Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Biawar Pellux 200 Touch / 20KW - problem z ustawieniami - piec nie dochodzi do temperatury zadanej.


Ufik

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry, nie moge poradzić sobie z ustawieniem pieca Pellux 200 / 20KW.

To mój pierwszy piec, taki został mi zaproponowany z uwagi na dużą pojemnośc wodna zamiast bufora.

Piec nie dochodzi do wartosci zadanej własciwie oscyluje w granichach 50 stopni. Ustawione na stałe 70.

Budynek 150m2 instalacja zawór 4D + 3D(podłoga)  - mieszacz 1 -grzejniki 8szt(6xKFA zeberka +2xpanelowe Purmo) mieszacz 2 -podłoga 4 pętle. Ochrona powrotu wyłączona. Po przewazeniu pelletu wydajność podajnika 8kg/h moc max piec spadła do 12.6KW.

Ponizej parametry ustawione na piecu:

 
 
Ustawienia kotła
   
Poziom paliwa
   
 
Poziom alarmowy
10%
 
Czyszczenie palnika
8h.
Ustawienia CWU    
 
Temperatura zadana CWU
45°C
 
Tryb pracy pompy CWU
Bez priorytetu
 
Histereza zasobnika CWU
4°C
 
Dezynfekcja CWU
Włączona
Ustawienia mieszacza 1
   
 
Temperatura zadana mieszacza 1
40°C
 
Termostat pokojowy mieszacza 1
4°C
 
Sterowanie pogodowe mieszacza 1
Włączone
 
Krzywa grzewcza mieszacza 1
1.4
 
Przesunięcie równoległe krzywej
4°C
 
Współczynnik temperatury pokojowej
15
Ustawienia mieszacza 2
   
 
Temperatura zadana mieszacza 2
40°C
 
Termostat pokojowy mieszacza 2
4°C
 
Sterowanie pogodowe mieszacza 2
Włączone
 
Krzywa grzewcza mieszacza 2
0.4
 
Przesunięcie równoległe krzywej
2°C
 
Współczynnik temperatury pokojowej
0
Ustawienia serwisowe
   
Ustawienia kotła
   
Modulacja mocy
 
 
 
Cykl pracy podajnika
20sek.
 
100% Praca podajnika
6.2sek.
 
Moc nadmuchu 100%
2400obr/min
 
50% Praca podajnika
4.1sek.
 
Moc nadmuchu 50%
2000obr/min
 
30% Praca podajnika
3.0sek.
 
Moc nadmuchu 30%
1400obr/min
 
50% Histereza H2
5°C
 
30% Histereza H1
3°C
 
Histereza kotła
8°C
 
Tryb regulacji
FuzzyLogic
 
Termostat pokojowy kotła
0°C
Rozpalanie
   
 
Czas testu zapłonu
60sek.
 
Czas podawania
70sek.
 
Czas rozgrzewania
30sek.
 
Czas rozpalania
8min.
 
Czas rozżarzania
3min.
 
Moc nadmuchu ROZŻARZANIE
900obr/min
 
Płomień końca rozpalania
10%
 
Moc nadmuchu rozpalania
900obr/min
 
Nadmuch po rozpaleniu
1450obr/min
Czyszczenie
 
 
 
Nadmuch czyszczenia
2650obr/min
 
Czyszczenie wymiennika-praca
10sek.
 
Czas nadmuchu czyszczenia
15sek.
 
Czyszczenie w ciszy
Tak
 
Cykle pogrzebacza
2
Wygaszanie
   
 
Nadmuch wygaszania
1900obr/min
 
Maksymalny czas wygaszania
30min.
 
Minimalny czas wygaszania
5min.
 
Czas nadmuchu wygaszania
40sek.
 
Próg startu detekcji
10%
 
Próg końca detekcji
5%
Nadzór
 
 
 
Czas nadzoru
10min.
 
Czas podawania
2.0sek.
 
Czas cyklu NADZÓR
20sek.
 
Moc nadmuchu NADZÓR
900obr/min
Inne
 
 
 
Minimalna moc nadmuchu
9%
 
Maksymalna moc nadmuchu
100%
 
Minimalne obroty wentylatora
400obr/min
 
Maksymalne obroty wentylatora
2850obr/min
 
Czas detekcji braku paliwa
1min.
 
