Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Eko Kmfort PZ 15KW - wysoka temp. podajnika po przejściu z miału na ekogroszek


kurakk

Rekomendowane odpowiedzi

Mowimy o tych dziurach ???c2e415772fc2a2cb3af9851a049726c7.jpg

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

No w tym miejscu , widać tylko dwie u ciebie więc jedną spokojnie możesz zaślepić zwykłym silikonem do 1500 stopni , u mnie po zaślepieniu w innym palniku z temp dochodzącej na niskiej mocy do 45 stopni teraz nigdy jeszcze nie przekroczyło 32 stopnie a przeważnie jest 28 a na wyższej mocy nawet 25 stopni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam palnik Ekoenergii i jeżeli chodzi o czyszczenie to nie ma żadnej klapy do zrzucania popiołu. Kanał powietrzny oczywiście czyszczę przez zaślepkę gdzie montuje się dmuchawę jak kocioł jest w wersji ze zbiornikiem po prawej stronie. Ja mam po lewej i dmuchawę mam z tyłu więc z przodu jest zaślepka, odkręcam i czyszczę. Sam palnik w środku czyszczę raz w roku jak wygaszam kocioł jadąc na wczasy. Jedyne co zrobiłem 2 lata temu to uszczelniłem koronę palnika silikonem temperaturowym wg opisów pokazanych w internecie. Osadziłem ją po prostu na tym kleju bo była tylko zwyczajnie położona i powietrze uciekało za zewnątrz palnika.

W piątek przełączyłem w pid, uaktywniłem turbinkę w menu serwisowym i bardzo fajnie trzymał temperaturę na kotle ale po 2h pracy podajnik miał już 62 st i więcej i zaczął podawać chyba przez 20s albo i więcej paliwo więc to by znaczyło że już sterownik zadał mu wypchnięcie żaru. Musiałem niestety przejść w dwustan i po korektach podtrzymania temp podajnika utrzymuje się pomiędzy 30-40 st. więc i tak o 10 st. więcej niż jak paliłem miałem. Nie wiem co dalej z tym zrobić, może ma ktoś jeszcze taki sam palnik jak ja i podobne problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed obecnym sterownikiem korzystalem z "ognik pid"
Ktory tez mial przypadlosc ze rura podajnika byla goraca, ale wynikalo to z faktu modulacja mocy obrotami dmuchawy powoduje ze powietrze non stop dmucha wiec naturalnie przy slabym odbiorze ciepla a taki teraz mamy (pogoda non stop na plusie nawet 17 stopni) bedzie zjawisko goracej rury

Nie znam dokladnie tego sterownika

Sprawdz czy jest cos takiego jak "autolato" i ustaw np. Temperature 14 stopni, temperature wlaczenia np. Na 12 wowczas kociol bedzie przechodzil w tryb tylko Cwu

Sprawdz tez czy jest cos takiegi jak strefy ale z wylaczeniem np strefy CO
Tzn. Obieg co i pompa nie pracuje
Pracuje tylko kociol i bojler i pompa z bojlera jesli masz taki uklad

U mnie sie to sprawdza



Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam palnik Ekoenergii i jeżeli chodzi o czyszczenie to nie ma żadnej klapy do zrzucania popiołu. Kanał powietrzny oczywiście czyszczę przez zaślepkę gdzie montuje się dmuchawę jak kocioł jest w wersji ze zbiornikiem po prawej stronie. Ja mam po lewej i dmuchawę mam z tyłu więc z przodu jest zaślepka, odkręcam i czyszczę. Sam palnik w środku czyszczę raz w roku jak wygaszam kocioł jadąc na wczasy. Jedyne co zrobiłem 2 lata temu to uszczelniłem koronę palnika silikonem temperaturowym wg opisów pokazanych w internecie. Osadziłem ją po prostu na tym kleju bo była tylko zwyczajnie położona i powietrze uciekało za zewnątrz palnika.
W piątek przełączyłem w pid, uaktywniłem turbinkę w menu serwisowym i bardzo fajnie trzymał temperaturę na kotle ale po 2h pracy podajnik miał już 62 st i więcej i zaczął podawać chyba przez 20s albo i więcej paliwo więc to by znaczyło że już sterownik zadał mu wypchnięcie żaru. Musiałem niestety przejść w dwustan i po korektach podtrzymania temp podajnika utrzymuje się pomiędzy 30-40 st. więc i tak o 10 st. więcej niż jak paliłem miałem. Nie wiem co dalej z tym zrobić, może ma ktoś jeszcze taki sam palnik jak ja i podobne problemy?
W menu

Tryb nadzoru

Sila nadzoru


Jaka wartosc ma ten parameter

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko coś takiego jak tryb letni. W tym trybie pracuje tylko pompa cwu i z tego co zauważyłem nie tylko ma dogrzać bojler do zadanej ale włącza się również jak kocioł odleci za mocno w górę od zadanej mimo ze bojler jest dogrzany.

