Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Laguna2 Edilkamina P18


Danionn

Rekomendowane odpowiedzi

Jak widać na powyzszm przykładzie ,gdzie pan serwisant usiłuje wmówić klientowi , ze  nie normalny dzwięk wydawany przez kocioł ,jest "normalny "  .To nasze "serwisy " i ich przedstawiciele po prostu wstydu nie mają .Gdzie takie odglosy w kotle ? Przecież to rzężenie obudzilo by umarłego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ,czy dobrze nazwałem element z wymiennikiem, który pozwala na pracę kotła przy niskim ( 0,35 ) ciśnieniu w instalacji. Zestaw pomp pozostał mi po wywalonym ekogroszkowcu.

 

 

28 minut temu, Trener40 napisał:

..., a tak na marginesie... Od kogo go kupowałeś w Łodzi? 

W EkoFlam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Trener40 napisał:

A ile płaciłeś za ten kocioł wraz z przesyłką? O ile to nie tajemnica? 

14.500,00 brutto

 

16 minut temu, Puławiak napisał:

Kolejny opór w instalacji ja bym tego tak nie zrobił. 

Sam chciałem, to serwisant wykonał. Nie mam już miejsca w kotłowni na naczynie wyrównawcze, a nie kusiła mnie przeróbka instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, eliks napisał:

Widzę że jesteś strasznie bezczelny, w dodatku nie masz chęci współpracy z nami. Prosiliśmy Cię o zdjęcia, nie chcesz dać i ja wiem dlaczego. @gmaj22 wskazał Ci błędy w instalacji, podobnie jak Puławiak i nikt z Ciebie nie szydzi, ale ty upierasz się podobnie jak Twój serwis że tak ma być, więc niech tak będzie. Ja nie widzę sensu dalszej rozmowy z Toba, nie będziemy nachalni i na siłę Cię uszczęśliwiać. Zresztą, co ja tam wiem o tym kotle.

Zdjęcia nie mogłem wysłać, ponieważ dzisiaj pracuję, a kotła przy sobie nie miałem. Nie wdałem się w dyskusję na temat instalacji, gdyż po pierwsze dręczył mnie inny problem, a p drugie nie jestem specjalnym fachowcem. Mieszacz przedstawiony na zdjęciu ma bezpośrednie połączenie z wypływem gorącej wody z kotła - przed buforem. Ma też śrubunek , który nie zmieścił się w kadrze.

Załączam zdjęcie komory spalania. Przepaliłem dopiero 600 kg, ponieważ piec pracuje niewiele ponad 1 godz. dziennie.

komora spalania Laguna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Xawery napisał:

Mieszacz przedstawiony na zdjęciu ma bezpośrednie połączenie z wypływem gorącej wody z kotła - przed buforem. Ma też śrubunek , który nie zmieścił się w kadrze.

OK, nie musisz sie na wszystkim znać/ Jednak przyjmij do wiadomości, że są tu osoby, które maja taka wiedzę i chcą Ci pomóc.

Potwierdż, czy na zdjęciu z mieszaczem króćce są dobrze znaczone: lewa strona-powrót z bufora, prawa -powrót kotła, góra-zasilanie od kotła do bufora?

/ciach/

PS: wstawiono zdjęcie z prawidłowym oznaczeniem wg opisu z postu poniżej.

image.png.38f7ad421ea77962dc29a5b64de627a8.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli odwrotnie niz sądziłem. Niemniej zastanawia mnie znacznik na niebieskim pierścieniu, który może świadczyć o tym, że zawór może przymykać od strony pompy.

Mógłbyś ściągnąć zaślepkę ze skalą i pokrętło z trzpienia zaworu, żeby to sprawdzić i ewentualnie wykluczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.