Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Laguna2 Edilkamina P18


Danionn

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.01.2020 o 21:11, gmaj22 napisał:

Czyli odwrotnie niz sądziłem. Niemniej zastanawia mnie znacznik na niebieskim pierścieniu, który może świadczyć o tym, że zawór może przymykać od strony pompy.

Mógłbyś ściągnąć zaślepkę ze skalą i pokrętło z trzpienia zaworu, żeby to sprawdzić i ewentualnie wykluczyć?

Zdjąłem zaślepkę i poczytałem o mieszaczach. Masz rację. Zawór ustawiony był tak, że albo blokował ciepłą wodę z kotła, albo przymykał pompę . Przy okazji obejrzałem zawór wylotowy do instalacji i już wiem dlaczego bufor miał temp. 70 stopni, a grzejniki nie osiągały temp. powyżej 50 stopni. Zawór podawał wodę z wyjścia środkowego, tłumiąc wyjście górne. Hydraulik tak się śpieszył do następnego zlecenia, że sprawdził tylko szczelność, zainkasował gotówkę i odleciał. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zaślepki ze skalą nie trzeba wymieniać :)

Ale dobrze że poczytałeś na ten temat. Wiedzy nigdy nie za wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam 

Sporo czasu minęło od momentu rozpoczęcia tego wątku...więc najwyższa pora aby podzielić się informacjami na jakim etapie serialu pt. "Niespalony pellet w popielniku Laguna2" jestem.

Podczas drugiej wizyty serwisu Edilkamin zostało stwierdzone że za pellet w popielniku odpowiada zły (bo za krótki) element podający pellet z gardziela do paleniska. 

Aby potwierdzić w praktyce tą teorię zostało dospawane to "coś" (jako rozwiązanie tymczasowe)  co moim zdaniem przyniosło efekt gdyż obecnie popiół wygląda jak na zdjęciu (nie ma już dużej ilości żółtego, bo nawet nie nadpalonego pelletu w popielniku). 

Obecnie oczekuję na informację od Edilkamin Polska co dalej i kiedy wydarzy się w mojej sprawie...i kiedy wadliwy element/elementy? zostaną wymienione na właściwe.

 

 

IMG_20200130_014048.jpg

IMG_20200204_201337.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę lepiej ale szału niema. Wojtek co o tym myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Pytanie skad tyle niedopalu w popielniku. Czy taki ledwie odgazowany pellet laduje w nim z paleniska czy stad? Bo widac nadal ze pellet spala sie obok kosza paleniska. I o tyle nie spala co fajczy w wysokiej temperaturze.

Palnik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz w tym roku wziąłem się za ogarnięcie kotła. Wyrzuciłem popiół i odkurzyłem delikatnie wokół kosza palnika. Komory z zasady nie czyszczę, czekam aż samo odpadnie :-) Żadnego wzrostu temperatury ani zużycia pelletu nie zauważyłem. 

Popiół z pelletu A2 i co widać na drugim zdjęciu testowałem zrebke olchowo-dębową z korą ale spieków zero. Spalone 2,5 tony.

IMG_20200206_105953.jpgIMG_20200206_110640.jpgIMG_20200206_111832.jpgIMG_20200206_112053.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nic mówić, ale chyba zajumałeś dziecku szufelkę z piaskownicy...:-))) Czas chyba dorobić się swojej, bo się dziecko w końcu zdenerwuje i zabierze swoje narzędzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha wiedziałem że ktoś o tym napisze. Córka mi pożyczyła :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz szczęście, że to pożyczka była, a nie ukradkiem tatuś wykopał z piaskownicy... Poza tym, myślę, że może być w tym ukryty jakiś cel... Zapewne chciała mięć swój udział w corocznym święcie czyszczenia kotła... ;-)

 

6 godzin temu, eliks napisał:

Popiół z pelletu A2 i co widać na drugim zdjęciu testowałem zrebke olchowo-dębową z korą ale spieków zero. Spalone 2,5 tony.

Kolego, a ty tej zrębki dodawałeś do pelletu? W jakiś specjalny sposób ją przygotowywałeś, suszyłeś, przesiewałeś itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bo ja tu już użyłem skrótu myślowego. To był pellet ze zrębki, więc trochę grubsza trocina z korą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
6 minut temu, eliks napisał:

zrębki, więc trochę grubsza trocina z korą.

