Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc W Wyborze Kotła Na Ekogroszek


Andrzej1899

Rekomendowane odpowiedzi

I co potem zrobisz? Czepisz się czegoś innego? Już coś wymyśliłeś?

Ogniwo znasz i wiesz co potrafi a jednak nie pomagasz tylko skupiasz się na konkurencji aby im przygadać. Gdzie tylko pojawi się wpis o zielonym (RBR) zaraz tam jesteś aby swojego gwoździa tam wbić. Nie ważne jest czy odzywa się użytkownik tak jak ja czy któryś z autoryzowanych sprzedawców jak karoka czy minertu. Dlaczego nie zabierasz głosu tam gdzie jesteś najbardziej znany czyli tam gdzie się mówi o twoich kotłach?

Ja jestem użytkownikiem, wiem co mam i już na tyle znam swój kocioł że mogę go polecać innym.

Twoje działanie jest celowe aby zdyskredytować konkurencję i aby twoje kotły miały większą sprzedaż to i tantiemy dla ciebie będą większe.

Nie interesują mnie badania, interesuje mnie że kocioł który kupiłem ogrzewa to co powinien, spalanie jest dla mnie zadowalające i nie mam z nim kłopotów. Papier z badaniami nie załatwi mi że kocioł nie będzie produkował sadzy, że będzie palił na całym palniku, nie załatwi mi że nie będzie korodował lub spalał więcej czy mniej grochu. Od tego jest sterownik. Badania to jest dla mnie tylko papier, jak bym chciał kocioł z papierem to bym sobie go kupił i co potem? Kto by mi pomógł? Mógłbym na ciebie liczyć? Czytając różne fora bardzo w to wątpię. Kupując ten kocioł mam pomoc, zadowolenie i jak na razie spokojną głowę. Co mi dają badania? To że wiem że były prowadzone w takich warunkach i z takim sprzętem którego na oczy nie zobaczę? Czy to zmieni moją kotłownię? Czy to poprawi moje zadowolenie?

Wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaż WAM "zielonego" spadła ???? tyle tej agitacji ..wiem,wiem badania,papierki są na ch... W tematach o "jego" kotłach tak samo zabieracie głos,meczące się to staje :(

ps.Te papierki badania są po to żeby nas chronić!!!!!!!!!!! konsumentów!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A doskonały przykład "pomocy" dałeś np. w poście #102 :) Naucz się, że jeśli kogoś wywalasz z jednego wątku, to nie panosz się na innych, gdzie również możesz być niemile widziany, Szanowny Kolego. I też zrozum, że nie wszyscy będą się zachwycać "zielonym"! To piec jak każdy inny. Stracił już nutę tej tajemniczości, która była wokół niego budowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co potem zrobisz? Czepisz się czegoś innego? Już coś wymyśliłeś?

Ogniwo znasz i wiesz co potrafi a jednak nie pomagasz tylko skupiasz się na konkurencji aby im przygadać. Gdzie tylko pojawi się wpis o zielonym (RBR) zaraz tam jesteś aby swojego gwoździa tam wbić. Nie ważne jest czy odzywa się użytkownik tak jak ja czy któryś z autoryzowanych sprzedawców jak karoka czy minertu. Dlaczego nie zabierasz głosu tam gdzie jesteś najbardziej znany czyli tam gdzie się mówi o twoich kotłach?

Ja jestem użytkownikiem, wiem co mam i już na tyle znam swój kocioł że mogę go polecać innym.

Twoje działanie jest celowe aby zdyskredytować konkurencję i aby twoje kotły miały większą sprzedaż to i tantiemy dla ciebie będą większe.

Nie interesują mnie badania, interesuje mnie że kocioł który kupiłem ogrzewa to co powinien, spalanie jest dla mnie zadowalające i nie mam z nim kłopotów. Papier z badaniami nie załatwi mi że kocioł nie będzie produkował sadzy, że będzie palił na całym palniku, nie załatwi mi że nie będzie korodował lub spalał więcej czy mniej grochu. Od tego jest sterownik. Badania to jest dla mnie tylko papier, jak bym chciał kocioł z papierem to bym sobie go kupił i co potem? Kto by mi pomógł? Mógłbym na ciebie liczyć? Czytając różne fora bardzo w to wątpię. Kupując ten kocioł mam pomoc, zadowolenie i jak na razie spokojną głowę. Co mi dają badania? To że wiem że były prowadzone w takich warunkach i z takim sprzętem którego na oczy nie zobaczę? Czy to zmieni moją kotłownię? Czy to poprawi moje zadowolenie?

Wątpię.

W czym pomógł ten wywód??

