Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba o pomoc w dobrze kotła gazowego


Elber

Rekomendowane odpowiedzi

Drugie mm 100 ma racje bytu jesli drugi obieg tez jest z mieszaczem. Jesli nie, to wpinasz pompe grzejnikowa w kocioł w specjalne wyjscie do tego przeznaczone, zmieniasz jeden parametr w menu serwisowym i tyle. Ale junkers w schemacie tego nie pokaze bo trzeba zarobić. W instrukcji już jest to napisane. Źle tu nikt na pewno nie chce, jest tu grono forumowiczów na których zawsze mozna liczyc a sambor do nich należy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji na stronie 24  kotła masz pokazane gdzie wpiąć pompę grzejnikową. Taki rysunek z symbolem pompy z kranikiem obok łamany na symbol grzejnika. Później zmieniasz parametr serwisowy 2.5E na 2. Oczywiście tak jak pisałem robisz to kosztem sterowania z cw400 pompą cyrkulacyjną do której kupisz taki programator :

https://www.castorama.pl/cyfrowy-programator-10-funkcji-id-1058185.html?store=0&exactc=856a21a3f808ca829d032e882a9a1e95&keyword=pla_wszystkie_smart&gclid=Cj0KCQiAq97uBRCwARIsADTziyY66U3NbucbQEa7GwQCVlB_NOktSS6bmj2Q5uadWo149XinisAzR-UaAhu_EALw_wcB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że będąc na miejscu autora, ustawiłbym pracę ciągłą w poszczególnych okresach dnia/nocy. Chodzi o to, aby nie pracowała cyklicznie co kilka minut. Ma tak znikomy pobór prądu, że jej praca nawet przez cały dzień a postój w nocy nie będzie odczuwalna w kieszeni. Co najwyżej jedno piwo mniej na miesiąc wypijesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Junkers steruje tak ze albo załączasz na stałe pompę i ona pracuje cyklicznie ( ustawiasz ile razy w ciągu każdej godziny ma się załączyć na 3 min, max mozesz ją włączyć 6 razy w ciągu godziny na 3 min), albo ustalasz program czasowy dla całego tygodnia kiedy ma się włączać i też w formie 3 minuowych cyklów na godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie się włączała tak samo jak z mm100, dlatego ja zawsze  radze programator za 30 zł niż moduł za 800 zl. Dawniej junkers miał jeden moduł IPM2 który obslugiwal dwa obwody grzewcze i kosztował tyle co jeden mm100. Później junkers się wycwanił i wycofał IPM2 w jego miejsce wstawiając MM100 który obsluguje tylko jeden obieg grzewczy. Dla mnie IPM2 był fantastyczny bo mógł naprawdę dużo jak na czasy w których był produkowany ale co dobre nie trwa długo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko. Chciałbym przejśc na gaz. W domu podłogówka i 2 drabinki, obecnie zasilam podłoge 26*. Czy kocioł gazowy mógłby pracowac na takiej temp 26* czy musi byc znacznie wyższa? Jak by to wyglądało? 
Czy da sie ustawic aby pracował non stop zamiast cyklicznie?? I która opcja jest bardziej ekonomiczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z moich wniosków wychodzi, że powinno sie ogrzać taniej niż ekogroszkiem ;) W gazie zasilam niska temp to i mało gazu teoretycznie. Węglem musze dac min 50 i podmieszac aby dac połowe chłodniejsza wodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak groszek, ja miałem kocioł miałowy a paliłem orzechem i wyszło mi taniej ogrzewanie gazem, sam komfort i obsługa nie do porównania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy też od instalacji, bo masz dwie drabinki które musisz zasilić wyższym par. Popatrz na ostatnie tematy i ceny kotłów i automatyki do nich. 100m2 to mały domek i myślę, że w 3 tyś.się zmieścisz z ogrzewaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te drabinki to średnio potrzebne ledwo pyrkaja. Może by im wystarczyło gdyby były zasilana taką temp jak podłoga. 

Rok grzania z cwu zamykam w niecałych 2,5 t po 850zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.