Co do nadzoru to za chwile sprawdze co tam dokładnie ma w ustawieniach ale podobnie było jak w ustawieniach podtrzymania i nie kojarze nic takiego jak siła nadzoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko tryb nadzoru i tam mam czas podawania 1s, przerwa 6 min, nadmuch 35 co 7 min, nic więcej nie ma. Z tym, że jak włączyłem pid to przez jakieś 2h pracował, nie przechodził w nadzór, a temp. podajnika skoczyła z 34 na 62.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podawanie 10

Nadmuch 25

Przerwa 10 dla obu

 

Niestety metoda prob i bledow

 

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menu sa jeszcze 2 opcje ktore moga miec zwiazek z cala sytuacja

Korekta powietrza - pytanie jaka wartosc ???
Moc kotla - jaka wartosc i czy rowna jest mocy kotla


Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korektę powietrza miałem podciągniętą w górę jak paliłem miałem. Jak zasypałem ekogroszek to ustawiłem na 0. Mocy kotła nie ruszałem nigdy, jest na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To korekta w dol nie wiem jaka skala



Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz dokladnie palnik ekoenergii ???

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może trzeba sprawdzić wszystkie połączenia tzn kosz z resztą . Do tego uszczelkę na klapie . I jeśli nie ma to zamontować osuszanie zbiornika a raczej wyrównanie ciśnień . Tu może być przyczyną grzania rury . Węgiel jest sprzyjający przepływowi powietrza bo miał szczelnie wszystko zatykał . Ja bym od tego zaczynał właśnie . Wszystko uszczlnic . Dodać wyrównanie ciśnień i powinno być lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik 25 kw

Kociol 15 kw


Jaka wartosc ma ta moc kotla w ustawieniach ???

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest palnik 15-25 kw, tak przynajmniej jest opisywany w necie. Moc jest procentowo wyrażona i wartość domyślna to 100%. Przy uruchamianiu sterownika też się wybiera jaka jest wersja kotła (jaka moc). Wg mnie podle tego co wybierzesz przy uruchamianiu, sterownik ustawia jakieś tam parametry mocy PID dla wybranej mocy kotła. Przy 15kw (bo taki mam) dla 1% PID jest podawanie 2/60, nadmuch nie pamiętam, musiałbym zajrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glupio zapytam

Jaka moc jest ustawiona ???

Bo nic nie rozumie

15 czy 25 ???

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 KW :)

To 100% jest w ustawieniach "moc kotła". Tam można zjechać w dół lub niewiele w górę chyba max 110 lub 120. Ale to nic innego jak wejść w ustawiania serwisowe i manipulować dawką i przerwą, no i powietrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale można mniej, na pewno jest 10 albo 12 już tera nie pamiętam. Zawsze dawałem 15 bo taki mam kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w trybie pid

Zostaly ci na razie do zmiany ta korekta powietrza


Pisales co o parametrach w pid ??



Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem że przy starcie kotła jest do wyboru moc 10,12, 15 i coś tam jeszcze wiecej. Wybierając 15, bo tak mam odpowiada to ustawieniom w menu serwisowym -> parametry mocy 2/60 dla 1% PID (czyli jak tylko ledwo się kula, bo np zadaną ma 60 a aktualną 63). Sądzę, że to jest jakoś podefiniowane w sofcie i wybierając moc przy starcie kotła są ustawione jakieś tam parametry PID dla danej mocy, które zdefiniował producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zaczac od korekty powietrza w dol

Bo zabawa wszystkimi ustawieniami zle sie konczy

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem że przy starcie kotła jest do wyboru moc 10,12, 15 i coś tam jeszcze wiecej. Wybierając 15, bo tak mam odpowiada to ustawieniom w menu serwisowym -> parametry mocy 2/60 dla 1% PID (czyli jak tylko ledwo się kula, bo np zadaną ma 60 a aktualną 63). Sądzę, że to jest jakoś podefiniowane w sofcie i wybierając moc przy starcie kotła są ustawione jakieś tam parametry PID dla danej mocy, które zdefiniował producent.
A co dokladnie oznacza

2/60



Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje zjechać korektą powietrza w dół i zobaczymy. 2/60 to jest podawanie/przerwa dla 1% PID. Potem w zależności od tego co dzieje się z temp. kotła i temp na kominie algorytm zwiększa moc od 1 do 100%. Poniżej parametry PID dla wybranej mocy kotła 15KW:

Parametry mocy:
Min praca podawania 2
Max praca podawania 5
Min przerwa podawania 35
Max przerwa podawania 60
Min wentylatora 19
Max wentylatora 24
Min obroty 80
Max obroty 290

Dla 100% PID mamy 5 podawanie i 35 przerwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw moc kotla 80% bo jeżeli śmiało dobija do zadanej to nie ma sensu aby piec pracował na 100%

Może ciąg kominowy duży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.