Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z wentylatorem w piecu Sas slim sterownik RecalArt


magda6347

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Posiadam piec na ekogroszek że sterownikiem Multifun Control RecalArt.
Ustawienia:
kocioł:
Palenie korekta 28%
Korekta nadmuchu 2%
Podtrzymanie korekta paliwa 28%
Korekta nadmuchu -1%
Typ palenia automatyczne
PID:
Aktywacja pid standard
Pid moc maksymalna
Pid turbo:
Przyrost mocy 10%
Spadek mocy 20%
Ograniczenie temperatury spalin 220 stopni
Czujnik żaru włączony/ temp żaru korekta 5%

Obieg co1
Temperatura ogrzewania 55 stopni
Pompa co
Tryb pracy pompy praca modulowana
Czas pracy 7m czas postoju 15 m
Obniż temperatury ogrzewania 30%
Tryb zima
Program CO cały czas grzanie nr 3
Wyłączanie obiegu( obieg włączony)

Są to moje ustawienia. Węgiel dopala się dobrze jednak czuję że chyba za dużo jego trochę idzie.

Z początku swojej aktywności(rozpoczął pracę jesień 2016) piec działał bezproblemowo, czyli rozpalał się do temperatury około 60stopni, później w fazie podtrzymania spadał do 50stopni w międzyczasie podając ekogroszek i ponownie zaczynała się faza rozpalania.
Od jakiegoś czasu zauważyliśmy że piec nie przechodzi w fazę podtrzymania. Jak osiągnie te 60stopni to temperatura żaru jak i na piecu zaczynają spadać ale wentylator cały czas chodzi i jest ciągle w trybie pracy.
Jak wyłączę i włączę ponownie piec lub go zresetuje to piec po fazie pracy przechodzi w podtrzymanie ale za jakiś czas znowu jest taka sama sytuacja.

Nie wiem czy tak powinno być czy może coś jest że sterownikiem? A może moje ustawienia są źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł na PIDzie powinien starać sie pracować ciągle bez podtrzymania. A obecnie mamy dość ostrą zimę, to i kocioł musi swoje spalić, aby uzupełnić ciepło w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli temperatura na kotle "kręci się koło" zadanej, to wszystko jest ok. Dla pewności proponuję wyczyścić czujnik temperatury spalin. Powinien być gdzieś w czopuchu.
Na tyle lat co użytkuje ten sterownik, zauważyłem że najważniejsza dla niego jest temperatura spalin. U mnie kocioł działa w trybie pid standard i wentylator pracuje praktycznie cały czas. Mam wyłączony czujnik żar(t)u a temp. spalin ograniczoną do 150°C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.