Skocz do zawartości

pasik

Forumowicz
  • Postów

    11
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    250
  • Instalacja
    12 grzejników aluminiowych, 4 podłogówki, bufor 800L, 2 grupy pompowe - podłoga, grzejniki, grzanie niskim parametrem przy -20 maks. Na grzejniki 40°C
  • Kocioł
    MPM DS 14 2020r

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnie wizyty

825 wyświetleń profilu

Osiągnięcia pasik

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Współtwórca
  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. pasik

    Kocioł DS MPM

    Mam dość grube drewno teraz i kocioł zaczął "dymka" białego puszczać z komina. Czy to wina tego grubego drewna, że tworzy mało żaru i nie ma odpowiednio wysokiej temperatury na ruszcie do podgrzania wsadu? Jakieś pomysły czy można coś z tym zrobić bez rąbania klocków na drobne kawałki?
  2. pasik

    Kocioł DS MPM

    Posiadam DS 14kW z buforem 800L. Pale bez zawirowaczy i blachy przy szamocie. Mój opał to drewno. Próbowałem palić z zawirowaczami ale kocioł jakby się dławi. Nie może osiągnąć mocy. Ile tracę na sprawności przy takim paleniu? Co mogę zrobić aby zaczął pracować z zawirowaczami? Przy drewnie jak ustawiacie powietrze wtórne?
  3. Poprawiłeś kolega te wpięcia? Jak się zachowuje teraz instalacja? Jakiego sterownika używasz? Ja mam podobny bufor tylko z Kospela też muszę zrobić poprawki. Tylko moja instalacja jest bardziej skomplikowana. Mam 2 grupy pompowe z zaworem 3 drogowym- grzejniki i podłogówka. Do tego osobny zbiornik CWU do którego wpięty jest solar na dolnej węzownicy a górna wpięta jest do dogrzewania CWU z bufora. Lewa strona bufora od góry to: 1 zasilanie z pieca 2 zasilanie CO grup pompowych 3 wolne 4 powrot z CO grup pompowych Przód i gora 1 góra zasilanie do zbiornika CWU 2 powrót z CWU 3 wolne 4 wolne 5 powrót do pieca
  4. Zwracam się z prośbą doboru sterownika do kotła stałopalnego wraz z buforem. Instalacja ma być zbudowana z kotła na drewno, do tego będzie instalowany bufor 800L z grzałką elektryczną. Z bufora będą zasilane 2 obiegi grzewcze: 1 obieg podłogówka - zbudowana z 5 obiegów są to pomieszczenia łazienek i kuchni - podłogówki mają pełnić funkcję przełamania zimnej podłogi 2 obieg grzejnikowy - jest to główne ogrzewanie domu Z bufora ma być zasilany zbiornik CWU, pojemności 300L w tym momencie CWU jest z podwójną wężownicą, 1 wężownica jest wężownicą solarną która działa na niezależnym sterowniku. Jest jakiś sterownik na rynku, który to obsłuży lub ewentualnie kilka sterowników z 1 firmy tak aby można było zdalnie zarządzać instalacją lub chociaż modyfikować ustawienia?
  5. Palę drewnem, komin to okrągly na dole a od połowy jest kwadraciak. Szczotkę mam do czyszczenia 15cm i mniejwiecej taka jest średnica komina.wysokość komina od wlotu z pieca do wyloto to około 8m. Piec to 17kw, z tyłu do wysokości drzwiczek leży na płasko szamot. Palę od góry i pali się bez problemu. Drewno mam takiej długości, że przed i za nim palce wchodzą. Piec mi się poci ale to z przewymiarowania, bo jak więcej podłożę to zaraz mam zamknięty piec. Dokładam kawałki drewna tak żeby tylko przykryły żar po wypaleniu od góry. Większa ilość dołożenia powoduje kiszenie w piecu.
  6. Ja Mam zostaw od Boleckiego tzn SPR11 i Mci, Jak dochodzi do zadanej to płynnie przymyka klapkę. Jak dom nie był ocieplony to nie było problemu ze smołą. Ostro się paliło wtedy a teraz większość to tlenie na drzewie. Mam 18kw, tylna ściana jest założona szamotem gr. 6 cm i tak piec za duży.
  7. Witek1234 Ile maksymalnie podnosi klapkę mechaniczny miarkownik na zimnym piecu? Jaka to jest szczelina? Posiadam miarkownik Boleckiego i nie wiem na ile ustawić max. otwarcie? Palac drzewem można pozbyć się czarnej tłustek sadzy z kotła czy tylko węgiel?
  8. Przed ociepleniem domu, kocioł nie dawał rady, 20*C w domu przy mrozach to było max, co prawda wtedy nie znałem metody palenia od góry. Zeszłej zimy paliłem od góry węglem ale miałem zabudowany piec szamotem i ładnie się spalało w piecu suchutko, a w kominie była sadza taka sucha i lotna, dosłownie pyłek. Mam trochę swojego lasu i trzeba w nim od czasu do czasu posprzątać, drzewo ma 3 lata które chcę teraz spalić, muszę dla nowego drzewa przygotować miejsce. Dom cały czas się remontuje i dociepla, wygląda że moje 18kW jest stanowczo za duże, ale to najlepiej zima zweryfikuje przy dużym mrozie.
  9. Witam, Macie może jakiś sposób na spalanie drzewa w tym piecu? Posiadam 18 kw, przed termomodernizacją domu nie było problemu, teraz mam wymienione okna, 12cm styropianu na elewacji, na piętrze obniżone sufity i ocieplone, jedynie poddasze nie ocieplone. Piec poci się w środku, tzn kisi się, aż z niego się zaczyna lać. Na wszystkich grzejnikach głowice termostatyczne temperatura ustawiona na 22*C.Tylna ściana w piecu wyłożona szamotem, trochę się zmniejszył kocioł. Co mogę zrobić żeby spalać efektywnie drzewo w tym Camino?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.