Skocz do zawartości

Elber

Forumowicz
 • Liczba zawartości

  74
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

3 Neutralny

O Elber

 • Tytuł
  Rozkręca się

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. A czym się różni ustawienie "Według temperatury zewnętrznej" i "Według temperatury zewnętrznej z punktem początkowym" ?
 2. Elber

  Junkers Powietrze w rotametrach

  "Przelać te pętle" - co dokładnie masz na myśli ? Mam jeszcze pytanie, mam taką pompę GRUNDFOS ALPHA 2 25-60 Na jakim biegu / na której opcji to powinno to chodzić ?
 3. Elber

  Junkers Powietrze w rotametrach

  U mnie przy odkręconym ma maxa rotametrze przepływ wskazuje na 1, nie da się ustawić większego przepływu, chyba że pozakręcam kilka pętli wtedy ten pływak schodzi niżej i jest większy przepływ, co może być przyczyną ?
 4. Elber

  Junkers Powietrze w rotametrach

  Ok, a da się jakoś te powietrze usunąć ?
 5. Ok, czyli potrzebuję jeszcze Junkers TB1 - ogranicznik temperatury do ogrzewania podłogowego SF3 / SF4 do zasobnika wody I jeszcze jeden taki jak czujnik do sprzęgła bądź jakiś przylgowy ? Czy są jakieś zamienniki ? Znalazłem na alledrogo zamiennik sf3 za 130 pln - warto to ? Czy lepiej oryginalne brać ?
 6. Zasobnik mam biawar quattro w-e 150.74, rozumiem że czujniki muszą być oryginalne ? Czy mógłbym Cię poprosić abyć wskazał mi numery tych czujników jakie są jeszcze potrzebne bądź podesłać linka do nich ?
 7. Witam, Od tygodnia mam uruchomiony kocioł Junkers Cerapur Smart 24-5c, wygrzewam podłogę, miałem bardzo mocno zapowietrzony pion z podłogówki ale chyba w miarę udało się to ogarnąć, aktualnie odpowietrzam jeszcze pojedynce pętle, zamknąłem wszystkie powroty w rozdzielaczach (mam 2 na parterze i piętrze, zamknąłem wszystkie w obu) i pojedynczo otwieram ma 15 minut każdą, pompa z podłogówki na 3cim biegu, piec na 45 stopni, po 15 minutach zamykam pętlę i otwieram następną, słychać na odpowietrzniku automatycznym z zasilania jak powietrze czasem uchodzi, jednak rotametry nie są w pełni napełnione wodą, czy tak powinno być? Te z pierwsze przy podłączeniu maja 3/4 wody, a ten ostatni 1/4, czyli jeszcze tam powietrze siedzi. Dodatkowo kilka rotametrów jest jakby przyrdzewiała (pomarańczowa woda tam w nich jest) od środka już, czy to coś robi ? Jak pozbyć się powietrza z tych rotametrów, czy to nic nie robi że ono tam jest ? Ciśnienie wody w instalacji na piecu wskazuje 1.5 bar.
 8. Aby nie tworzyć nowego tematu pozwolę sobie zadać pytania tutaj, gdyż mam ten sam kocioł. Czy na podstawie tego projektu mogę prosić o pomoc w rozszyfrowaniu co to jest TC2 oraz TW1 ? BO T0 to czujnik temp sprzęgła, PC1 to pompa na grzejniki, VC2 to siłownik zaworu 3d, PC2 to pompa do podłogówki, MC2 to czujnik przylgowy temp zasilania podłogówki, PW2 to pompa cyrkulacyjna do zasobnika ciepłej wody, T1 to czujnik zewnętrznej temp. Oraz czy ktoś za Was kojarzy jakie dokładnie czujniki są dołączone do MM100 ? Bo na pewno jest tam czujnik temp do sprzęgła, ale nie otwierałem jeszcze tego woreczka (jutro serwisant przyjedzie okablować te rzeczy), czy jest też tam przylgowy czujnik temp MC2? Pytam ponieważ jeśli nie ma czegoś w zestawie to chciałbym to dziś dokupić żeby jutro sprawnie wszystko poszło.
 9. :) Ok, jest przerobione, zostało tylko dołożyć naczynie na powrocie ze sprzęgła, ale tak wczoraj wieczorem patrzę i wydaje mi się że sprzęgło jest na odwrót (o 180 stopni w poziomie) zamontowane ... czy to coś robi ??
 10. Ok dzięki , a czy nad pompą dać zawór zwrotny na zasilaniu?
 11. Ok, to którą opcje lepiej zastosować? Opcja 1 - za zaworem kulowym, a przed pompą dajemy trójnik i ciągniemy nową rurkę i na niej ta pompa (i zawór skośny z filtrem) i to połączone z pionem grzejników (czerwona) i tam gdzie na czarno pomalowałem to zaślepiamy lub Opcja 2 - przenosimy tylko pompę (i zawór skośny z filtrem) za trójnik gdzie idzie zasilanie w górę na podłogówkę ? Czy ma to jakieś konkretne znaczenie / konsekwencje ?
 12. Tak, tylko @teres ma inne zdanie i chciałbym aby to jakoś uargumentować z powodu trudności komunikacyjnych z moim instalatorem.
 13. Tak tak, dlaczego nie może być przed to ja rozumiem :) Tu mi chodziło tylko o argumenty dlaczego nie można zrobić rozdziału na wylocie ze sprzęgła na 2 rury i na jednej zostawić tą grupę z mieszaczem, a drugą (na niej umieścić tą pompę która teraz jest za sprzęgłem od razu) podejść do tej rurki z grzejnikami w czerwonej otulinie.
 14. @teresA możesz opisać coś więcej dlaczego musi ?
 15. "instalator" powiedział że zaworów nad grupę pompową nie trzeba, filtr do wody jest przy wejściu do budynku, pompa musi być za sprzęgłem żeby cisnęła wodę na resztę, sprzęgło nie potrzebne, a ciepłą wodę robi sie na pex'ie bo tam nie idzie taka wysoka tem, na piecu się ją ustawla i bedzie miała 55 stopni i to jest ok.....ogólnie muszę wziąć teraz drugiego żeby te buble poprawił bo według tego jest wszystko w porządku...
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.