi natomiast odparł bez namysłu, że robi to z kotłówki P265GH ale już 6mm. Czy jest sens zwracać na takie rzeczy uwagę? Moje jedyne trzy typy do tej pory (jeżeli nie można umieszczać takich linków to przepraszam Adminie): - Dla 9kW z palnikiem SV-200 blacha 6mm. Producent dodatkowo podkreśla, że można dostać ślimak ze stali nierdzewnej. Niestety nie znalazłem takiego ślimaka dla palnika SV-200 jako część. To tylko chwyt czy można jednak taki ślimak dostać? Jednak kawał stali INOX jest droższy niż zwykłej "czarnej" stali. http://pleszewskiekotly.pl/produkty/uni-vert/#s - Dla 9kW z palnikiem SV-200 blacha 8mm. http://pwolenderek.pl/kotly.html - Dla 12kW z palnikiem retortowym ARDEO ECOBURN. https://www.parex-kotly.com.pl/produkty/klaster-5#budowa Dziękuję z góry za wszelkie sugestie i pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.