Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Laguna2 Edilkamina P18


Danionn

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, PioBin napisał:

innym watku kolega znalazł zadzior na ATV i nie chodził płynnie. Czy całe Afriso jest g... warte?

No właśnie. Nie można uogólniać. Trafił się babol. @eliksjest wniebowzięty z posiadania takiego kotła, a tutaj jest porażka. Ale można z tego wybrnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laguna do mnie nie przemawia i nic na to nie poradzę, choć cenię profesjonalizm @Puławiak. Tak samo nigdy nie kupiłbym włoskiej Alfy Romeo...

Włoska dobra marka to tylko Monica Bellucii :-):-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego gniota z którym boryka się autor, to szanujaca sie firma, która uważa się za " Mercedesa" kotłów, to powinna wymienić go na biegu i pozostawić po sobie dobre wrażenie ... No chyba, że takich gniotów jest dużo i firmie nie opłaca się, aby każdemu wymieniać. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Benton661 napisał:

Laguna do mnie nie przemawia i nic na to nie poradzę

Akurat do mnie tez, ale staram sie byc obiektywny w tym jednym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Bez przesady. Włoska technika oprócz alfy jest niezła. U mnie w robocie bazujemy na włoskich automatach do cięcia i gięcia stali. I te maszyny są naprawdę w porządku.Kto wymyślił TDI czy common raila?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Trener40 napisał:

Tego gniota z którym boryka się autor, to szanujaca sie firma, która uważa się za " Mercedesa" kotłów, to powinna wymienić go na biegu i pozostawić po sobie dobre wrażenie ... No chyba, że takich gniotów jest dużo i firmie nie opłaca się, aby każdemu wymieniać. 

 

 

Przesadzasz kolego. Do mnie laguna też nie przemawia, ale nie posunalbym się do takich wniosków. Zdarzył się babol, zawiodła zapewne produkcja, ale serwis to powinien wyłapać. A że serwis czasem ma niewiele wspólnego z fabryką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Puławiak napisał:

Gdyby z fabryk wychodziły by ideały to po co byłby potrzebny serwis gwarancyjny?

Po co serwis? Do instalacji, szkolenia, przegladow, optymalizaci Serwis sam w sobie (jako usuwanie usterek) to tylko czesc naszej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana konstrukcyjna, kilku podwykonawców, brak komunikacji i nie pasuje. Tylko winny będzie serwis bo to nie ich ręka i nie umie naprawić. 

 

Zobaczcie kto jest autorem tego postu. 

Screenshot_20200111_235826_com.android.chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Puławiak napisał:

Cześć ale istotna..

Bo to jest jak puzzle. Żeby całość ułożyć to wszystkie muszą pasować, a tu jeden element jakby podrzucony z innego zestawu.

Widze ze JEEP'y tez nie teges tamteges... Hmm Peugotów nie polecam, ale Skoda smiga i nawet Janusz ją ogarnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumcie mnie źle, Lagunę poleciałbym najlepszemu przyjacielowi, ale tylko montowaną przez @Puławiaka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym się zgodzę. Ale nie możemy powiedzieć, że to zły kocioł. Ale blackstar czy RTB są jeszcze fajniejsze, bo mają sterowanie przez internet...;-)))

I nie zmienia to faktu, że mógłby je zamontować Puławiak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezar, odpalasz kocioł od termostatu, więc nie ma w tym momencie lepszej opcji niż Laguna. Kipi czy Revo w jakimkolwiek kotle może jej tylko bić pokłony, jeśli ktoś oczywiście preferuje taki sposób prowadzenia kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Benton661 napisał:

więc nie ma w tym momencie lepszej opcji niż Laguna

Hehe, jest, blackstar albo rtb, bo mają stockercloud... Przyzwyczaiłem się do sterowania przez internet. Ale to rozważania czysto teoretyczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sterowania od termostatu Laguna nie ma żadnej konkurencji, dla bardziej wnikliwych palaczy, którzy preferują inne opcje prowadzenia kotła, to Duńczyk. Nie czarujmy się, jest dużo użytkowników, którzy nie mają pojęcia o paleniu pelletem , chcą mieć tylko ciepło w domu i nie tracić czasu na zajmowanie się kotłem i palnikiem, sterowanie i rejestracja parametrów pracy kotła też nie jest im do niczego potrzebna. Dla nich właśnie są takie kotły, a że główny dystrybutor na Polskę okazuje się totalnym dyletantem, to już wymaga interwencji na wyższym poziomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem foto z wymiarami w mojej Lagune. W popielniku również mam pelet ale to znikoma ilość w porównaniu jak u kolegi Danionn. Ogólnie z wyboru jestem zadowolony. Mała wpadka z wentylatorem, ale Puławiak ogarnął. 

IMG_20200112_214246.jpg

IMG_20200112_214203.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, maniutek napisał:

imageproxy.php?img=&key=9b7bfd50dd0619f5imageproxy.php?img=&key=9b7bfd50dd0619f5W popielniku również mam pelet ale to znikoma ilość w porównaniu jak u kolegi...imageproxy.php?img=&key=9b7bfd50dd0619f5imageproxy.php?img=&key=9b7bfd50dd0619f5imageproxy.php?img=&key=9b7bfd50dd0619f5imageproxy.php?img=&key=9b7bfd50dd0619f5

IMG_20200112_214246.jpg

Nie mozecie tego we wlasnym zakresie ogarnac? O ile to jest przyczyna! 

Skala trudnosci: dwie gwiazdki (jak to mowia w pewnym magazynie motoryzacyjnym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie identycznie jak u @maniutek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.