Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Laguna2 Edilkamina P18


Danionn

Rekomendowane odpowiedzi

Ten trójkątny "palec" obracając się spycha popiół do otworu który się odsłania podczas obrotu. @eliks wrzucał gdzieś filmik. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, teraz zrozumiałem zasadę działania. Popiół spada na dół, bo otwiera się coś a'la zapadnia, jak przed skazańcem na szubienicy.... Sorki.

No to może faktycznie ten nadmuch jest za duży w trakcie pracy, tak jak mówił eliks, że trzeba poregulować tym plusem i minusem.  Ale jeśli tak jest, to ja cię nie mogę, jeśli serwis tego by nie wiedział. No chyba, że problem jest bardziej złożony... 

Fajny patent z tym popiołem. A w trakcie pracy te dno palnika też się otwiera, czy dopiero po wygaszeniu? Ferroli też to mają? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, cezar76 napisał:

Ok, teraz zrozumiałem zasadę działania. Popiół spada na dół, bo otwiera się coś a'la zapadnia, jak przed skazańcem na szubienicy.... Sorki.

@cezar76 jesteś "the best" ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym na miejscu autora usypał z popiołu taki "kopiec" jak u mnie i wtedy zobaczy, może będzie lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie kocioł czyści wymiennik, palnik i wyrzuca popiół przed każdym odpałem. Potem w trakcie pracy co 45 minut robi przedmuchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

No w tym, że ten zwęglony pellet, to pellet wydmuchany... Dlatego prosiłem aby @eliks po prostu rozsypał koło palnika u siebie. Bo ciekaw jestem czy u eliksa też by się tak zwęglił po jakimś czasie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te takie czarne malutkie bobki ode mnie w popiele to właśnie z wydmuchu, ale to takie drobne cząstki które wydmuch jest w stanie podnieść do góry. Pellet który leży na tym kołnierzu dookoła palnika i tak się zajara od temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie na małą sesję.Wkoło palnika zdarzają się niedopałki pelletu , a w popiele z przepalonej ponad tony była dobra garść niespalonego  (3-5mm długości ).Poza tym " problemem" wszystko jest ok. 

IMG_20200207_112524.jpg

IMG_20200207_111150.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie praktycznie cały czas tak pracuje a komora spalania wygląda tak;

20200206_160329.thumb.jpg.2847bd34c0881676733befb369a95cdd.jpg

20200206_160300.thumb.jpg.6e293f60b985f1d5accf4173ef074edd.jpg

Palę pelletem A2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2020 o 22:24, Trener40 napisał:

@Danionn jak nic Ci się należy.

 

Screenshot_2020-02-04-22-20-22-1.png

Dziękuje, ale wolałbym piec pozbawiony wad fabrycznych...ewentualnie fachowca, który pomógłby mi przekonać nieprzekonanych że moim egzemplarzem jest coś nie tak  :)

 

W dniu 6.02.2020 o 18:41, eliks napisał:

Na 1780 odpalów kotła nigdy nie miałem błędu z brakiem płomienia, a sprawdzałem takie pellety wzbogacane uranem i takie z pyłu płytowego (spaliłem tego może 10kg) które np. w Tekli Draco Bio i Ekosilverze nie chciały się nawet rozpalić. Ale szkoda czasu na takie wynalazki, mam dobry pellet, już wiem że w tym roku będę miał w tej samej cenie i to jest najważniejsze. Dla tych co nie mają nic poniżej 1000zl to informacja że na pellecik.pl teraz zrobili dostawę w każdy kąt Polski kurierem gdzie tona wychodzi 890zl z przesyłką, a towar pewny.

Rozumiem, że też korzystasz z pelletu z pellecik.pl, masz o nim dobre zdanie oparte na własnych doświadczeniach ?

Ja kupuję pellet za grubo >1000 zł/za tonę..gdyż moja okolica jest uboga w pellet albo ja jeszcze nie wiem jak i gdzie go szukać..

 

W dniu 6.02.2020 o 18:52, cezar76 napisał:

Przyglądam się zdjęciom Twoim @eliks i kolegi @Danionn. Wiadomo, wzrok już nie ten, może zdjęcie trochę przekłamuje, a może już jakieś oznaki demencji się ma, ale przyznam szczerze, że dla mnie długości i kąty wrzutnika w obu przypadkach są takie same. I zachodzę w głowę, dlaczego u Ciebie pali się dobrze, a u kolegi jakaś lipa. Może kolega ma za dobry pellet? U Ciebie eliks jaki ten pellet jest, bo mówisz, że palisz nawet A2 - bardzo twardy, że jak rozsypiesz po kotłowni i postawisz na nim kocioł, to możesz go suwać jak po rolkach, czy jednak bardziej miękki i można go w dłoni rozkruszyć? 

Wg mnie dobra cena. Ja co prawda mam pod bokiem sosnowy po 830 z dostawą, ale w razie "W" warto wiedzieć...

Za dobry pellet ?

Testowałem 4 rodzaje pelletu (w tym Olimp, na polecenie Serwisu) więc miałem ogromne szczęście że 4x trafilem na "za dobry" pellet :)

Ponadto Twoja teoria jest całkowicie sprzeczna do tego co nasłuchałem się od w/w Serwisu, bo przez pierwszy miesiąc to ten (wg Ciebie) "za dobry pellet" dla nich był "wyjątkowo słaby" i był przyczyną mojego nieszczęścia... I bądź tu mądry i użytkowuj piec na pellet uznanej marki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Danionn palę tym samym pelletem co @eliks Smile od Libero, pellet A2, nie ma z nim najmniejszego problemu (może trochę więcej popiołu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Danionn nie palę z pellecik.pl ale jestem na kilku grupach pelletowych gdzie klientów tego towaru jest masa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.Po przeczytaniu forum musiałem napisać parę zdań o piecyku Edilkamin Laguna.Jestem w jego posiadaniu od  2018r.Muszę przyznać ze naprawdę spisuje się rewelacyjnie,był to strzał w dziesiątkę.Tym bardziej, że kupiłem go w okazyjnej cenie.Kocioł bez obsługowy,odpalony i pracuje do chwili obecnej-to jest to.Dosypujesz pellet i to wszystko,żadnych zbędnych ustawień.Oczywiście prawidłowy montaż to podstawa!Super.W załączeniu zdjęcia.

P1100159.JPG

P1100160.JPG

P1100162.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kociołek ok. Ale patrząc na fotki to komora mocno okopcona.

To co pokazywał kolega @eliks

to w tym przypadku jest coś nie tak z tlenem.

Oczywiście to mój pogląd :)

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.