Ja odnoszę wrażenie ze zapotrzebowanie na" zielone" spadła i stad zaczyna się wcinanie wszędzie z zielonym :) .Odnośnie znów atestów badan ..pracuje w firmie która spełnia rygorystyczne normy iso i nie uważam by coś złego było w postaci papierów!!! badan!!!!! Tylko laicy mogą mówić ze badania są dla sztuki!!!!!!!!!!!!! one sa po to by chronić kupujących,by towar spełniał jakieś normy!!!!!!! Jeśli towar dobry jest to przebadać,opublikować badania i wytrąci się oręż TYM którzy są na nie!!!

I znów twierdzisz ze czegoś nie rozumiem..kurde masz jasny rozum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł bez badań też Ci nie załatwi, że nie będziesz miał sadzy, ani niczego innego. A co do "papierków" - chyba nikt nie wymyślił sobie ich ot tak,żeby były. Tylko raczej mają one jakieś konkretne znaczenie, jakiś cel. A skoro promujesz się na tego, co to "radzi" (choć w sumie takich "radców" to miło by było w sejmie zobaczyć raczej) to miej świadomość, że może dla kogoś to jest ważne, czy dany kocioł ma atesty. Bo to, że Ty masz to w głębokim poważaniu, to akurat nikogo nie obchodzi. I nie kpij z tych, co o takie "papierki" pytają, bo nie każdy tak do tego tematu podchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym pomógł ten wywód??

Ja odnoszę wrażenie ze zapotrzebowanie na" zielone" spadła i stad zaczyna się wcinanie wszędzie z zielonym :) .Odnośnie znów atestów badan ..pracuje w firmie która spełnia rygorystyczne normy iso i nie uważam by coś złego było w postaci papierów!!! badan!!!!! Tylko laicy mogą mówić ze badania są dla sztuki!!!!!!!!!!!!! one sa po to by chronić kupujących,by towar spełniał jakieś normy!!!!!!! Jeśli towar zajebisty jest to przebadać,opublikować badania i wytrąci się oręż TYM którzy są na nie!!!

I znów twierdzisz ze czegoś nie rozumiem..kurde masz jasny rozum :D

Masz rację :)

Papier jest papierem i nie twierdzę że jest robiony dla sztuki, tylko jak to wytłumaczysz niezadowolonym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł bez badań też Ci nie załatwi, że nie będziesz miał sadzy, ani niczego innego. A co do "papierków" - chyba nikt nie wymyślił sobie ich ot tak,żeby były. Tylko raczej mają one jakieś konkretne znaczenie, jakiś cel. A skoro promujesz się na tego, co to "radzi" (choć w sumie takich "radców" to miło by było w sejmie zobaczyć raczej) to miej świadomość, że może dla kogoś to jest ważne, czy dany kocioł ma atesty. Bo to, że Ty masz to w głębokim poważaniu, to akurat nikogo nie obchodzi. I nie kpij z tych, co o takie "papierki" pytają, bo nie każdy tak do tego tematu podchodzi.

Nie kpię z nikogo a tym bardziej z ciebie :) Jakim kotłem palisz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację :)

Papier jest papierem i nie twierdzę że jest robiony dla sztuki, tylko jak to wytłumaczysz niezadowolonym?

 

Inaczej,ile jest sprzedanych pieców OEP?? około pewnie 2,500szt i teraz ile jest przewymiarowanych o 200%?? [nie wina ogniwa ze ktoś daje 25kw do 100m2 użytkowej ] .Kolejna sprawa świadomość obsługi pieca??Widzisz nikt nie stworzył towaru idealnego!!!!!!!!!! do teraz :D Nim jest "zielony" :D :D Ilu jest narzekających????? właściwie jedna osoba o wielu twarzach :) .Ale i ona pokaże pazurki po zimie wam :D .Ty piszesz o sadzy?? a widziałeś ogniwo?widziałeś piec prawidłowo prowadzony?????? Wątpię!!! Powtarzasz po paru osobach :) a to świadczy o twojej wiarygodności :D Potrafiłeś nawet na FM wypowiedzieć się w kwestii ustawienia palnika[palnik z pieca oep] nie widząc go w realu nie mówiąc o rozkręcaniu!!! sorki to już sztuka dla sztuki pisania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej,ile jest sprzedanych pieców OEP?? około pewnie 2,500szt i teraz ile jest przewymiarowanych o 200%?? [nie wina ogniwa ze ktoś daje 25kw do 100m2 użytkowej ] .Kolejna sprawa świadomość obsługi pieca??Widzisz nikt nie stworzył towaru idealnego!!!!!!!!!! do teraz :D Nim jest "zielony" :D :D Ilu jest narzekających????? właściwie jedna osoba o wielu twarzach :) .Ale i ona pokaże pazurki po zimie wam :D .Ty piszesz o sadzy?? a widziałeś ogniwo?widziałeś piec prawidłowo prowadzony?????? Wątpię!!! Powtarzasz po paru osobach :) a to świadczy o twojej wiarygodności :D Potrafiłeś nawet na FM wypowiedzieć się w kwestii ustawienia palnika[palnik z pieca oep] nie widząc go w realu nie mówiąc o rozkręcaniu!!! sorki to już sztuka dla sztuki pisania :D

