Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BIAWAR PELLUX COMPACT 12 KW (plum-sterownik)


exel72

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Visitor1230

Przewazyc. Ja sobie puscilem ze stoperem na 6 min. Pomnozylem i wyszlo calkiem cos innego niz bylo ustawione. Jak ze stabilnoscia plomienia pytalem. I genertalnie jak ci sie kociol zachowuje. Tzn jak czesto pracuje , ile stoi Bo widze ze masz ustawiony nadzor. Pytanie czy potrzebnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Visitor1230 napisał:

 A jak ze stabilnosicia plomienia przy takich nastawach? Widze, ze masz wersje bez sondy

I tu jest ok . Nie ma skoków. Sondy nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Visitor1230 napisał:

Przewazyc. Ja sobie puscilem ze stoperem na 6 min. Pomnozylem i wyszlo calkiem cos innego niz bylo ustawione. Jak ze stabilnoscia plomienia pytalem. I genertalnie jak ci sie kociol zachowuje. Tzn jak czesto pracuje , ile stoi Bo widze ze masz ustawiony nadzor. Pytanie czy potrzebnie.

Wydaje mi się że jest ok. po za tym małym  dymkiem :(:(  czytałem o różnych spalanich  tych  kociołków i muszę powiedzieć że ja to mogę być bardzo zadowolony 5 worków 20 kg na 7 dni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Visitor1230 napisał:

Myly dymek to wina za malej ilosci powietrza a co za tym idzie zbyt maly nadmiar tlenu w spalinach. ponizej 6,5-7 % kociol zaczyna dymic.

rozumiem że pozostaje sonda lambda??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Niekoniecznie. Sonda ma zadanie biezaco korygowac ilosc powietrza na podstawie pomiaru tlenu w spalinach. Mozna jednak ustawic nadmuch w miare sensownie i bez sondy. Podstwa to unikac permamentnej pracy na 100% plomienia. Wtedy wlasnie spada drastycznie tlen. I zaczyna wtedy kopcic.

Exel, wez sprawdz czy ten wentylator to ci przypadkiem odwrotnie nie nie dmucha :). albo jest Jakis wadliwy.

Edytowane przez Visitor1230
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurka @Visitor1230 to ja z sondą mam permanentnie płomień 100% ;) 

Podaj jakie masz nastawy tlenu dla poszczególnych mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5/8/12kW tlen 9.1/10.9/12.7. Zastanawiam się czy w dobrą stronę idę bo obserwacja czasami nie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginał pewnie był jak u nas 8.5/10.5/12.5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Caly czas cos zmieniam. Robie to ostroznie zeby sie nie pogubic obserwujac pprzy tym plomien, tlen temp spalin i przyrost temperatury, Najwiecej w dobrym kierunku zmienilo sie po zmianach parametrow sondy, A, B, I C. Pisze zeby tego nie ruszac a ja sie odwazylem hie hie. I lepiej mi modeluje nadmuchem. Szybsze sa reakcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Kociol przy grzaniu bufora mial nad nim "przewage " 2,5-3 stopnie. Po ostatnich zmianach trybu sondy przewaga wzrosla do 5,5-6 stopni. Czyli lepiej jest wykorzystane paliwo. Cykl grzania bufora skrocil sie o 10 do 15 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Visitor1230 napisał:

Niekoniecznie. Sonda ma zadanie biezaco korygowac ilosc powietrza na podstawie pomiaru tlenu w spalinach. Mozna jednak ustawic nadmuch w miare sensownie i bez sondy. Podstwa to unikac permamentnej pracy na 100% plomienia. Wtedy wlasnie spada drastycznie tlen. I zaczyna wtedy kopcic.

Exel, wez sprawdz czy ten wentylator to ci przypadkiem odwrotnie nie nie dmucha :). albo jest Jakis wadliwy.

i chyba to jest problem - zrobiłem właśnie doświadczenie..... wentylator zabiera cug z komina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

To nie do producenta a do kombinatorka instalatorka dzwon. Bo ci moze cos namieszal przy podlaczeniach. A pod deklem pinow do przylaczenia wszystkiego jest masa. 

Wychodzi na to, ze w tym kotle nie ma prawa dobrze sie nic spalac.

Edytowane przez Visitor1230
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, exel72 napisał:

i chyba to jest problem - zrobiłem właśnie doświadczenie..... wentylator zabiera cug z komina

i co teraz??

test był taki: wkładam płomień do rury w palniku gdzie idzie pelet i na zgaszonym kotle płmień zostaje zasyssany do palnika aż gaśnie a nstępnie w sterowaniu ręcznym włączam  nadmuch i płomień jest zdmuchiwany a nie zasyssany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.