Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Laguna2 Edilkamina P18


Danionn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Proszę o pomoc fachowców od kotłów pelletowych (najlepiej od Laguny). Użytkuję kocioł od października tego roku. Montował go polecony przez przedstawiciela na zachodniopomorskie Edilkaminy instalator z mojej miejscowości. Niepokoi mnie wygląd popiołu w popielniku. Spójrzcie na zdjęcia. Bardzo mało pyłu a dużo zwęglonych kawałków które przeważnie rozpadają się w większości przypadków w dłoni. Są te całe kawałki pelletu, nawet nie nadpalone (na zdjęciu żółte, ale to mnie martwi troszkę mniej, bo podobno ten kocioł tak ma). Po zainstalowaniu, kocioł pracuje na ustawienia fabrycznych (instalator na pewno nic nie grzebał w parametrach, bo okazało się, że nawet nie ma kodów dostępu i to był dopiero drugi tego typu zamontowany kocioł w życiu). Fabryczny serwisant Edilkaminy, z którym rozmawiałem telefonicznie twierdzi, że ten piec jest takim super urządzeniem, że sam dopiera sobie optymalne parametry pracy i nic nie powinnyśmy w nim zmieniać (a gdyby było źle to pojawiałyby się błędy/alarmy na wyświetlaczu).

Ponadto wydaje mi się, iż popiołu jest zbyt dużo (opieram się na informacjach z forów gdzie ludzie piszą jak często czyszczą popielnik w takim kotle)

Jaka jest prawda ? Czy po instalacji takiej Laguny nie powinno się skorygować ustawień kotła do np. rodzaj instalacji ? (np ilość podawanego paliwa, czy dostępu powietrza, temp. spalania itd)

Czy mam prawo jako klient żądać aby pofatygował się do mnie Serwisant z Edilkaminy skoro mój instalator (polecony przez Edilkaminę) wg mnie nie ogarnia tematu a ja jako klient (ale nie expert) mam wątpliwości do sposobu pracy kotła ?

 

Proszę Was o pomoc w powyższych.

 

 

IMG_20191208_111553.jpg

IMG_20191208_111616.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę coraz więcej klientów z nieprawidłowym montażem.

Słuchaj kolego, spokojnie. Pierwsza rzecz, czy masz tam powietrze w kotłowni? 

Druga sprawa, daj proszę zdjęcia instalacji. Chodzi o tył kotła, zawór VTC itd. 

Trzecia sprawa, jaką masz zadaną temperaturę na kotle? Jakie ciśnienie w instalacji?

A popiół na pellecie A2 wygląda tak, więc nie ma że ten typ tak ma

IMG_20191109_185520.jpg

IMG_20191026_174147.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisał przydało by się więcej informacji i zdjęcia instalacji.

Naciśnij na wyświetlaczu ikonę kotła i sprawdź jaka temperatura ci się tam wyświetla powinno być 70 stopni.

Co do nie spalonego pelletu może to się zdarzyć jak podawany jest opał i nie wpadnie do palnika tylko odbije się od ścianki i poeci w bok, druga sytuacja jest przy czyszczeniu przed uruchomieniem kotła, pellet się może osuwać że ślimaka podającego pellet i wpadać do czyszczonego palnika i przelatywać prosto do popielnika.

 

Co do ustawiania procesu spalanie z  tego co się orientuje to nic tam nie trzeba ustawiać, po to jest Leonardo by te parametry sam sobie dobierał, można zrobić pewne korekty ale jak zbytnio tam zagrzebiesz to trzeba trzeba będzie od nowa wgrywać nowego softa .

Ja testowałem różne gatunki i grubości 6 i 8 mm i nic nie trzeba było przestawiać paliło się dobrze ni nie zdarzyło się ani trochę sadzy więc proces spalania przebiegał prawidłowo.

Raz mi się coś podobnego zdarzyło z takim wypalonym pelletem w popielniku ale wtedy testowałem wiele rodzajów i szybko znikło więc nie zwracałem szczególnej uwagi na to mogło czym to mogło być spowodowane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to właśnie serwis psuje markę. Powinni takim koncesję odbierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

@Olejek78 dokladnie. Wyglada to jak pellet ktory z jakiegos wzgledu laduje bezposrednio w popielniku i i robi sie czarny pod wplywem temperatury. Nalezaloby sprawdzic prawidlowosc montazu wszystkiego w kotle i wgrac ew. na nowo oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, sambor napisał:

Po prostu wstyd dla marki i serwisu.

