Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio spark


mareks26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Pytanie dotyczyć będzie pieca, a właściwie może i sterownika. Piec sas bio spark 12 kv ze sterownikiem tech st-580 z PID. Temperatura zadana na kotle 60 stopni, temp cwu 45 stopni, od półtorej doby piec nie przechodzi w stan czuwania tylko pracuje ciągle, a na wyświetlaczu sytuacja tego typu, że temp zadana wskazanie 58 stopni po czym za ok 10-15 min wskazanie to np. 38 stopni. Podobnie z wodą, podgrzewa prawie do temp zadanej po czym za chwilę wskazanie sterownika jest niższe o np.2-3 stopnie. A przy tym wszystkim grzejniki i podłogówka grzeją, a woda jest ciepła. Czy ktoś miał podobny problem i pomoże czy najlepiej kontaktować się z serwisem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam posiadam piec na pellet Sas bio spark 12kw chciałbym skonsultować ustawienia na jakich parametrach pracuje piec 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2019 o 21:19, mareks26 napisał:

W nawiązaniu do wczorajszego postu zauważyłem, że temperatura kotła spada w momencie kiedy użyje się wody. Czy ktoś miał podobny problem? Jak go można rozwiązać? 

Witam ja mam podobnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem plan pracy pompy cyrkulacyjnej A ustawienia pida podawania i nadzoru może kolega podrzucić pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może napisz jakieasz obecnie ustawienia a my podamy co zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ustawienia min praca podajnika 1

Max praca 5 min przerwa 10 Max przerwa 20 min wentylator roboczy 10 Max went roboczy 30 min obroty 240 Max obroty 1000 Max temp spalin 230

Moc kotla 80% went dolny 0

went górny-3 pid nadzór czas podawania 4. przerwa 8 .praca went 5 sęk. Przerwa went 6 min.

Obroty went 25.pid bez wygaszania tylko nadzór temp co 60 histereza 3 

Temp załączenia pomp 40

Sas bio spark 12kw tech pelet 

 

Dom 135 m podlogowka i kilka grzejników plus cwu zawór czterodrogowy bez pogodowki i pokojowych termostatow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek spróbuj tak

Min praca 1, Max praca 3, min przerwa 15, Max przerwa 25, min wentylator roboczy 10, Max went roboczy 30, min obroty 300 Max obroty 980, Max temp spalin 230

Moc kotla 80% went dolny 0,went górny 0, pid włączony, hallotron włączony, pid nadzór wyłącz wygaszanie, czas podawania 3. przerwa 7 .praca went 5 sek. Przerwa went 7min. Obroty went 30, temp co 66, histereza 10 ale to przypaleniu z nadzorem jest bez znaczenia.

Temp załączenia pomp 50.

Proponowane ustawienia są propozycją nie są ustawieniami serwisowymi i po ich wprowadzeniu należy obserwować zachowanie kotła i wprowadzać ewentualne korekty.

Podaj nam jeszcze co masz wklepane w ustawieniach producenta kod 5163.

Ponadto dobrze by było przejrzeć instalację czy jest poprawnie wykonana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
W dniu 18.02.2020 o 17:09, Mario85 napisał:

Witam ja mam podobnie 

..., i te wszystkie cyferki sprawią, że podczas poboru cieplej wody CWU kocioł nie będzie się wychładzał? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ale w poście 14 napisałem co by trzeba jeszcze zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kocioł pracuje w nadzorze i włączy się grzanie CWU. To nie ma drastycznie spadającej temperatury z kotła. U siebie zauważyłem max 8stopni spadnie od aktualnej kotła  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Receptą może być podbicie temperatury kotła przy priorytecie CWU. Nie musi spowodować znacznego wzrostu temperatury na kotle, ale na pewno sprawi, ze kocioł zacznie modulować i pracować z wyższą mocą, a więc temperatura na kotle nie będzie zbytnio spadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie A co może być za przyczyną jeśli temp zaworu przekracza o 10 stopni od zadanej i później spada do zadanej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.