Zawsze jakby co mozna to sobie zmielic maszynka do miesa. Ta twoja laguna podejrzewam, ze i to dalaby rade zgryzc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 1780 odpalów kotła nigdy nie miałem błędu z brakiem płomienia, a sprawdzałem takie pellety wzbogacane uranem i takie z pyłu płytowego (spaliłem tego może 10kg) które np. w Tekli Draco Bio i Ekosilverze nie chciały się nawet rozpalić. Ale szkoda czasu na takie wynalazki, mam dobry pellet, już wiem że w tym roku będę miał w tej samej cenie i to jest najważniejsze. Dla tych co nie mają nic poniżej 1000zl to informacja że na pellecik.pl teraz zrobili dostawę w każdy kąt Polski kurierem gdzie tona wychodzi 890zl z przesyłką, a towar pewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądam się zdjęciom Twoim @eliks i kolegi @Danionn. Wiadomo, wzrok już nie ten, może zdjęcie trochę przekłamuje, a może już jakieś oznaki demencji się ma, ale przyznam szczerze, że dla mnie długości i kąty wrzutnika w obu przypadkach są takie same. I zachodzę w głowę, dlaczego u Ciebie pali się dobrze, a u kolegi jakaś lipa. Może kolega ma za dobry pellet? U Ciebie eliks jaki ten pellet jest, bo mówisz, że palisz nawet A2 - bardzo twardy, że jak rozsypiesz po kotłowni i postawisz na nim kocioł, to możesz go suwać jak po rolkach, czy jednak bardziej miękki i można go w dłoni rozkruszyć? 

10 minut temu, eliks napisał:

na pellecik.pl teraz zrobili dostawę w każdy kąt Polski kurierem gdzie tona wychodzi 890zl z przesyłką, a towar pewny.

Wg mnie dobra cena. Ja co prawda mam pod bokiem sosnowy po 830 z dostawą, ale w razie "W" warto wiedzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha Cezar ja nie mogę czasami z Twoich porównań. Tak, pellet mam bardzo zbity, podobnie jak kolega z problemem. Serwisant wtedy powinien wiedzieć co zrobić, od tego jest menu serwisowe i bardzo prosta rzecz którą powinien zrobić aby mieć taki popiół jak u mnie. Wystarczy jedna kalibracja +- i tyle pod jednym warunkiem, że do kotła jest dostarczana odpowiednia ilość tlenu. Ten kocioł dosłownie połyka tlen wystarczy że przyłoży się rękę do wentylatora wyciągowego. Jeśli ów warunek jest spełniony, można skalibrować pod każdy rodzaj pelletu. 

15 minut temu, cezar76 napisał:

że dla mnie długości i kąty wrzutnika w obu przypadkach są takie same

Długości są te same, nawet to mierzyliśmy kilka stron wcześniej. 

 

Edit: ja pale tylko A2 po 700zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie. Można u Was włączyć samo podawanie pelletu, tak na sucho, bez spalania, żeby zaobserwować co z tym spadającym pelletem się dzieje, czy odbija się od kołnierza koszyka czy spada do niego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez kitu @cezar76 to mistrz "porównań" prawie oplułem telefon ;-)

Najlepiej jak się nie czyści palnika. Jak się usypie taki "kopiec" popiołu wtedy prawie wszystko spada do koszyka :-)

20200206_160240.thumb.jpg.7e9156bc2a2e78c7a2c9a7c416e40158.jpg

20200206_160247.thumb.jpg.2fe1d2660ce31df7fc7b5de04430d60d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, eliks napisał:

Wystarczy jedna kalibracja +- i tyle pod jednym warunkiem, że do kotła jest dostarczana odpowiednia ilość tlenu.

Nie widziałem nigdy laguny, a nie widać tego na zdjęciach. Na dole tego koszyka- palnika, też są otwory nadmuchowe? Może ten pellet, gdy się trochę nadpali w palniku, staje się lżejszy i z powodu zbyt dużego nadmuchu jest po prostu wydmuchiwany poza palnik? Można regulować ten nadmuch? Bo naprawdę, sprawa jest zadziwiająca, a mam wrażenie, że problem jest błachy i prosty do rozwiązania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radik81, no proszę. Kolejne zdjęcia, które wyglądają tak samo. Kąty wrzutnika, długości wrzutnika. I u ciebie i u eliksa popiół jest jak trzeba, a u kolegi jakieś niedopalone pellety. Śmierdzi mi tu niedouczonym serwisem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda dno palnika.

20200206_160112.jpg

20200104_220515.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.