Próg płomienia braku opału
5%
 
Wzmocnienie reg. PI wentylatora
30
 
Stała całkowania reg. PI wentylatora
10
 
Wybór termostatu
ecoSTER T1
 
Minimalna temperatura kotła
55°C
 
Maksymalna temperatura kotła
80°C
 
Temperatura schładzania kotła
88°C
 
Kocioł rezerwowy
0°C
 
Wydajność podajnika
8.0kg/h
 
Kalorycznośc paliwa
5.1kWh/kg
 
Pojemność zbiornika
75kg
 
Parametr A FuzzyLogic
5
 
Parametr B FuzzyLogic
80
 
Parametr C FuzzyLogic
15
Ustawienia CO i CWU
   
 
Temperatura załączenia pompy CO
50°C
 
Postój pompy CO podczas ładowania CWU
0min.
 
Minimalna temperatura CWU
20°C
 
Maksymalna temperatura CWU
70°C
 
Podwyższenie temp. kotła od CWU i mieszacza
5°C
 
Wydłużenie pracy CWU
6min.
 
Czas postoju pompy cyrkulacyjnej
50min.
 
Czas pracy pompy cyrkulacyjnej
90sek.
 
Wymiennik ciepła
Nie
Ustawienia mieszacza 1
 
 
 
Wybór termostatu
ecoSTER T1
 
Obsługa mieszacza 1
Włączona CO
 
Minimalna temperatura mieszacza 1
25°C
 
Maksymalna temperatura mieszacza 1
70°C
 
Zakres proporcjonalności
5
 
Stała czasu całkowania
130
 
Czas otwarcia zaworu
120sek.
 
Wyłączenie pompy od termostatu
Nie
 
Nieczułość mieszacza 1
2.0°C
Ustawienia mieszacza 2
 
 
 
Wybór termostatu
ecoSTER T1
 
Obsługa mieszacza 2
Włącz.podłog.
 
Minimalna temperatura mieszacza 2
25°C
 
Maksymalna temperatura mieszacza 2
45°C
 
Zakres proporcjonalności
3
 
Stała czasu całkowania
130
 
Czas otwarcia zaworu
120sek.
 
Wyłączenie pompy od termostatu
Nie
 
Nieczułość mieszacza 2
2.0°C
Ochrona powrotu
 
 
 
Ochrona powrotu
Nie
 
Minimalna temperatura zadana powrotu
40°C
 
Histereza temperatury powrotu
5°C
 
Procent przymknięcia zaworu
10%
 
Wyjście H
Pompa cyrkulacyjna
 
Wyjście 14-15
Pompa mieszacza 2
 
Pokaż zaawansowane
Tak

 

Dodatkowo wrzucam screen z Econeta - na przykładzie dzisiejszym podniesienie o 1 stopien temeperatury w pomieszczeniu praca kotła to 2 godziny i temperatura kotła oscyluje w granicach 50 stopni.

 

image.thumb.png.1131fe8b6303ca1a7162699d8a383e8c.pngScreenshot_3.thumb.png.98b900f5127b433c556eb28648c720ac.pngScreenshot_6.thumb.png.56bea7f832705750c14cfa50482650c6.pngScreenshot_7.thumb.png.a3eacfe40d16dc88eb4dd54c77829436.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura na zaworach, sterowana pogodowo. Nie wiem czy to zmieniać? Spróbuje dodać pelletu i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2023 o 11:59, Ufik napisał(a):

Dzień Dobry, nie moge poradzić sobie z ustawieniem pieca Pellux 200 / 20KW.

To mój pierwszy piec, taki został mi zaproponowany z uwagi na dużą pojemnośc wodna zamiast bufora.

Piec nie dochodzi do wartosci zadanej własciwie oscyluje w granichach 50 stopni. Ustawione na stałe 70.

Budynek 150m2 instalacja zawór 4D + 3D(podłoga)  - mieszacz 1 -grzejniki 8szt(6xKFA zeberka +2xpanelowe Purmo) mieszacz 2 -podłoga 4 pętle. Ochrona powrotu wyłączona. Po przewazeniu pelletu wydajność podajnika 8kg/h moc max piec spadła do 12.6KW.

