Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Laguna2 Edilkamina P18


Danionn

Rekomendowane odpowiedzi

Zwróciłem się - mój instalator przyznał się że ten problem go przerasta i zgłosił fakt do technika z Edilkamin. Z tym Panem również rozmawiałem (jak również z przedstawicielem na zachodniopomorskie) i oboje trzymają się wersji że to wina pelletu i że mam kupić Olimpa.  Kupiłem kilka worków i zobaczę jaki będzie popiół. A co Pan o tym sądzi? Ma Pan jakieś przypuszczenia...? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, eliks napisał:

@Visitor1230 nie powinna. Może ale nie musi, ale za to powietrze potrzebne, zwlaszcza jak kocioł stoi tyłkiem do ściany.

Ja poproszę jeszcze dokładnie zdjęcie tego zaworu z czarnym okrągłym pokrętłem. I napisz jaką masz temperaturę zadaną kotła i do jakiej Ci dobija.

W załączeniu zdjęcia zaworu z czarnym pokrętłem. Temperatura zadana kotła to 70 st.C. Jeśli grzeje tylko wodę użytkową (temperatura zadana na wodę to 51 st. C) kocioł pali się przeważnie na 50-55 st.C. Jeśli zawór puszcza na ogrzewanie/na kaloryfery to zauważyłem 65-68-69 st,. C 

 

IMG_20191209_214520.jpg

IMG_20191209_214542.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze widzę,  ten zawór to do ochrony powrotu?  

Jak coś to powinien być z serii ATV.

ATM pełni inną funkcję. 

https://www.afriso.pl/katalog-online/afriso/termostatyczny-zawor-mieszajacy-atm-2/produkt/1276310

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolejny tego typu przypadek. Tak jak myślałem na samym początku, zamontowali Ci zawór do CWU w miejsce zaworu temperaturowego ochrony powrotu. Potrzebujesz Afriso ATV lub Esbe VTC 55*. Czeka Cię więc reklamacja. Znam taki przypadek i wiem że będą Cię przekonywać że te zawory to to samo, nie, nie to samo. On działa zgodnie ze schematem ograniczając temperaturę, jeśli jest za wysoka zamyka gorącą wodę a otwiera zimną. 

Tyle na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo było z Ferroli, montują zawory do CWU a póżniej psy wieszają, że kotły nie tak pracują jak powinny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, radik81 napisał:

Czy ja dobrze widzę,  ten zawór to do ochrony powrotu?  

Jak coś to powinien być z serii ATV.

ATM pełni inną funkcję. 

https://www.afriso.pl/katalog-online/afriso/termostatyczny-zawor-mieszajacy-atm-2/produkt/1276310

Dziękuje za tą podpowiedź. Zapytam mojego "magika" dlaczego mam akurat ten, zobaczymy co powie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Twój "magik" będzie Ci mówił, że to prawidłowy zawór, nie słuchaj go. Niech Ci montuje ATV lub tak jak @eliks pisał ESBE VTC 55°. Ja też mam Lagunę i kocioł pracuje bezproblemowo. Tylko mi kociołek montował fachowiec a nie "magik" ;)

@Puławiak montował mi Esbe VTC 55°C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Danionn, nie jesteś jedyną ofiarą tych "fachowców z bożej łaski... Poczytaj sobie od 14 strony :

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?338025-kotły-na-pellet-Edilkamin/page14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, post z 16.11.2019r w tym temacie, który podałeś, jest najlepszy. Padłem... 

Na tym forum też takie się zdarzają... 

Normalnie magia. Najpierw instalator spartolił robotę, a potem chłop który miał z tym problem, pisze jak mu się wspaniale współpraca układała z panem serwisantem i jaki jest zadowolony... Hahaha....

Dobrze, że nie prosił moderatora o usunięcie swoich postów, bo tak w ogóle to on jest winny całego problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo dostał jakieś profity lub kasę za milczenie o partactwie i sprostowanie, albo straszyli go paragrafami... Innej opcji nie widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi uwierzyć,że zawór ma wpływ na wypluwanie pelletu do popielnika.

IMG_20191208_111553.thumb.jpg.d815bfb9d47d136064efffa4d62fbf51.jpg.63a34d8cd05305db0cddbaa146a168c2.jpg

 

 

Bardzo mnie też ciekawi jak wygląda temperatura powrotu z tym nieszczęsnym zaworem.Założenia:

Temperatura zadana na kotle 70 stopni

Start pompy od 60 stopni

Zawór termostatyczny otwarty na maksa.

