Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Laguna2 Edilkamina P18


Danionn

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Visitor1230 napisał:

@gmaj22dla przykładu  u mnie są dwa czujniki. Góra i dół. Lądowanie rozpoczyna się gdy góra spadnie poniżej zadanej ( 45 stopni) i ładuje tak długo aż dół osiągnie zadana ( 65 stopni)

Otóz to...czyli jak napisałem wcześniej: kocioł startuje wg górnego  czujnika a wygasza wg dolnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Xawery napisał:

Jeden czujnik w dolnej, drugi w górnej części. Kocioł ładuje bufor do 70 stopni i się wyłącza.

Ale 70 stopni ma mieć na dolnym czujniku a nie górnym. Po spadku na górnym czujniku do 50 C ma się załączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz będziesz musiał patrzeć, bo należałoby wymienić ten zawór np. na taki:

image.jpeg.350151b579329d965521d570a98e057f.jpeg

I przypilnuj, żeby chociaż jeden śrubunek zamontował (drugi jest przy pompie). Bo obecny trzeba wycinać, żeby go zdemontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnętrze kotła ma wygląd "wzorcowy". Żółtawy, niewielki nalot, popiół żółtawy bez zbryleń. Bufor ma pojemność zgodną z zaleceniami producenta - 400 l. Ładuje się  40 minut. Ponieważ ogrzewam dom kominkiem, piec służy tylko do nagrzania podłogi w łazience i CWU 140 litrów, oraz jako uzupełnienia ciepła przy ekstremalnie niskich temperaturach, lub przy ataku lenistwa palacza. Włącza się dwa razy na 24 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do gmaj22 : czy naprawdę potrzebny jest taki zawór przy buforze ? Ten który zamontowano "jest, bo jest".

 

11 minut temu, Puławiak napisał:

Laguna nie ma dwóch czujników do bufora. Musi być dodatkowy sterownik

Jeśli tak mówisz, to na pewno tak jest. Wytłumaczyłem instalatorowi czego oczekuję od pieca, a on go ustawiał. Działa tak jak chciałem , więc nie rozgryzałem szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz jakieś zdjęcia wnętrza komory spalania i powiedz ile już peletu przepaliłes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Xawery napisał:

Pytanie do gmaj22 : czy naprawdę potrzebny jest taki zawór przy buforze ? Ten który zamontowano "jest, bo jest".

Przy kotle peletowym i buforze wręcz wskazany. Laddomat zbyt drogi, stąd zalecany zawór temperaturowy 55 C.

Podejrzewam, że kol. @Puławiak zgodzi się ze mną. Jest doskonale zorientowany w temacie Laguny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem uczem siem dopiero. Ale zimna woda z instalacji trafiając do bufora układa się zawsze w dolnej warstwie bufora. A powrót do kotła w buforze generalnie podłącza się na dole. I wtedy może zaciągać zimna wodę z bufora do kotła. Ale to takie gdybanie uczniaka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I u kolegi tak właśnie zaciąga... Ma ustawiony 3D tak, że zamknięte jest podmieszanie z zasilania i cały strumień płynie z dołu bufora na powrót kotła. Stąd mój żart z mufką zamiast 3D:)

Tez się uczę...całe życie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, eliks napisał:

To nie ślimak, za wolno się obraca. Może być łożysko wentylatora, bo taka awaria już kiedyś była. Zgłaszałes tą sprawę tam gdzie kupiłeś kocioł?

Fajnie jak byś nagrał film z dźwiękiem, wtedy będziemy mieli pewność.

Tak brzmi przy odpalaniu ( czyszczeniu wstępnym ) mój kocioł.

Duże pole do popisu dla naszego mistrza. Kolego Puławiak zamiast kpić z moich mieszaczy wykaż się kunsztem !

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurka, ta Laguna ma wbudowaną wiertarkę :-):-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Pytanie czy te odgłosy są z samego silnika, czy z układu zasilania jeżeli pierwsze coś jes nie halo w samum silniku. Napewno jest to silnik jednofazowy i problem może być na kondensatorze np. Jeżeli z zasilania to może jest jakiś, przekaźnik lub stycznik. One tez wydają takie dźwięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślij ten filmik do centrali we Włoszech, niech zobaczą jacy "fachofcy" montują ich kotły i twierdzą, że "tak ma być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Puławiak napisał:

Ludzie silnik odpipielania ma 0.25 wata. Ja wykazać? czym? Po co? Jest serwis ogólnopolski niech się wykazuje.Ja mogę Ci napisać że to nie jest normalne. I u mnie takie atrakcje nie przechodzą. 

Jasne, że nie ma po co. Przepraszam Szanownego Pana za moją namolność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Benton661 napisał:

O kurka, ta Laguna ma wbudowaną wiertarkę :-):-)

 

I to chyba z udarem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do obowiązków serwisu należy Diagnostyka Wymiana uszkodzonych elementów Sprawdzenie poprawności działania - za to się dostaje kasę za to producent płaci serwisowi. A mi za diagnostykę przez net nikt nie płaci jak zostanie mi przydzielony interwencja u Ciebie to ja wykonam chyba że chcesz mi zapłacić to oczywiście mogę to zrobić i zdiagnozować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Xawery napisał:

Tak brzmi przy odpalaniu ( czyszczeniu wstępnym ) mój kocioł.

Duże pole do popisu dla naszego mistrza. Kolego Puławiak zamiast kpić z moich mieszaczy wykaż się kunsztem !

 

 

Widzę że jesteś strasznie bezczelny, w dodatku nie masz chęci współpracy z nami. Prosiliśmy Cię o zdjęcia, nie chcesz dać i ja wiem dlaczego. @gmaj22 wskazał Ci błędy w instalacji, podobnie jak Puławiak i nikt z Ciebie nie szydzi, ale ty upierasz się podobnie jak Twój serwis że tak ma być, więc niech tak będzie. Ja nie widzę sensu dalszej rozmowy z Toba, nie będziemy nachalni i na siłę Cię uszczęśliwiać. Zresztą, co ja tam wiem o tym kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.