Ponizej parametry ustawione na piecu:

 
 
Ustawienia kotła
   
Poziom paliwa
   
 
Poziom alarmowy
10%
 
Czyszczenie palnika
8h.
Ustawienia CWU    
 
Temperatura zadana CWU
45°C
 
Tryb pracy pompy CWU
Bez priorytetu
 
Histereza zasobnika CWU
4°C
 
Dezynfekcja CWU
Włączona
Ustawienia mieszacza 1
   
 
Temperatura zadana mieszacza 1
40°C
 
Termostat pokojowy mieszacza 1
4°C
 
Sterowanie pogodowe mieszacza 1
Włączone
 
Krzywa grzewcza mieszacza 1
1.4
 
Przesunięcie równoległe krzywej
4°C
 
Współczynnik temperatury pokojowej
15
Ustawienia mieszacza 2
   
 
Temperatura zadana mieszacza 2
40°C
 
Termostat pokojowy mieszacza 2
4°C
 
Sterowanie pogodowe mieszacza 2
Włączone
 
Krzywa grzewcza mieszacza 2
0.4
 
Przesunięcie równoległe krzywej
2°C
 
Współczynnik temperatury pokojowej
0
Ustawienia serwisowe
   
Ustawienia kotła
   
Modulacja mocy
 
 
 
Cykl pracy podajnika
20sek.
 
100% Praca podajnika
6.2sek.
 
Moc nadmuchu 100%
2400obr/min
 
50% Praca podajnika
4.1sek.
 
Moc nadmuchu 50%
2000obr/min
 
30% Praca podajnika
3.0sek.
 
Moc nadmuchu 30%
1400obr/min
 
50% Histereza H2
5°C
 
30% Histereza H1
3°C
 
Histereza kotła
8°C
 
Tryb regulacji
FuzzyLogic
 
Termostat pokojowy kotła
0°C
Rozpalanie
   
 
Czas testu zapłonu
60sek.
 
Czas podawania
70sek.
 
Czas rozgrzewania
30sek.
 
Czas rozpalania
8min.
 
Czas rozżarzania
3min.
 
Moc nadmuchu ROZŻARZANIE
900obr/min
 
Płomień końca rozpalania
10%
 
Moc nadmuchu rozpalania
900obr/min
 
Nadmuch po rozpaleniu
1450obr/min
Czyszczenie
 
 
 
Nadmuch czyszczenia
2650obr/min
 
Czyszczenie wymiennika-praca
10sek.
 
Czas nadmuchu czyszczenia
15sek.
 
Czyszczenie w ciszy
Tak
 
Cykle pogrzebacza
2
Wygaszanie
   
 
Nadmuch wygaszania
1900obr/min
 
Maksymalny czas wygaszania
30min.
 
Minimalny czas wygaszania
5min.
 
Czas nadmuchu wygaszania
40sek.
 
Próg startu detekcji
10%
 
Próg końca detekcji
5%
Nadzór
 
 
 
Czas nadzoru
10min.
 
Czas podawania
2.0sek.
 
Czas cyklu NADZÓR
20sek.
 
Moc nadmuchu NADZÓR
900obr/min
Inne
 
 
 
Minimalna moc nadmuchu
9%
 
Maksymalna moc nadmuchu
100%
 
Minimalne obroty wentylatora
400obr/min
 
Maksymalne obroty wentylatora
2850obr/min
 
Czas detekcji braku paliwa
1min.
 
Próg płomienia braku opału
5%
 
Wzmocnienie reg. PI wentylatora
30
 
Stała całkowania reg. PI wentylatora
10
 
Wybór termostatu
ecoSTER T1
 
Minimalna temperatura kotła
55°C
 
Maksymalna temperatura kotła
80°C
 
Temperatura schładzania kotła
88°C
 
Kocioł rezerwowy
0°C
 
Wydajność podajnika
8.0kg/h
 
Kalorycznośc paliwa
5.1kWh/kg
 
Pojemność zbiornika
75kg
 
Parametr A FuzzyLogic
5
 
Parametr B FuzzyLogic
80
 
Parametr C FuzzyLogic
15
Ustawienia CO i CWU
   
 
Temperatura załączenia pompy CO
50°C
 
Postój pompy CO podczas ładowania CWU
0min.
 