929960739_Beztytuu.jpg.445e9adfe8106db846c3a80ef05351d3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@g69

10 godzin temu, Danionn napisał:

W załączeniu zdjęcia zaworu z czarnym pokrętłem. Temperatura zadana kotła to 70 st.C. Jeśli grzeje tylko wodę użytkową (temperatura zadana na wodę to 51 st. C) kocioł pali się przeważnie na 50-55 st.C. Jeśli zawór puszcza na ogrzewanie/na kaloryfery to zauważyłem 65-68-69 st,. C 

 

imageproxy.php?img=&key=9b7bfd50dd0619f5

IMG_20191209_214520.jpg

 

Tam gdzie zaznaczyłeś zasilanie z kotła powinno być zasilanie zimnej wody z sieci wodociągowej na tym zaworze, a powrót z grzejników to gorąca woda z bojlera :-). Nawet Leonardo zgłupieje hahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Danionn napisał:

Zwróciłem się - mój instalator przyznał się że ten problem go przerasta i zgłosił fakt do technika z Edilkamin. Z tym Panem również rozmawiałem (jak również z przedstawicielem na zachodniopomorskie) i oboje trzymają się wersji że to wina pelletu i że mam kupić Olimpa.  Kupiłem kilka worków i zobaczę jaki będzie popiół. A co Pan o tym sądzi? Ma Pan jakieś przypuszczenia...? 

 

 

He he he Olimp tu nic nie zmieni. To mechaniczny problem. Ale złej baletnicy to rabek u spódnicy............... I tu niestety potrzebna jest wizyta serwisanta. Bo pellet który powinien wpadać do paleniska trafia poza palenisko i spada do popielnika tam może się ew lekko nadpalic (zweglic) od gorącego popiołu. I to jest wada fabryczna poprrostu jakiś babol produkcyjny lub złe osadzony ruszt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Puławiak napisał:

He he he Olimp tu nic nie zmieni. To mechaniczny problem. Bo pellet który powinien wpadać do paleniska trafia poza palenisko i spada do popielnika tam może się ew lekko nadpalic (zweglic) od gorącego popiołu. I to jest wada fabryczna poprrostu jakiś babol produkcyjny lub złe osadzony ruszt

@Danionn a zrób zdjęcie i wstaw jak wygląda komora i palnik jak ustawiony jest ten zgarniacz popiołu w palniku a i czy ten niedopalony pellet jest od samego początku czy pojawił się po jakimś czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Olejek78 napisał:

@Danionn a zrób zdjęcie i wstaw jak wygląda komora i palnik jak ustawiony jest ten zgarniacz popiołu w palniku a i czy ten niedopalony pellet jest od samego początku czy pojawił się po jakimś czasie.

Problem niedopalonego pelletu i generalnie mała ilość popiołu jako proszku w popielniku pojawił się od pierwszego palenia....poniżej zdjęcia jak teraz wygląda mój palnik...

IMG_20191210_194934.jpg

IMG_20191210_194957.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie wygląda to na to co pisał Puławiak + te błędy w samej instalacji. Musisz to reklamować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2019 o 21:38, Danionn napisał:

Z tym Panem również rozmawiałem (jak również z przedstawicielem na zachodniopomorskie) i oboje trzymają się wersji że to wina pelletu i że mam kupić Olimpa.  Kupiłem kilka worków i zobaczę jaki będzie popiół. A co Pan o tym sądzi? Ma Pan jakieś przypuszczenia...? 

 

 

Wg nich to jest słaby pellet???

160579845_Zrzutekranu2019-12-10o22_55_33.thumb.png.5f734cf009bec9e5784b519be09fd4b9.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg "nich" to białe jest czarne, a czarne białe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak spojrzysz w palnik od góry to ten zgarniacz popiołu na jakiej godzinie jest, to znaczy powinien być po twojej prawej czyli na godzinie 15 a u ciebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tomek1979b napisał:

Wg nich to jest słaby pellet???

160579845_Zrzutekranu2019-12-10o22_55_33.thumb.png.5f734cf009bec9e5784b519be09fd4b9.png

 

Tak..zagrażający pracy kotła....:) 

Ale prawda jest taka że trafiłem na zawilgoconą partię.. ale to inna bajka.  

 

 

7 godzin temu, Olejek78 napisał:

A jak spojrzysz w palnik od góry to ten zgarniacz popiołu na jakiej godzinie jest, to znaczy powinien być po twojej prawej czyli na godzinie 15 a u ciebie ?

Chyba na 15....ale jutro spróbuję sprawdzić i dam znać... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.