Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór kotła gazowego Kondensacyjnego


Gento

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry,
Jestem przed wyborem kotła gazowego. Dom wolnostojący parterowy z poddaszem oraz garażem 180m2: Parter ogrzewanie podłogowe to kotłownia, wiatrołap, korytarz, łazienka, salon z kuchnia, dodatkowo na korytarzu i w salonie z wysokim sufitem 4,5m około 35m2 mam wyprowadzone wyjścia pod grzejnik, garaż dwa grzejniki 22/600/1000, 3 pokoje po grzejniku 22/600/1400 oraz podasze 3 grzejniki 22/600/1400.
Budynek z betonu komórkowego ocieplonego 15 cm styropianem grafitowym lambda 33, okna 3 szybowe z ciepła ramką, poddasze ocieplone 25 cm wełną mineralną, dom jest na płycie fundamentowej 15 cm styropianu pod płytą oraz 13 pod posadzką.
Będą trzy pobory ciepłej wody (wanna,umywalka,zlew w kuchni) od kotłowni do łazienki jest około 8 metrów istalacji ciepłej wody (do kuchni około 4m), Na chwile obecną mieszkać będą dwie osoby
W projekcie mam zapisane kocioał gazowy dwufunkcyjny 24 KW, jednak zastanawiam się nad jedno funkcyjny z względów komfortu C.W.U .
Dodam również że do ogrzewania podłogowego mam osobną pompe mieszającą wodę oraz że za zestaw (Kocioł + zasobnik + najlepiej sterownik) chciałbym przeznaczyć nie więcej niż 7000 zł

Moje aktualne typy:

Immergas Victrix X 12 (1,9-12,0kW) z zasobniekiem 100L
Immergas Victrix 20 x TT 2 ErP (3 - 20,5) z zasobniekiem 100L
Buderus Logamax plus GB062 14kW V2 + S100/5 + AS1.6 + RC310FA (chyba najbardziej za mną przemawia)
Buderus Logamax plus GB072 14kW V2 + S120/5 + AS1.6 + RC310FA

Dostałem wycene Kotła gazowego Viessmann Vitodens 100 lecz z zaczerpniętych informacji na forach smiem twierdzić że ma za duża moc minimalna.

Jeśli byłby ktoś życzliwy to proszę o pomoc rozważe również inne kotły.

 

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/4elf

Pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie ma szans się zmieścić w planowanych 7tyś.Potrzebne będzie sprzęgło hydrauliczne+dla Buderusa:moduł sprzęgła WM10+moduł mieszacza MM10+moduł obsługowy RC35 +zawór 3D z siłownikiem(o dobranym odpowiednim Kvs)+2pompy +jeszcze kilka "drobiazgów"

A może jednak Termet Ecocondens Gold?Co prawda nie ta półka ale jest całkiem całkiem(i tani serwis)Za kocioł dasz ok.3600+gotowy moduł strefowy Sim ok 2600(tylko podłączyć rury-wszystko zintegrowane w jednej obudowie ze sprzęgłem, pompami i zaworem mieszającym tylko że niestety elektrycznym)Możesz kupić nawet 25kW(większa moc dla ładowania zasobnika)a moduluje od tej samej wartości co 20ka)i cenowo nie różni się wiele od 20ki

Termet SlM.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.