Minimalna temperatura CWU
20°C
 
Maksymalna temperatura CWU
70°C
 
Podwyższenie temp. kotła od CWU i mieszacza
5°C
 
Wydłużenie pracy CWU
6min.
 
Czas postoju pompy cyrkulacyjnej
50min.
 
Czas pracy pompy cyrkulacyjnej
90sek.
 
Wymiennik ciepła
Nie
Ustawienia mieszacza 1
 
 
 
Wybór termostatu
ecoSTER T1
 
Obsługa mieszacza 1
Włączona CO
 
Minimalna temperatura mieszacza 1
25°C
 
Maksymalna temperatura mieszacza 1
70°C
 
Zakres proporcjonalności
5
 
Stała czasu całkowania
130
 
Czas otwarcia zaworu
120sek.
 
Wyłączenie pompy od termostatu
Nie
 
Nieczułość mieszacza 1
2.0°C
Ustawienia mieszacza 2
 
 
 
Wybór termostatu
ecoSTER T1
 
Obsługa mieszacza 2
Włącz.podłog.
 
Minimalna temperatura mieszacza 2
25°C
 
Maksymalna temperatura mieszacza 2
45°C
 
Zakres proporcjonalności
3
 
Stała czasu całkowania
130
 
Czas otwarcia zaworu
120sek.
 
Wyłączenie pompy od termostatu
Nie
 
Nieczułość mieszacza 2
2.0°C
Ochrona powrotu
 
 
 
Ochrona powrotu
Nie
 
Minimalna temperatura zadana powrotu
40°C
 
Histereza temperatury powrotu
5°C
 
Procent przymknięcia zaworu
10%
 
Wyjście H
Pompa cyrkulacyjna
 
Wyjście 14-15
Pompa mieszacza 2
 
Pokaż zaawansowane
Tak

 

Dodatkowo wrzucam screen z Econeta - na przykładzie dzisiejszym podniesienie o 1 stopien temeperatury w pomieszczeniu praca kotła to 2 godziny i temperatura kotła oscyluje w granicach 50 stopni.

 

image.thumb.png.1131fe8b6303ca1a7162699d8a383e8c.pngScreenshot_3.thumb.png.98b900f5127b433c556eb28648c720ac.pngScreenshot_6.thumb.png.56bea7f832705750c14cfa50482650c6.pngScreenshot_7.thumb.png.a3eacfe40d16dc88eb4dd54c77829436.png

Wszystko do bani . Poczynając od założenia że kocioł ma być buforem ciepła -absurd.

Pierwszy problem to wyłączanie kotła zanim osiągnie temperaturę - za to odpowiada ekoster , skoro mieszkanie jest nagrzane to po co grzać - źle dobrana tempoeratura mieszacza , 45 C  za wysoka dla podłogówki stąd przegrzewanie pomieszczenia ( jeśli tam jest ekoster ) i wyłączenie kotła a powinno jedynie wymusić obniżenie temperatury mieszacza przy ciągłej pracy kotła .

Moc max w tej chwili ustawiona 12 kW ale faktyczna średnia z 24 h to jedynie ok 50 % czasu pracy czyli faktycznie nie powinna być wyższa jak 6-7 kW co jest poniżej 50 % mocy max kotła ,podsumowując kocioł źle dobrany do zapotrzebowania o przynajmniej 25 % ale jakby się zagłębić w wyliczenia to raczej powyżej 30 % .

Na wstępie proponował bym obniżyć moc max kotła do ok 8 kw. obniżyć parametr mieszacza 1 ( grzejniki ) na max 55 C ( ndla takiej temperatury wylicza się grzejniki ale dla -20 C na zewnątrz i + 20 w środku )  i to również zależy gdzie jest umiejscowiony ekoster bo on daje info o nagrzaniu pomieszczenia . Dla mieszacza 2 ( podłogówka ) max obniżyć do 36 C . Generalnie kocioł ma chodzić cały czas z modulacją mocy w zakresie +/- 2 kW w okolicach temperatury zadanej na kotle natomiast odbiór ciepła ma się odbywać płynnie w zakresie temperatur zasilania obwodów za mieszaczami 1i2 .

