Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba o pomoc w dobrze kotła gazowego


Elber

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Elber napisał:

jakby ktoś potrzebował nówkę moduł MM100 to mam na zbyciu

Zanim zaczniesz sprzedawać, spytaj się swego "doradcy" jak będziesz mierzył temp w sprzęgle , to wbrew pozorom ważna rzecz, a tak jak ci radzą nie zmierzysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, sambor napisał:

Zanim zaczniesz sprzedawać, spytaj się swego "doradcy" jak będziesz mierzył temp w sprzęgle , to wbrew pozorom ważna rzecz, a tak jak ci radzą nie zmierzysz.

Sambor a gdzie w junkersie wpinasz czujnik. temp. Sprzegla ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kotle. Poza tym mozesz tez na którymkolwiek z modułów. To gdzie wpinasz czujnik zaznaczasz w cw400 w asystencie konfiguracji. Nie musze patrzec na okablowanie schematy bo sporo juz tego założyłem i pamiętam jak sie wpina czujnik. Dla elektroniki junkersa wszystko jedno gdzie go wepniesz. Nie teoretyzuje na podstawie schematu tylko "doradzam" praktycznie z autopsji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, KubaSko napisał:

sporo juz tego założyłem i pamiętam jak sie wpina czujnik

Tak samo jak pamiętasz aby dodać sterowanie za 30zł do cyrkulacji , jest w kotle miejsce, jest taka możliwość konfiguracji, to oczywiście trzeba.

Chyba nie tak cię na kursach uczyli, ale co  mnie tam.

Ale jak dajesz tak światłe rady to dlaczego od razu nie zrobisz koledze tej instalacji w naturze,

Będzie miał się do kogo zgłosić w kwestiach uruchomienia i ew gwarancji na działanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jasno napisane w instrukcji gdzie mozesz wpiac pompę obiegu za sprzeglem. Nie jest to nic niezgodnego z producentem i nie pozbawia użytkownika gwarancji. O co ci chodzi? Bo ktos radzi inaczej niz ty? Pieniądze bierzesz od producentow zeby ludziom na forum wciskać jak najwiecej? Mozna bez mm100 to informuje. Kolega zrobi jak bedzie chciał. Rozwin mysl jak bedzie wedlug ciebie junkers mierzyl temp. W sprzegle bo chyba ty na kursie nie uważałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pierwsze co to pokazałem schemat z rana, przychodzę po południu a tu takie coś, nie znam się (nie moja branża) ale na pierwszy rzut oka mi się to z tym schematem nie zgadzało ;/ Ta grupa pompowa już była gotowa, tylko inną pompę dałem tu tak samo jest ten zawór :)

 

front_1568032901.jpg

schemat_1567677596.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasobnik na dolocie zimnej wody powinien mieć filtr siatkowy i zawór bezpieczeństwa (warunek gwarancji) a tego nie widzę. Druga sprawa ze ja bym od kotła do zasobnika nie zrobił rur Pex bo tam idzie wysoka temperatura i powygina ci te rury w dół z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja generalnie dostałem oczopląsu. jedne rurki po kącie inne powyginane i puszczone bez ładu i składu. ten zasobnik nie mógł stanąć pod kotłem albo obok żeby nie ciągac rur kilomatrami? potwierdzam opinię KubaSko w temacie rur pex do zasobnika. mój hydraulik powiedział od razu że nie robi do CWU inadczej niż w metalu bo potem firanki ludziom wiszą z PEX-a. Odprowadzenie kondensatu wnioskuję że będzie do tej rury co po ścianie idzie obok grupy pompowej? Jeśli tak przypilnuj spadków i poprawnego połączenia z kotłem żeby sie nie zwiesił kociołek. U teścia podłączyli giętką rurką z zestawu - zrobił sie zwis i kondensat nie płynął gdzie miał- kocioł STOP i tyłek zimny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"instalator" powiedział że zaworów nad grupę pompową nie trzeba, filtr do wody jest przy wejściu do budynku, pompa musi być za sprzęgłem żeby cisnęła wodę na resztę, sprzęgło nie potrzebne, a ciepłą wodę robi sie na pex'ie bo tam nie idzie taka wysoka tem, na piecu się ją ustawla i bedzie miała 55 stopni i to jest ok.....ogólnie muszę wziąć teraz drugiego żeby te buble poprawił bo według tego jest wszystko w porządku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.