Poczytaj w temacie gdzie podałem link #100 i tam wytłumacz że to jest jedna osoba o wielu twarzach.

Miałem okazję widzieć taki palnik, miałem okazję go składać, miałem okazję oglądać jak się na nim pali. Ale dlaczego mnie oceniasz nic nie wiedząc o mnie? To jest dopiero sztuka. I to że starałem się pomagać to mi zarzucasz że źle robię? To samo napisałeś po mnie, te same rady i gdzie jest problem?

Dla mnie to koniec bezpłciowej dyskusji nic nie wnoszącej do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj w temacie gdzie podałem link #100 i tam wytłumacz że to jest jedna osoba o wielu twarzach.

Miałem okazję widzieć taki palnik, miałem okazję go składać, miałem okazję oglądać jak się na nim pali. Ale dlaczego mnie oceniasz nic nie wiedząc o mnie? To jest dopiero sztuka. I to że starałem się pomagać to mi zarzucasz że źle robię? To samo napisałeś po mnie, te same rady i gdzie jest problem?

Dla mnie to koniec bezpłciowej dyskusji nic nie wnoszącej do tematu.

zacytuje cie z FM "Może przy skręcaniu luz na otworach między śrubą wykasowałeś w tym kierunku?" sorki " jak to rozumieć?? po tej wypowiedzi ciężko dać wiarę ze widziałeś palnik nie mówiąc ze go skręcałeś!! Jeśli się myliłem to przepraszam ale użyłeś terminologii slangowej a nie technicznej :D .Jeśli chodzi o budowę palnika możne każdy ja znać z rysunków,opisów gdyż nie jest to tajna technologia jak palniki z serii "zielonej"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do miesiąca kocioł pojawi się "w Internetach". Wtedy będziesz dokładnie wiedzieć.

Fajnie się czyta o poranku, płomienne nocne dyskusje.

 

Co niektórzy, na własne życzenie szukają guza, pisząc w postach co im ślina na język przyniesie.

 

 

BBE , czy to czasem nie jest skrót od Burner - Best

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właściwie jedna osoba o wielu twarzach :) .Ale i ona pokaże pazurki po zimie wam :D .Ty piszesz o sadzy?? a widziałeś ogniwo?widziałeś piec prawidłowo prowadzony?????? Wątpię!!!

Tu jak widać jest kilka osób o wielu twarzach, nieliczni potrafią się podpisać jednym nickiem nie robiąc z siebie pajaca.

Czy ta osoba pokaże pazurki to zobaczymy jak piszesz po zimie.

Bynajmniej ja miałem okazję tylko w zeszłym tygodniu widzieć 3 kotły Ogniwo.

W piątek miałem nawet okazję zrobić pierwsze odpalenie 16kW pod Opolem ( za darmo )

Dopowiem ci jeszcze że jak ktoś zabulił 8 czy 9 tysi za kocioł to po to żeby go odpalił i zapomniał a nie siedział po forach czytając co zrobić czy co przerobić żeby było dobrze.

Zobacz ilu ludzi jest na forach, to garstka, gdybyś trochę pojeździł po serwisach widziałbyś jaka jest świadomość i wiedza użytkowników.

Jakie jest zdziwienie gdy zapytam dlaczego sobie nie podłączą sterownika do sieci.

Jakiego sterownika ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam jedne "ale" a mianowicie ...hmm jeśli ktoś kupi zielonego i nie ma minimum wiedzy jest to samo co z niebieskim!! Wtedy kocioł choćby najlepszy na świecie zawiedzie :( .Jeździsz,serwisujesz czyli masz kasę z tego i tak powinno być,za niewiedze się płaci :) . Czyli winny czynnik ludzki ale wy na sprzęt to przekładacie.Kiedyś napisałem ze jak ktoś zmienił piec z 25 na 11 [choćby na 15] i pisze jak kolorowo [choć generalnie jakoś nie chwali pod niebiosa ]

to musi być zadowolony . Ja mam 16kw nie czyszczone mam około 3 tygodni i mogę zrobić zdjęcie palnika wymiennika ..tych ton sadzy.Jakoś nie mam kompleksów jeśli chodzi o porównanie do innego kociołka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mała ekoenergia z rbr jest nie dostępna na necie :) cyt. człowieka który siedzi mocno w temacie :)