To co masz w tej chwili to konfiguracja pod bufor ciepła i to ze sporymi błędami ale tak jak zaznaczyłem powyżej kocioł nie jest i nie będzie buforem bo musiał by mieć w Twoim przypadku pojemność wodną rzędy 400-500 litrów .

Zacznij od korekt o których wspomniałem i obserwuj efekty na wykresie .

Jeszcze jedno pytanie gdzie jest ekoster - tam gdzie podłogówka czy tam gdzie grzejniki - powinien być w pomieszczeniu z podłogówką . Drugie pytanie czy grzejniki maja głowice termostatyczne skoro ochrona powrotu jest wyłączona .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest ecoster, umiejscowiony w salonie, powierzchnia otwarta z kuchnia ogrzewana w sposób mieszany. Tam gdzie płytki korytarz i kuchnia podłogówka(2 pętle) na pozostałej powierzchni tam gdzie parkiet 2 grzejniki KFA pod oknami (są głowice termostatyczne elektroniczne).

2 kolejne pętle to część korytarza przy pokojach oraz łazienka (dodatkowo w łazience drabinka bez termostatu) pokoje 3 grzejnik z głowicami termostatycznymi elektronicznymi  oraz garaż 2 grzejniki panelowe ze zwykła głowica termostatyczna skręcona na 2.

Obniżyłem temp. max na mieszaczach M1 - 55 M2-36

Co do obniżenia mocy kotła jak mam to rozumieć obniżyłem przez regulację podawania paliwa w tej chwili ustawione na 6sek cykl 20sek  moc wyświetlana 12 KW to jak zejść do 8KW. w dodatku moc tego kotła to 20KW będzie wiec on pracował na  niecałe 40% swojej mocy.

Mam jednak wrażenie że obniżanie mocy spowoduje jedynie ze piec będzie pracował non stop gdyż nie może uzyskać temperatury zadanej.

Obecnie dojście z temp 19.3 do 21.5 stopnia trwa już od godz. 16.00 obecnie uzyskana temp w pomieszczeniu to zaledwie 20.8

temp zadana dzienna 21.5 w godz 16:00 - 23:00 , 5:00 - 7:00 pozostałe godziny temp obniżona ustawiona na 19.5 w tygodniu

Czy nie powinno być tak że piec powinien dojść szybko do temp zadanej i oddawać swoje ciepło tym bardziej że poj tego kotła to 190l , płomień cały czas jest na średnim poziomie 70 stopni być może to nie pozwala mu by temp kotła rosła.

 

1.PNG

2.PNG

temperatura na CO ustawiona na 50 - puszcza na grzejniki przez chwilę temp spada zamyka zawory i dobija w tempe ślimaka by podnieść temperaturę kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może od początku zasadnicze pytanie czy to jest kocioł i sterownik jak z linku

https://pellux.pl/app/uploads/2020/03/25185-PELLUX-200-Touch-PL-29-10-2019-min.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, ja mam ten starszy model z wyświetlaczem 4,3"

https://pellux.pl/app/uploads/2017/02/25185-PELLUX-200-Touch-PL-31-05-2017.pdf

 

Palnik: PBMAX.20.1

Panel_pokojowy: ecoSTER_TOUCH

ZP_350_+_PP12

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to najpierw trzeba naprawić to co popsułeś . przywróć ustawienia podawania paliwa tak jak miałeś przed zmianami . % płomienia ma być na 100 %. lug zbliżony niezależnie na jakiej mocy kocioł pracuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałbym to ustawić. Wartości nie miałem zapisanych bo padł sterownik który został wymieniony w listopadzie, od tamtej pory cały czas metoda prób i błędów.

