Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Komfort Eko 15Kw K1Pv4 - Spieki Popiołu + Niska Temp. Powrotu


Dawidoo

Rekomendowane odpowiedzi

Manx ja ci za wiele nie pomoge, wstawiłem schat bo było pytanie o ZZ, myśle że gmaj22 powinien ci odpowiedzieć, on i sambor oraz inni doświadczeni w temacie hydrauliki pomogli mi przygotować schemat na bazie mojej instalacji.

A czym najlepiej jest regulować przepływ wody za pompą kotłową? bo to że  muszę za nią dać zawór zwrotny to wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulowy do c.o. z dławikiem. Jak chcesz dokładniej regulować, to skośny grzybkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-76096-0-55926100-1517172891_thumb.jpgWstaw zawór " ZAWÓR ZASUWANY ZASUWA MOSIĘŻNA 1 CAL PN10 FERRO " Czy można taki zamontować ?

 

A czym najlepiej jest regulować przepływ wody za pompą kotłową? bo to że  muszę za nią dać zawór zwrotny to wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. już wiem jaki zawór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta zasuwa tez może być - jest do 100 C. Choc 3/4 cala w zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

 

Pytałem już, co to za rurka w dół od trójnika, za trójnikiem pompy CWU?

 

post-51897-0-43932300-1517211868_thumb.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze powroty opisz: czarną strzałkę już znamy. A czerwona i niebieska?

 

 

 

Domyślam się, że powrót C.O. z prawej strony i powrót CWU.

 

Masz na pewno żte   podłączone.

 

Żeby błędów niepotrzebnie nie wytykać i tylko przejść do rzeczy, widzę to tak:

 

-ZASILANIA:

1/ pompa kotłowa zasilana od pierwszego trójnika (tego, do którego w tej chwili jest podłączony obieg CWU), powrót jako pierwszy od kotła - z czarną strzałką.

2/ pompa CWU zasilana z drugiego trójnika (do którego w tej chwili podłączone jest zabezpieczenie)

3/ zawór 3D i pompa za nim zostaje jak jest

 

POWROTY

1/ z czarną strzałką - od pompy kotłowej

2/ z czerwoną strzałką - powrót CWU

3/ z niebieską strzałką - powroty grzejników wraz z podmieszaniem 3D - to jest najważniejsze -patrz szkic poniżej:

 

post-51897-0-66890200-1517214955_thumb.png

 

Zabezpieczenie możesz zrobić z dodatkowego trójnika na szczycie kolektora pionowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze powroty opisz: czarną strzałkę już znamy. A czerwona i niebieska?

 

attachicon.gifpowroty.png

 

Domyślam się, że powrót C.O. z prawej strony i powrót CWU.

 

Masz na pewno żte   podłączone.

 

Żeby błędów niepotrzebnie nie wytykać i tylko przejść do rzeczy, widzę to tak:

 

-ZASILANIA:

1/ pompa kotłowa zasilana od pierwszego trójnika (tego, do którego w tej chwili jest podłączony obieg CWU), powrót jako pierwszy od kotła - z czarną strzałką.​ rozumiem ;) a można rozdzielić ten trójnik na kotłową i cwu?

2/ pompa CWU zasilana z drugiego trójnika (do którego w tej chwili podłączone jest zabezpieczenie) ​ok

3/ zawór 3D i pompa za nim zostaje jak jest ​ok

 

POWROTY ​rozumiem że mam zlikwidować całą tą rurę z cwu i wpiąć się w powroty z grzejników ?

1/ z czarną strzałką - od pompy kotłowej

2/ z czerwoną strzałką - powrót CWU

3/ z niebieską strzałką - powroty grzejników wraz z podmieszaniem 3D - to jest najważniejsze -patrz szkic poniżej:

 

attachicon.gifpowroty.png

 

Zabezpieczenie możesz zrobić z dodatkowego trójnika na szczycie kolektora pionowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz na schemat: Ty albo hydraulik. Nie trzeba likwidować, wystarczy tylko dołozyć trójnik i zmienić przeznaczenie powrotów. Pamiętać o ZZ - strzałką w kierunku kotła.

Masz juz wszystko podane na tacy - zachowaj kolejność zasilania i odpowiadającą im kolejność powrotów. Trójniki na zasilaniu co najwyżej do przekręcenia o 180 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc...doceniam to.

​tylko mi idzie główna rura z bojlera do powrotu z kotła a w nią są wpięte dwa powroty, a w jeden z nich powrót 3d, dlatego pisze o likwidacji bo to różni się od podanego przez ciebie schematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak to wyglada po zmianach teraz u mnie. Ogólnie to nie mam teraz problemów z instalacją tylko cały czas zastanawiaja mnie te zz. Czy są ok lub gdzie ich brak i w ktorych miejscach muszą być obowiązkowo. Proszę o weryfikację mych wypocin podczas pauzy. W weekend będę miał hydraulika bo będzie dokladal mi dodatkowy kran na zewnatrz wiec moge cos poprawic. Jeśli brakuje jakiegoś zz to gdzie go umieścic i jaki rodzaj. Wiem napewno że musze zmienić z.kulowy na grzybkowy za pompa kotlowa aby regulować przepływem.

post-66718-0-50060200-1517235216_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na mój schemat w poście #47 tam są ZZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak to wyglada po zmianach teraz u mnie. Ogólnie to nie mam teraz problemów z instalacją tylko cały czas zastanawiaja mnie te zz. Czy są ok lub gdzie ich brak i w ktorych miejscach muszą być obowiązkowo. Proszę o weryfikację mych wypocin podczas pauzy. W weekend będę miał hydraulika bo będzie dokladal mi dodatkowy kran na zewnatrz wiec moge cos poprawic. Jeśli brakuje jakiegoś zz to gdzie go umieścic i jaki rodzaj. Wiem napewno że musze zmienić z.kulowy na grzybkowy za pompa kotlowa aby regulować przepływem.

 

Powrót CWU moze zostać, ale zawór zwrotny na obiegu podłogowym do przeniesienia.

 

post-51897-0-88937600-1517251796_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrót CWU moze zostać, ale zawór zwrotny na obiegu podłogowym do przeniesienia.

 

attachicon.gifZZ.png

 

 

Dziękuję ci bardzo. W weekend to ogarne. A jaki to musi być zawór zwrotny? Klapowy czy sprężynowy? I jeszcze takie czysto teoretyczne pytanie, celem zglebienia wiedzy. Gdy ten zawór teraz jest w tym miejscu a nie ma go na powrocie to co sie dzieje z instalacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka pompę kotłową kupić?

Czy ferro gpa ll będzie ok...obecnie mam takie i sprawują się dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich,obserwuję ten wątek bo też chcę zamontować pompę kotłową. Tylko zastanawia mnie jedna rzecz, czy wpięcie pompy kotłowej w sposób taki jaki naszkicował  lechumb czyli na wyjściu z powrotu z zaworu 4d to naprawdę dobry pomysł. Co w razie dużego poboru ciepła i 4d otworzy się mocno. Pompa kotłowa będzie tłoczyc do kotła schłodzoną wodę z powrotu instalacji i tu temperatura już nie koniecznie może mieć około 50 stopni C. Czy może ja coś źle rozumiem. Do tej pory myślałem że obieg kotłów powinien łączyć wyjście z powrotem omijając wszystkie zawory. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.