 

Ja OEP kupiłem swiadomie pomimu paru osob ktore negatywnie pisały o piecu. Dla mnie to normalne ze kazdy produkt wzbudza rozne emocje,jakos temat z cyklu "wazeliniarska moda na sukces " do mnie nie przemówiła :D :D . Poza tym 16kw jest jednym z lepiej przebadanych ,udokumentowanych pieców w naszym kraju a to dla mnie ważne !! Facet dał produkt,pozwolił by pluć na niego .I jaki efekt??sprzedaje się dalej dobrze :) a to o czymś świadczy :)

 

Zawijanowi się zarzuca ze zaprzedał się ciemnej stronie mamony :) I teraz pytanie a mianowicie ci co oferują "zielonego" robią to za darmo???? Tak samo robią jak on [pewnie inna skala zysku ,ale tu chodzi o moralność :) ,nie powinno się krzyczeć ze ktoś.. gdy o to samo się im rozchodzi!! nawet lepiej jak więcej OPE się sprzeda bo z tego co piszą maja więcej pracy wiec i dochód wzrasta :D panowie przemyślcie to co pisze :) 1 zielony raz zarobiona kasa :) jeden niebieski to ciągły zysk :) ] . Ja nie sprzedaje kociołków i mam generalnie gdzieś kto i co sprzedał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Zawijanowi się zarzuca ze zaprzedał się ciemnej stronie mamony :) I teraz pytanie a mianowicie ci co oferują "zielonego" robią to za darmo???? Tak samo robią jak on [pewnie inna skala zysku ,ale tu chodzi o moralność :) ,nie powinno się krzyczeć ze ktoś.. gdy o to samo się im rozchodzi!! nawet lepiej jak więcej OPE się sprzeda bo z tego co piszą maja więcej pracy wiec i dochód wzrasta :D panowie przemyślcie to co pisze :) 1 zielony raz zarobiona kasa :) jeden niebieski to ciągły zysk :) ] . Ja nie sprzedaje kociołków i mam generalnie gdzieś kto i co sprzedał :)

 

I dobrze że wiadomo o co biega - o kasę !

To normalne , ale taki ciąg z jednej strony wymusza obniżkę ceny i utrzymanie jakości produkcji a z drugiej strony zmusza do kompromisów w rozwiązaniach i oszczędności materiałowych. na czym może ucierpieć klient.

Obaj poruszani producenci - niebieski i zielony mają wielu innych konkurentów- czerwonego, pomarańczowego i innego zielonego którzy z radością czekają na ich potknięcia.

 

Pozdr.

 

PS Mnie Zawijan zwisa i zawija a kotłów nie sprzedaję , czasem montuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No! Przecież nie wiesz, ile kW ma Twój kocioł. Że producent tak napisał? he, he, he

 

Nie każdy kocioł o mocy nominalnej (podanej przez producenta) 17kW jest równy mocą maksymalną innemu kotłowi o mocy nominalnej (podanej przez producenta) 17kW.

Widziałem kotły, które na badaniach atestacyjnych osiągały swoją moc nominalną przy temperaturach spalin wylotowych poniżej 100*C. Te z pewnością miały ogromną rezerwę mocy (gorzej z pracą w lecie). Widziałem jednak i takie, które te moc nominalną osiągały przy temperaturach spalin wylotowych 200*C (cud miód na lato). Zgodzisz się chyba, że w tym przypadku trudno mówić o jakiekolwiek rezerwie mocy.

 

A ten Twój 17kW osiągał przy jakich temperaturach spalin?

Jak nie wiesz, spytaj może swojego producenta. Może on wie? Lub swego sprzedawcy.

 

I nie pisz na forum informacji "spod dużego palca".

To raczej nie jest godne pochwały.

Wiesz dobrze,że to dobry kocioł.

Wiesz dobrze dlaczego ten kocioł ma wyższą spalinę.

Nie wychładza jej zimny powrót.Ot co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie czekam, aż producent, sprzedawcy i inni marketigowcy kotłów RBR Ekouniwersal będą wiedzieli, jakie moce i sprawności mają te kotły. Potem - zobaczymy...

To czekaj i nie krzycz wszędzie gdzie się tylko da.

Tym bardziej,że jestes kim jesteś.

I zapomniał bym ,nie polecaj go już więcej bo przecież nie wiesz ile kocioł RBR 11kW ma kW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.