Czytając dzisiejsze tematy na forum, zachodzę w głowę, jak szanujące się marki jak Edilkamin czy Biawar zatrudniają ludzi, którzy dumnie nazywają siebie "serwisantami". Rozumiem, że obecnie w kraju mamy niskie bezrobocie i brakuje rąk do pracy, ale dobierając takich ludzi, powinno się trzymać jakiś poziom fachowości, a nie zatrudniać sieroty, którzy myśląc, że jak sobie  "potrenują" na klientach, to może kiedyś czegoś się nauczą, biorąc za to jeszcze grubą kasę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie problemowe Laguny jakie ostatnio widziałem (3 sztuki) były kupowane z tego samego miejsca. Dajmy koledze rozwinąć problem. Czekamy na informacje i zdjęcia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Puławiak napisał:

Ale tam w popielniku nie ma popiołu tylko praktycznie sam pellet

No właśnie...popiołu jest niewiele. Proszę o poradę z Pana doświadczenia. Czym to może być spowodowane?  Palę pelletem A1 (Premium Selection), czy to może być spowodowane słabym paliwem? (słaba partia? zafałszowana jakość?). Czy to montażu kotła powinno się skorygować fabryczne ustawienia kotła widząc jak wygląda popielnik? 

Czy może mi Pan coś doradzić ? Co powinienem z tym zrobić skoro instalator uważa że ten piec to taki automat, że sam dobiera optymalne parametry ? 

Czy od przedstawiciela Edilkaminy który polecił mi akurat tego instalatora mogę żądać pomocy w rozwiązaniu problemu ?

Jeszcze raz proszę o pomoc.... 

 

 

1 godzinę temu, Visitor1230 napisał:

@Olejek78 dokladnie. Wyglada to jak pellet ktory z jakiegos wzgledu laduje bezposrednio w popielniku i i robi sie czarny pod wplywem temperatury. Nalezaloby sprawdzic prawidlowosc montazu wszystkiego w kotle i wgrac ew. na nowo oprogramowanie.

Jak mam wymusić na instalatorze tego typu działanie skoro został On polecony przez przedstawiciela Edilkaminy na mój rejon? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ale nie odpowiedziałeś na żadne zadane pytanie.  Nie dałeś również żadnych zdjęć instalacji. Nikt nie ma szklanej kuli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @eliks zadał Ci pytanie o nawiew do kotłowni i poprosił o zdjęcia instalacji przy kotle, więc skup się najpierw na tym

A psim obowiązkiem serwisanta który wziął grubą kasę za montaż i uruchomienie, jest to, żeby ten kocioł zaczął działać tak, jak powinien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Olejek78 napisał:

Tak jak kolega wyżej napisał przydało by się więcej informacji i zdjęcia instalacji.

Naciśnij na wyświetlaczu ikonę kotła i sprawdź jaka temperatura ci się tam wyświetla powinno być 70 stopni.

Co do nie spalonego pelletu może to się zdarzyć jak podawany jest opał i nie wpadnie do palnika tylko odbije się od ścianki i poeci w bok, druga sytuacja jest przy czyszczeniu przed uruchomieniem kotła, pellet się może osuwać że ślimaka podającego pellet i wpadać do czyszczonego palnika i przelatywać prosto do popielnika.

 

Co do ustawiania procesu spalanie z  tego co się orientuje to nic tam nie trzeba ustawiać, po to jest Leonardo by te parametry sam sobie dobierał, można zrobić pewne korekty ale jak zbytnio tam zagrzebiesz to trzeba trzeba będzie od nowa wgrywać nowego softa .

Ja testowałem różne gatunki i grubości 6 i 8 mm i nic nie trzeba było przestawiać paliło się dobrze ni nie zdarzyło się ani trochę sadzy więc proces spalania przebiegał prawidłowo.

Raz mi się coś podobnego zdarzyło z takim wypalonym pelletem w popielniku ale wtedy testowałem wiele rodzajów i szybko znikło więc nie zwracałem szczególnej uwagi na to mogło czym to mogło być spowodowane.

