Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z kotłem Slimko 12


tom378

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie tego nie mogę pojąć. Wył. pompy od termostatu jest NIE . Czyli pompa daje na grzejniki na ile pozwoli zawór termostatyczny na grzejniku . Skoro ma byc na max to  bedzie w tym pokoju z termostatem za goraco . Co innego gdyby było wyłączenie pompy od termostatu na TAK . ????????????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, czy wyłączysz pompę od termostatu pokojowego czy nie, to i tak w pokoju, w którym jest termostat głowica ma być odkręcona. Jeśli nie wyłączasz pompy od termostatu, to włącz obniżenie o kilka stopni od termostatu. U mnie nic się nie przegrzewa. Chyba, że na grzejniki puszczasz 60. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

Gdy ustawisz na TAK, to pompa nie pracuje po wygaszeniu kotła. 

Cezar... O kilka stopni na termostacie to trochę za dużo... Pół stopnia, to ok... Resztę dobije pracująca pompa po wygaszeniu kotła. 

Edytowane przez Trener40
Dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Chyba zaczynam kumać .Jeszcze jedno . CWU mam na 42  , jak kocioł częściej się odpala  to temp CWU nawet do ponad 55 . Zawor zwrotny jest 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

Jeżeli ZZ jest na zasilaniu, to może być taki efekt w zależności jak często odpala się kocioł do grzania CO... Druga sprawa, to: Jeżeli czujnik w zasobniku jest umieszczony dość nisko, to sprawdź czy rura powrotna od CWU nie robi się gorąca podczas pracy kotła.Jezeli jest gorąca, to ona sama z siebie oddaje część energii do zasobnika. Tak ja to widzę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włąśnie że tym przypadku odpala się często.  Zadana 70 - przebija do 75 , 78  . Histereza 15 . Jak spadnie o tą histerezę , czyli do 55 to znów się odpala . Powrót od 50 do  nawet 35 jak ostygnie , albo pobór na grzejniki wiekszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj chłopie od początku. Nie chodzi o jakiś problem , tylko zrozumienie . Do tej pory całą zimę miałem Wyłączenie pompy od termostat na TAK teraz próbuję na NIE  . I opisuję jak to działa.  Z myślą że ktoś to skomentuje i wyda opinie . Nic poza tym. Koniec tematu , dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tom378 napisał:

albo pobór na grzejniki wiekszy

Tego stwierdzenia też nie zrozumiałem.

U mnie zjawisko o którym piszesz, nie występuje. Owszem, w trakcie grzania CWU, siłą rozpędu czasem przebije o 2-3 stopnie, ale nie tak bardzo jak piszesz. 

Druga sprawa, czy w takim jak teraz okresie, potrzebujesz stałego grzania i pracy kotła na swojej histerezie? Masz termostat pokojowy to możesz go również ustawić jako termostat kotła, i wtedy kocioł będzie się odpalał dopiero gdy będzie potrzeba grzania pomieszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
3 godziny temu, tom378 napisał:

Dzięki. Chyba zaczynam kumać .Jeszcze jedno . CWU mam na 42  , jak kocioł częściej się odpala  to temp CWU nawet do ponad 55 . Zawor zwrotny jest 

Odniosłem się do CWU, a Ty w kolejnym poście jakbyś wracał do CO. 

@cezar76 ten kolega myli CO z CWU i tym sposobem zrobił bałagan... Ale dobrze, że koniec tematu, bo nie wiadomo w którą jeszcze stronę by to poszło :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robin60
3 godziny temu, tom378 napisał:

Właśnie tego nie mogę pojąć. Wył. pompy od termostatu jest NIE . Czyli pompa daje na grzejniki na ile pozwoli zawór termostatyczny na grzejniku . Skoro ma byc na max to  bedzie w tym pokoju z termostatem za goraco . Co innego gdyby było wyłączenie pompy od termostatu na TAK . ????????????

 

Pompa daje na grzejniki . To znaczy miele w miejscu nie wiadomo po co i na co, jak zawór 4 D zamknięty.  Nic na grzejniki nie idzie . Tylko podbiera z powrotu i szybciej wychładza kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konkretne wyjaśnienie od Robin60. Od dawna twierdzę że jesteś NAJLEPSZY , a Twoje rady bezcenne. Wracam do tego co było i przestaję kombinować. Przyznaje że się nie znam , choć  CO  od CWU  to odrózniam . Pozdrawiam wszystkich FACHOWCÓW  i fachowców też.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze kolego, nikt Ci nie poda gotowego i najlepszego rozwiązania. Sposobów prowadzenia kotła jest co najmniej kilka i nikt nie wyręczy Cię w obserwacji pracy kotła i zachowania twojej instalacji. Sam musisz wybrać najlepszy dla siebie sposób.

Po drugie, przy NIE wyłączaniu pompy od termostatu, zawór 4D nie zamyka się od razu. Zawór zamyka się dopiero po wyłączeniu pompy, czyli przy temperaturze wyłączenia pompy. Więc pompa nie "mieli" w miejscu, lecz pracuje normalnie, tak jak podczas pracy kotła. 

