Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Eko Kmfort PZ 15KW - wysoka temp. podajnika po przejściu z miału na ekogroszek


kurakk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Użytkuję kocioł Eko Komfort PZ 15KW i przez dwa ostanie sezony paliłem bardzo drobnym miałem i nigdy temperatura podajnika zimą nie przekroczyła mi 30 st. C, a latem 35. Zmieniłem opał na ekogroszek Pieklorz KWK Chwałowice i temp. oscyluje na poziomie 50-62 i jak otworzę zasobnik to mam pełno dymu. Alarm mi się w prawdzie jeszcze nie włączył ale to tylko dlatego że w ustawieniach serwisowych mam alarm temp. podajnika 75 st. C. Tak czytam i widzę, ze sporo ludzi ma z tym problem. Czy taka temp. jest w normie i wydobywający się dym z zasobnika przy ekogroszku ? Co ewentualnie należałoby zrobić żeby zmniejszyć temperaturę lub spowodować żeby nie dymiło się z zasobnika? Po za tym kocioł pracuje normalnie. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moim zdaniem cofnal sie plomien

I albo wypala ci sie kopczyk i robi sie krater

Albo w podtrzymaniu za duzo jest wiatru

Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krater faktycznie się zrobił po nocy, zajrzałem przed wyjściem do pracy. Czyli korygowałbyś podtrzymanie? Faktycznie robiłem zmiany i jest wydłużony czas pracy wentylatora, bo przy miale latem przygasało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 jaki masz sterownik


Tak nalezy skorygowac parametry podtrzymania




Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K1P z wgranym softem K1Pv3 i dorobioną turbinką. Jednak w menu serwisowym mam wyłączony halotron nadmuchu, bo turbinka nie sprawdziła się na miale ale standardowy pid radził sobie całkiem nieźle. W tej chwili mam przełączone na dwustan bo w PID temp. podajnika nie spadała poniżej 62 st. C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie wartosci ma te podtrzymanie ???

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Par. Podtrzymania:

Praca podajnika 2s

Przerwa podajnika 10 min

Wentylator czas pracy 25 s

Wentylator czas przerwy 8 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nadzorze w tej chwili nie sprawdze bo jestem w pracy a musze pid właczyc. Ok 16 sprawdze i napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Par. Podtrzymania:
Praca podajnika 2s
Przerwa podajnika 10 min
Wentylator czas pracy 25 s
Wentylator czas przerwy 8 min


Co sie dzieje przez 2 minuty roznicy pomiedzy przerwa podajnika a przerwa wentylatora ??

Wydaje mi sie ze te czasy powinny byc takie same

Praca podajnika 8

Niestety zostaje ci doswiadczalnie sprawdzic efekty


Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, udało mi się "zdalnie" wprowadzić korekty. Czas pracy w podtrzymaniu zmieniony na 8 s i czas przerwy wentylatora na 10 min. Zobaczymy jaki będzie efekt, póki co dziękuje za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś może zorientowany jaka powinna być temp. alarmu podajnika?  Bo tak trochę czytam i ludzie piszą, że przy 60 się im włącza, a ja mam w menu serwisowym 75 i nie wiem czy nie wynika to z tego, że mam jednak inne oprogramowanie i Tech wysłał mi jakie parametry należy zmienić w menu serwis po wgraniu tego softu do mojego K1P. Nie było na tej liście żadnych progów alarmowych, a ten 75 zdaje mi się dość wysoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawiony alarn na 50 chyba, maksymalnie mialem 46

Teraz mam cos powyzej 30

8aa02d3405f62eb36e185f243d69036a.jpg

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuje ze wraz z wiosna kociol czesciej wchodi ci w podtrzymanie

Jak sterujesz odbiorem ciepla , glowice termostatyczne czy termostat pokojowy ???

Jesli chodzi o temp. podajnika ustaw na 60 taka wydaje mi sie rozsadna



Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz ustawienia w dwustanie ???

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wgrać najnowszy soft do K1Pv3 lub wrócić do ustawień fabrycznych. Uaktywnić PID i hallotron. Pid z turbinką powinien wyłapać większy przepływ i ustabilizuje kopczyk (bynajmniej tak powinno być). Przy miale się nie sprawdziło przy eko powinno. Soft ma zabezpieczenie przed przegrzaniem podajnika (przed alarm)

To tylko taka moja propozycja :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wlasciwie robi ten hallotron ????

 

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallotron sprawdza faktyczne obroty ,w tym przypadku za pomocą turbinki. Z turbinki idzie odczyt, a sterownik ustawia nadmuch na podstawie przepływu.

Coś takiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to logiczne

Zastanawiam sie tylko w jaki sposob jest sprzezenie pomiedzy pid a obrotami a podaniem wegla

Wniosek ze algorytm tego pilnuje

Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, algorytm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ustawienia właśnie mam w dwustanie, pida jeszcze nie korygowałem ale zrobię jak go włączę w weekend. Mam wszędzie podłogówkę i sterownik pokojowy SpkLux ale nie korzystam ze sterowania nim jak chodzi o to żeby zmieniał ustawienia zaworu, póki co robie to sam.

Mam najnowszy soft wgrany, nowszych do K1Pv3 już nie ma i nie będzie. Taki też mam zamiar, uaktywnić halotron i zobaczymy ale to nie wcześniej niż w weekend, muszę być wtedy w domu w razie czego.

Na tą chwilę się poprawiło, 36 st.C na podajniku, zobaczymy co będzie w nocy i jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po nocce 42, więc jest znaczna poprawa.

Soft mam K1Pv3 2.4.7P i nowszego już miało nie być, chyba że o czymś nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

A bąknął tu ktoś aby jednym zdankiem że najzwyczajniej palnik może być zawalony popiołem , kiedy ostatni raz był czyszczony i jeśli to retorta to czy było czyszczone pod nią ??? , od sterowników zaczynacie taqk jak ci jułtubery którzy reklamują pewien sterownik udając że testują ekogroszek a 90 % czasu klika sterownikiem , ja np z 3 otworów w kolanku zaślepiłem 2 i teraz temp podajnika zimna jak trup .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chodzi ci o te otwory do odgazowania ????

Mam takie 3 w hefie

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Nie wiem jak tam jest palnik ale jak każdy palnik musi mieć powietrze podawane to oczywiste , chodzi o te dziurki pod koronką czy nie zatkane oraz pod palnikiem na samym dole musi być jakaś klapa do zrzucania popiołu z komory powietrznej , chyba że to palnik rynnowy ale chyba i tam trzeba to czyścić od czasu do czasu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.