 

W załączeniu zdjęcia - nie jestem fachowcem w dziedzinie piecy więc nie mam pewności czy jest na nich to co powinno być.

Jeśli jest potrzebne coś jeszcze - doślę  

Kocioł jest nastawiony na pewno na 70 st. C.

IMG_20191208_205144.jpg

IMG_20191208_205210.jpg

IMG_20191208_205224.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
8 minut temu, Danionn napisał:

Jak mam wymusić na instalatorze tego typu działanie skoro został On polecony przez przedstawiciela Edilkaminy na mój rejon? 

Zglosic oficjalnie reklamacje. Zasugerowac brak dzialania kotla. Opisac to ze czysty pellet laduje w popielniku.

Edit: A nie powinna byc do wentylatora zamocowana rura zasysajaca powietrze z zewnatrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, eliks napisał:

Wszystkie problemowe Laguny jakie ostatnio widziałem (3 sztuki) były kupowane z tego samego miejsca. Dajmy koledze rozwinąć problem. Czekamy na informacje i zdjęcia.

 

Z tego samego miejsca ? Co masz na myśli.... Zdjęcia już podrzuciłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Visitor1230 nie powinna. Może ale nie musi, ale za to powietrze potrzebne, zwlaszcza jak kocioł stoi tyłkiem do ściany.

Ja poproszę jeszcze dokładnie zdjęcie tego zaworu z czarnym okrągłym pokrętłem. I napisz jaką masz temperaturę zadaną kotła i do jakiej Ci dobija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Czy nie jest w tym kotle przypadkiem tak, ze ma kilka nastepujacych po sobie prob odpalenia? I po kilku nieudanych lub po kazdej probie palnik sie czysci a pellet laduje przez to w popielniku? Mozna by wtedy wnioskowac ze cos jest nie tak z grzalka. Jej wadliwy montaz np. Gorace powietrze nie podgrzewa prawidlowo pelletu w trakcie rozpalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, eliks napisał:

@Visitor1230 nie powinna. Może ale nie musi, ale za to powietrze potrzebne, zwlaszcza jak kocioł stoi tyłkiem do ściany.

Ja poproszę jeszcze dokładnie zdjęcie tego zaworu z czarnym okrągłym pokrętłem. I napisz jaką masz temperaturę zadaną kotła i do jakiej Ci dobija.

Zdjęcie doślę. Temperatura kotła zadana 70 st. C, i do 68-70 dobija. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Visitor1230 napisał:

Czy nie jest w tym kotle przypadkiem tak, ze ma kilka nastepujacych po sobie prob odpalenia? I po kilku nieudanych lub po kazdej probie palnik sie czysci a pellet laduje przez to w popielniku? Mozna by wtedy wnioskowac ze cos jest nie tak z grzalka. Jej wadliwy montaz np. Gorace powietrze nie podgrzewa prawidlowo pelletu w trakcie rozpalania.

Nieudana próba odpalenia jest sygnalizowana błędem/alarmem na pulpicie .... bodajże H4. Nie zaobserwowałem tego problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Danionn napisał:

No właśnie...popiołu jest niewiele. Proszę o poradę z Pana doświadczenia. Czym to może być spowodowane?  Palę pelletem A1 (Premium Selection), czy to może być spowodowane słabym paliwem? (słaba partia? zafałszowana jakość?). Czy to montażu kotła powinno się skorygować fabryczne ustawienia kotła widząc jak wygląda popielnik? 

Czy może mi Pan coś doradzić ? Co powinienem z tym zrobić skoro instalator uważa że ten piec to taki automat, że sam dobiera optymalne parametry ? 

Czy od przedstawiciela Edilkaminy który polecił mi akurat tego instalatora mogę żądać pomocy w rozwiązaniu problemu ?

Jeszcze raz proszę o pomoc.... 

 

 

Jak mam wymusić na instalatorze tego typu działanie skoro został On polecony przez przedstawiciela Edilkaminy na mój rejon? 

A nie powinieneś się zwrócić tam gdzie kupiłeś urządzenie? I dalej jeśli to nic nie daje to tam gdzie polecony Ci twojego instalatora przecież to przedstawiciel na PŁ i koordynator serwisu. Ze swojej strony mogę Ci powiedzieć że nie jest to prawidłowe i nie jest zależne od ustawień kotła ustawieniami nic z tym nie zrobisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.