Po trzecie, ja akurat wiem dlaczego nie wyłączam pompy od termostatu i nie jest to bezcelowe. Stosuję to rozwiązanie po to, by wyciągnąć ciepło z kotła, aby nie stygł bezproduktywnie. W ten sposób przy pracy kotła od termostatu wydłużam swój komfort termiczny. Ponadto przy ogrzewaniu CWU w priorytecie, po wygrzaniu CWU, włącza mi się pompa mieszacza i dostaję na grzejniki jeszcze trochę ciepła, które pozostało w kotle po grzaniu CWU (nawet wtedy, gdy termostat pokojowy nie zgłasza potrzeby grzania pomieszczeń). W ten sposób również polepszam swój komfort termiczny. Przy jednoczesnym obniżeniu o kilka stopni na mieszaczu od termostatu, nic mi się nie przegrzewa.

A po czwarte, myślę, że przy swoich kolejnych pytaniach, powinieneś od razu przywoływać do tablicy swoje autorytety, wówczas nie będziesz miał problemu z nieodpowiednimi odpowiedziami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Uderz w stół a nożyce się odezwą  .  Powtarzam , chciałem tylko wysłuchać opinii użytkowników o różnych opcjach ustawień  . Typu.  Wył pompy od termostatu  tak / nie . Wył palnika / pompy/ wszystkiego  od termostatu . O temp. powrotu na danych ustawieniach . Moce FL . Histerezy kotła,  termostatu itd itd. .  itd .  Ale dochodzę do wniosku że łatwiej byłoby pogadać o tym przy zimnym browarze  niż na tym forum. Przepraszam że zawracałem  glowę. Już napisałem że nie będę więcej kombinował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik przy pomocy serwisu poradzi sobie z regulacją instalacji. Przy okazji ostatniej wizyty - przeglądu rocznego został zamontowany moduł EcoNET wraz z usługą wsparcia Kotłospaw SUPPORT. 

Opiszemy jak przebiegł serwis:

Z racji stosowania dobrej jakości opału przez Klienta (pellet certyfikowany), rozebranie oraz czyszczenie palnika przeszło bez problemów. Zweryfikowano czujnik optyczny, zapalarkę oraz wyczyszczono i nasmarowano komorę łożysk obrotowych palnika. Cały kocioł został sprawdzony i serwis w ramach gwarancji wymienił uszczelkę zasobnika.

Zamontowano moduł EcoNET do zdalnej kontroli kotła. Zmieniono nastawy - między innymi nastawy o których pisze Klient w poście. Klient skarżył się, że po zadziałaniu termostatu w pokoju (czyli po osiągnięciu temperatury w pomieszczeniu) kocioł się rozłącza przez co grzejniki momentalnie robią się zimne. Serwis zmienił to, i zamiast wyłączać kocioł po zadziałaniu termostatu, obniża się temperatura zadana na mieszaczu o 10* a pompa nadal pracuje. Dzięki temu grzejniki są ciągle "letnie" a w domu nie ma znaczących skoków temperatury.

Oczywiście nastawy te są weryfikowane i mogą wymagać dodatkowych poprawek tak aby Klient uzyskał maksymalny komfort.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serwis Kotlospaw. I Pana Jakuba. Dzięki wielkie za wizytę , przegląd roczny i montaż Eco net. Wszystko sprawnie i w przystępnych cenach . Jak słucham znajomych o problemach z serwisem -( nie będę robił antyreklamy , bo nie o to chodzi ). To na Kotlospaw nie mogę jak narazie powiedzieć złego slowa .FIRMA i SERWIS na 5. 

O ustawieniach nie będę się wypowiadał na tym forum  , a dlaczego to widać z poprzednich postów.  Poczytam temat  Palniki Kipi .... .Pozdrawiam Serwis i mój Autorytet.    HEJ  !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No najlepszy serwis to jest mój i kolegi @cezar76 bo go w ogóle  nie ma hehe i jest święty spokój .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle teorii, jednak zawór 4d całkiem szczelny nie jest, a do tego ma tendencję do rozkalibrowywania się. Trzeba liczyć sie z tym, że kilka procent przecieknie. Nawet wtedy, gdy minimalne otwarcie zaworu w sterowniku ustawimy na 0% (a domyślnie zwykle jest 5).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Co tak cicho w temacie kotła SLIMKO . Myslałem że sobie pogadam z innymi użytkownikami kotla od  Kotlospawu , a tu cisza. 

Już wiem dlaczego . Bo to super kociołek jest  i nie ma z nim problemów.  Tylko trzeba go poznać i ustawić pod swój dom. Przyznaję rację doświadczonym forumowiczom ( że nikt nie poda ci gotowych ustawień) .Drugi rok użytkowania spalanie średnio 15 kg na dobę. ( ten sezon do tej pory 2 tony )Poprzedni sezon - Wyłączenie  pompy od termostatu na TAK , w tym roku na NIE .  Komfort lepszy. 

Warto poczytać temat-  Palniki Kipi w naszych kotłach. Porady od Robina 60 i muszę tu przyznać od Cezar76 bezcenne . Poza tym od samego serwisu.

 

Nadal bym miał jakieś pytania ale to tylko na telefon i gdy jestem w kotłowni bo tak na forum to wychodzą szopki . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.