Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotłospaw SlimKo 12 kW - czyszczenie


Mateusz88

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, że chciałbyś wyłączyć jak Windowsa.

Widzę że kocioł cię przerasta swoim skomplikowaniem, może zadzwoń do serwisu i jak nie zrozumiesz przez słuchawkę co i jak, to zaproś serwisanta i na pewno na drobną opłata cie przeszkoli w czyszczeniu tego cuda techniki 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poziomie głównego menu masz opcje "włącz/wyłącz kocioł". Jakiego rodzaju wyświetlacz masz zamontowany? Jaki typ regulatora?
Nie wyłączaj go przez wyciąganie wtyczki x gniazdka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam econaxa 850 z panelem dotykowym i mam opcje włącz/wyłącz po wejściu w menu na ekranie głównym. U Ciebie instrukcja podaje, że: (pkt 8.2)
Screenshot_20220105-073046.thumb.png.221fdc06b551ff17c6b7f2103cc8cde8.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz econet ,kocioł możesz wyłączyć klikając na okienko praca , wyskakuje opcja wyłącz kocioł Tak ,Nie klikasz i po sprawie .

WYŁĄCZANIE JAK W WINDOWSIE 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież masz instrukcje od sterownika która mówi jak wyłączyć kocioł, wystarczy poczytać. 

Kontroluj drożność płomieniowek oraz ilość popiołu w popielniku. Zaopatrz się w pędzel kaloryferowy aby komfortowo czyścić ten kocioł, wnętrze komory i drzwi. Tyle. Po sezonie zdejmujesz górę z odpinasz klapkę wyczystki. Najlepiej również zrobić serwis palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam nadzieję, że nie za późno udzielam odpowiedzi i że przyda się to autorowi postu jak i przyszłym Użytkownikom.

1. Wyłączanie kotła
Na głównym ekranie naciskamy lewy górny przycisk sterownika - zapyta się on "Wyłączyć regulator?", potwierdzamy "Tak".

image.png.26bb8248cd9e0b348a976642428ba60f.png Jeśli kocioł był w trakcie pracy, musi przejść przez fazę czyszczenia i wygaszania - z reguły zajmuje to koło kilku minut.
Jeśli kocioł był w trakcie postoju praktycznie w przeciągu chwili wyświetli się ekran "Kocioł wyłączony" i będzie napisana aktualna godzina. 

2. Otwieramy drzwiczki kotła, ściągająć rurę spiro z palnika

3. Czyścimy ścianki boczne kotła, rury w środku i wszelkie elementy które po prostu widać. Najlepiej do tego wykorzysta się odkurzacz przemysłowy bądź do kominków.

4. Cały nalot spada do popielnika, który wystarczy wysunąć z kotła i opróżnić.

5. Po czyszczeniu kotła, montujemy z powrotem szufladę popielnika, zamykamy drzwiczki, nakładamy rurę spiro na palnik.

6. Wciskamy lewy górny przycisk. Sterownik się zapyta "Włączyć regulator?" - potwierdzamy TAK.

 

Co roku obowiązkowo serwis, wtedy właśnie przy okazji wizyty serwisu najlepiej wyczyścić wyczystkę która znajduje się pod zasobnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak masz ekran na kotle wyłączasz go (lewy górny przycisk) odczekaj godzinkę, albo dwie (ja tak robię) i możesz spokojnie otworzyć drzwiczki i czyścić. Pamiętaj aby wlot do palnika nie czyścić tym czym czyscisz wloty dlatego że go uszkodzisz najlepiej jak masz szczotkę druciana i nią delikatnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.