Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Laguna2 Edilkamina P18


Danionn

Rekomendowane odpowiedzi

@Lubelskie może zrób fotkę wewnątrz komory spalania, będzie lepiej widać kolor "osadu", coś w ten "deseń".

20200206_160323.thumb.jpg.ef2acdbc01fb917368ee8e8efed9d055.jpg

20200206_160252.thumb.jpg.ae374a9a28cc1dae41e9f1a2b304660f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Nastepne pytanie co to za pellet. Czy zawsze byl ten sam? Czy okopcenie tez od zawsze. Wbrew pozorom nie musi byc to zwiazane z nadmuchem a z syfem i "pomielonymi oponami" w pellecie. U mnie komora jest jasna wrecz biala. Ale mialem worek pelletu na probe, ktory za chwile okpcil mi szamoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu na tych kolejnych zdjęciach jest ok. Myślę że kolega po prostu wyczyścił komorę spalania i to co widzimy to czarna blacha (na ostatnich fotkach szary pył), ale mogę się mylić. Temat powietrza tego kotła i jemu podobnych z wentylatorem wyciągowym przewija się co chwila. Wystarczy przyłożyć rękę z tyłu żeby zobaczyć jak to sysa, zwłaszcza że to nie powinno kopcić nawet przy 3KW, u mnie to kilka godzin ale u @radik81 tak pali praktycznie non stop.

Tak wygląda praca na 3KW

https://drive.google.com/file/d/1NEXwqpRwBE5MAxuRT8DJ1ruqRrgGmOwM/view?usp=drivesdk

 

@Lubelskie do ilu stopni dobija Ci kocioł po zagrzaniu instalacji i na którym biegu działa jak zmoduluje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Visitor1230 napisał:

Nastepne pytanie co to za pellet. Czy zawsze byl ten sam? Czy okopcenie tez od zawsze. Wbrew pozorom nie musi byc to zwiazane z nadmuchem a z syfem i "pomielonymi oponami" w pellecie. U mnie komora jest jasna wrecz biala. Ale mialem worek pelletu na probe, ktory za chwile okpcil mi szamoty.

Zaproś kogoś z analizatorem i zobaczysz że to białe to jest mocno przetlenione palenisko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pellet od lokalnego dostawcy niby certyfikowany.W tamtym roku od niego bralem to wydawal sie byc lepszy.Teraz czuje taki ,,sztuczny zapach" troche odbiegajacy od zapachu drewna.Ale czy komora byla czystrza nie zwracalem na to uwagi,patrzylem tylko czy dobrze sie spala.

 

Faktycznie kociol czyscilem ok 2 tyg temu.Ja mam ustawiony kociol na 73stopnie.Po nagrzaniu pracuje w tych granicach moduluje miedzy 2-3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
10 minut temu, Puławiak napisał:

Zaproś kogoś z analizatorem i zobaczysz że to białe to jest mocno przetlenione palenisko. 

hm... dajesz mi do myslenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor "osadu" powinien być zbliżony do koloru popiołu. Jak popiół "grafitowy" to i osad w komorze spalania powinien być podobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pospisz napisał:

Jasny pył jest bardziej lotny ma mniejsza zdolność do osadzania. Z punktu widzenia analizatora jest jednak faktycznie inaczej. 

Tak samo sie osadza jak ten czarny czy szary a przetlenione palenisko to wieksze zużycie pelletu. 

 

Godzinę temu, Lubelskie napisał:

Lub powiekszyc otwor nawietrznika do kotlowni.

Albo dać sobie spokój bo te osady wcale źle nie wyglądają. Jak chcesz mogę przyjechać z analizatorem i sprawdzimy ale to będzie kosztowało tak z 500-600 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety wolę mieć 5% większe zużycie dla większej czystości. W dłuższym okresie czasu się to moim zdaniem bilansuje z czasem spędzonym przy kotle. Nikt nie liczy jako koszt swojego czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spaliłem ponad 3t. Nie czyscilem jeszcze, za leniwy jestem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj w ten piękny dzień, jako że nudze się na urlopie przymusowym postanowiłem że wyczyszcze wreszcie kocioł. Stan wymiennika po 4 tonach i komora spalania po 1,5 tony nie tykania palcem. Całą operację wykonuje małym pędzelkiem. Pale pelletem A2.

IMG_20200407_125516.jpgIMG_20200407_130207.jpgIMG_20200407_133233.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.