Zacząłem od przeważenia pelletu i kaloryczności bo były ustawione na 9,4kg/h i 5.7kw/h ,a rzeczywista to 8kg/h i 5kw/h

obecnie dojście do temp pokojowej 21.5 zajęło 5h, pod koniec ustawiłem ustawienia jak w zrzucie ekranu3.thumb.png.c7a4e758dc517ddfca2fe507e015feb6.png4.PNG.9c3825b2cf865de2502df0b8fa9d3c83.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W palnikach PBmax płomień nie jest zawsze na 100%. Foto jest umiejscowione z boku. Każda dosypana dawka powoduje fluktuację. Generalnie nie powinien spadać poniżej 80 %. W tym palniku jak będzie cały czas na stówę to z komina będzie się raczej już dymiło. Bardzo przydałaby się tu sonda.  Dawki podawania na długiej żmijce zawsze są nierównomierne, a bez sondy nie ma dopasowania do tego obrotów wentylatora.

Widzęże kolego @Ufik troche masz niedoregulowany mieszacz. Lata w te i we wte.

image.jpeg

Lepiej podawaj połowę czasu np 3.3 sek i przerwa 10 i odpowiednio dla niższych progów mocy. Praca palnika powinna być stabilniejsza. Jeżeli będzie ok to lekko regulować nadmuchem w górę albo w dól dla poprawy stabilności płomienia. A to co się dzieje na palniku lepiej jest obserwować na wyświetlaczu. Econet nie wyłapuje wszystkiego  i wykres płomienia jest zwyczajnie do bani i nie odpowiada stanowi faktycznemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i tak mam problem z uzyskaniem płomienia na poziomie 80-100% u mnie 50-80% co powoduje że piec nie może się dogrzać stąd tez pewnie skoki na mieszaczach bo gdy temp spada na kotle następuje skok na mieszaczu przez domkniecie zaworów 😞 Zastanawiałem się nad sonda ale to nie jest mały wydatek a podobno można ustawić i bez sondy tylko ja powoli staje obok gdy patrzę na te ustawienia, dlatego mam nadzieje że na forum znajdę jakieś wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jak wspomniałem. A zadana na kotle 50 stopni to za mało. Ustaw 65 -70. Do tego możes podnieśc sobie histerezę i kocioł postoi jak tak chcesz. Dlaczego temperatura mieszaczy spada? Masz ustawione odłączenie pompy od termostatu? No i skąd wzięły się dwie wartości przesypu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Outsider napisał(a):

W palnikach PBmax płomień nie jest zawsze na 100%. Foto jest umiejscowione z boku. Każda dosypana dawka powoduje fluktuację. Generalnie nie powinien spadać poniżej 80 %. W tym palniku jak będzie cały czas na stówę to z komina będzie się raczej już dymiło. Bardzo przydałaby się tu sonda.  Dawki podawania na długiej żmijce zawsze są nierównomierne, a bez sondy nie ma dopasowania do tego obrotów wentylatora.

Widzęże kolego @Ufik troche masz niedoregulowany mieszacz. Lata w te i we wte.

image.jpeg

Można to obejść wystarczyło by zmniejszyć cykl pracy podajnika   wtedy powinien podawać mniej ale częściej i nie zasypywać czujnika płomienia . Aktualnie cykl pracy jest na 20 s a standard to 15 o ile dobrze pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Outsider temperatura zadana na kotle jest 65, pisałem o podaniu na CO które ustawione jest od 50, tak więc gdy temp na kotle spadnie poniżej 50 to automatycznie zamykają się zawory

@mac65 standardowo cykl jest chyba na 20 i z tego co pamiętam tak było ale mogę go zmniejszyć na próbę i zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Ufik napisał(a):

to i tak mam problem z uzyskaniem płomienia na poziomie 80-100% u mnie 50-80% co powoduje że piec nie może się dogrzać stąd tez pewnie skoki na mieszaczach bo gdy temp spada na kotle następuje skok na mieszaczu przez domkniecie zaworów 😞 Zastanawiałem się nad sonda ale to nie jest mały wydatek a podobno można ustawić i bez sondy tylko ja powoli staje obok gdy patrzę na te ustawienia, dlatego mam nadzieje że na forum znajdę jakieś wskazówki.

Tu musisz zrozumieć jedno . Podstawą jest dobre spalanie kotła a za regulację temperatur w mieszkaniu odpowiadają mieszacze wraz z podłączoną do nich automatyką i sterowaniem w postaci ekoster.

Upraszczając kocioł ma pracować i utrzymywać temperature z modulowaną mocą wynikającą własnie z zapotrzebowania instalacji a instalacja ma sobie to ciepło odbierać wg potrzeb z termostatów grzejnikowych i pokojowego ekostera .

