Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór sterownika do kotła


Bartek1984

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.06.2019 o 16:42, Pieklorz napisał:

Rozbudowa o czujnik spalin, pogodowy, panel przewodowy lub radiowy, dodatkowy czujnik powrotu.

Czy warto zainwestować w czujnik spalin i pogodowy?

 

W dniu 15.06.2019 o 16:42, Pieklorz napisał:

Wbudowany licznik spalania wymaga aktywacji

Za dopłatą czy gdzieś w menu?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czujnik pogodowy będzie sterował temperaturą za zaworem mieszającym, to bym brał w ciemno. Ale jeśli by sterował temp. na kotle, hmm nie wiem :) Ja na kotle trzymam stałą temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie to czujnik do sterownika iryd rtz pid, nie mam pojęcia jak odbywa się sterowanie.

Może ktoś doświadczony podpowie .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2019 o 19:34, shogunzlasa napisał:

Jak masz dobry palnik (który spala czysto) jak SV200 to wymiennik może być mniejszy - masz wyższe spaliny co przy ceglanym kominie jest dużym plusem. Takie kotły ważą mniej - co zatem idzie są tańsze w produkcji. 

Ten dobry palnik trzeba ciągle czyścic, bo parametry spadają łeb, a wyższe spaliny na czopuchu jednoznacznie sugerują stratę kominową. 

Nie maco też straszyć ludków kondensatem kominowym, już kilka sezonów grzewczych SAS 5 klasie  pracuje na kominie z cegły, zero kondensatu.

I jeszcze jedno jeżeli jest lepszy to wsadzając go w 

Cytat

 duży wymiennik, który  musi zatrzymać masę niedopalonego syfu z palnika bo inaczej kocioł by nie przeszedł badań na 5tą klasę.

 zyskamy więcej.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animus wymiennik który pokazałeś to kawał dinozaura,to jest tak mega przewymiarowanie, że porównać to można do abstrakcyjnej sprawy wsadzenia do ciężarówki silnika od corsy i wmawiania, że to auto miejskie.

Sv200 spala lepiej, na nim spaliny są niższe jak z retorty, wyładowanie go do mega dużego wymiennika to nic mądrego. Ciągle czyścić.. no w małym ocieplonym domu 2tony opału wystarcza na cały sezon grzewczy, czyli owo ciągle wypadnie raz w roku....

 

Bartek czujnik pogodowy w irydzie jest cyfrowy i na jego podstawie w zależności od tego co wybierzesz w menu pogodowo możesz sterować samą temp na kotle lub samą temp za zaworem lub pogodowo sterować zarówno temp kotła jak też układu za zaworem. Ustawia się także temp zewnętrzna przy której sterownik sam wyłączy grzanie obiektu i automatycznie przechodzi do trybu lato..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w retorcie nie spadają? :P 
O wszystko trzeba dbać i czyścić - retorta mieli węgiel i po jakimś czasie zerwie zawleczkę. Zatykają się kanały powietrzne i mamy niedopał. 
 

To czy jest kondensat zależy od wielu rzeczy - więc nie można stwierdzić, ze Pan Staszek nie ma to i ja nie będę mieć z tym problemów - tutaj powód jest jeden - zbyt niska temp. spalin (przy suchym węglu może wystarczyć i 60 stopni, przy mokrym i 200 nie pomoże...)

A jak wpakujemy wydajny palnik do za dużego kotła to temp. spalin wyjdzie tak nisko, że woda się zacznie lać nie w kominie - a w piecu.
Ja nie lubie dużych wymienników, bo kiedyś chciałem wpakować sobie takiego SASa, ale się okazało, że wchodziłby do połowy drzwi do kotłowni...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pieklorz napisał:

czujnik pogodowy w irydzie jest cyfrowy i na jego podstawie w zależności od tego co wybierzesz w menu pogodowo możesz sterować samą temp na kotle lub samą temp za zaworem lub pogodowo sterować zarówno temp kotła jak też układu za zaworem. Ustawia się także temp zewnętrzna przy której sterownik sam wyłączy grzanie obiektu i automatycznie przechodzi do trybu lato..

Brakuje jeszcze sterowania temperaturą i pogodą na zewnątrz budynku!

Ale kto wie co przyniesie nowa wersja za rok lub 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ktoś coś wie na temat tego sterownika: https://allegro.pl/oferta/sterownik-pieca-kotla-z-podajnikiem-ie70v2-co-cwu-6692903732

w necie żadnych informacji o nim nie ma , jedynie na yutubie bracia ze wschodu coś o nim mówią. Poszukuję sterownika zastępczego w razie jakiejś awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Nie wiem po ile te sterowniki chodzą ale za 5 stówek dostaniesz elster expert pid a w nim masa bajerów od pogodówki zaworu mieszającego i dostęp do wszystkich możliwych ustawień co nie jest takie oczywiste w niektórych sterownikach , mam więc chwalę sobie bo w sumie każdy swój chwali .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o ster z bajerami tylko, żeby obsługiwał pompy c.o, c.w.u, podajnik i wentylator. Obecnie mam sterownik Sppv2l boleckiego, który został potraktowany piorunem. Obecnie ratuje się jakimś sterownikiem dwu stanowym, którego pożyczyłem od kolegi. Jarecki czekam jeszcze co tam bolek wymyśli, ten sterownik idzie do naprawy ale może ma jeszcze jakąś używkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.