Za regulację temperatury kotła odpowiada czujnik pogodowy i dobrana do tego krzywa grzewcza z ewentualnym przesunięciem góra dół . To samo tyczy się mieszaczy które nie mają się całkiem zamykać ale dopasować temperatury za zaworami do ustawionych obniżeń i krzywej grzewczej  i tu są różne dla grzejników i inna dla podłogówki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Biawarze cykl pracy to przerwa. zmniejszając go podajemy w czasie więcej a nie mniej pelletu. Kolega ma problem z osiągnięciem zadanej i niskim płomieniu. Więc albo jest za mało pelletu, albo za mocno dmucha. Albo i jedno i drugie.

Ja u siebie na co prawda słabszym PBMaxie podaję na 100% mocy 3 sek w cyklu 8 sek. I na palniku jest stabilniej. 

6 minut temu, Ufik napisał(a):

pisałem o podaniu na CO które ustawione jest od 50

A po co aż tyle??? Matko. Załącz pogodówke i przy takim termosie na grzejniki pójdzie ci może 34 stopnie przy obecnej aurze. po to właśnie są mieszacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mac65 poczytałem i wiem o tym co piszesz, muszę  jednak ustawić na samym początku właściwą prace kotła a tu mam problem. Co do pogodówki to instalator zalecił mi ja wyłączyć dla pieca i zostawić tylko na mieszaczach.

@Outsider 50 jest dla tego parametru:5.PNG.e5ceaaadcdd6cfe629f25595b9a07591.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Ufik napisał(a):

Co do pogodówki to instalator zalecił mi ja wyłączyć dla pieca i zostawić tylko na mieszaczach.

i bardzo dobrze.

Pokombinuj z palnikiem i zobaczysz co się będzie działo.

Masz super ocieploną chałupę. Moja w stosunku do twojej to namiastka. Doczytałem. Po co krzywa grzewcza aż 1.4?  Moje nastawy pogodówki:

image.thumb.jpeg.e9dd507c32123b78f63fa1f91b6d5a58.jpeg

EDIT: Jeżeli masz aktywowaną pogodówke parametr zadana mieszacza nie spełnia żadnej funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Outsider tak ,tak wiem że przy pogodówce zadane mieszacza nie mają wpływu jedynie mogę ustawić krzywą i temp min max na mieszaczu.

Kombinuję Panowie z palnikiem by ustawić płomień. Przy cyklu 18 i podawaniu 6,4 nadmuch 2380 płomień teraz oscyluje między 60 a 85, nie bardzo wiem w którym kierunku iść z którym parametrem 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano przy powyższych ustawieniach wygląda to tak , mam wrazenie że to jak walka z wiatrakami ehhh....

Screenshot_8.thumb.png.de10ce73a4224620eee6886f76a2f26d.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Outsiderchcialem ustawic mniejsze wartosci podawania jak zaproponowałeś (3.3) ale najmniejsza dla 100% jaka mogę ustawić to 4.2 Screenshot_10.thumb.png.ff9b47260db05bc21ad2b7932a03a798.png 4.2sek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że to ustawienie wynika z technicznych uwarunkowań palnika czyli jego mocy minimalnej z jaką może pracować . To by jednak oznaczało że sterownik jest  skonfigurowany pod palnik większej mocy bo te ograniczenia mają się nijak do ustawień dla kotła 20 kW przynajmniej tak wynika z instrukcji kotła . albo należy zmniejszyć czas cyklu pracy podajnika i wtedy zmienią się te parametry . Instrukcja str 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też zaczynam mieć wrażenie że ten sterownik coś nie jest pod ten palnik. Sterownik był wymieniany zapłaciłem sporo za nowy jest więc na gwarancji dzwoniłem do instalatora, jutro Biawar ma się temu przyjrzeć gdyż nie moge nawet ustawić ustawień domyślnych, na 100% mocy nadmuch minimalny który można ustawić jest 2200 a w/g instrukcji domyślnie jest 1880, analogicznie dla mniejszych mocy 😞

6.PNG.d08d3b178549790fab9957c2894157d3.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.