Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Komfort Eko 15Kw K1Pv4 - Spieki Popiołu + Niska Temp. Powrotu


Dawidoo

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej tak. U mnie i u kilkunastu kolegów z tego forum także. Zawsze możesz chcieć gwarancji od wykonawcy.

 

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz mozliwośc w sterowniku "oszukać" czujnik, zawyżając jego wskazanie kalibracją? Może w menu serwisowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapuścić CWU na stałe ale nie mogę wyjąć czujnika temperatury. On nie jest na stałe przymocowany? W pewnym zakresie się rusza jednak nie chce wyjść do końca. Bolier elektromet 80l

 

Nie wyciągaj tylko ustaw zadaną CWU na przykład o 5C więcej niż na kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie proponowałem "oszustwo" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, mogę tylko oszukać czujnik pogodowy. Szukałem tego jak się okazało, że czujnik w boilerze nie do końca chce wyjść. Wydaje mi się jednak że to powinno być możliwe ale trochę się boję żeby czegoś nie urwać. W miejscu gdzie jest ten czujnik wsadzony jest taka plastikowa nakrętka którą można odkręcić ale czujnik i tak nie chce wyjść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w menu serwisowym również nie ma korekty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rezystor ok. 1kOhm w domu? Wstaw równolegle i bedzie mniejszy odczyt temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dawidoo strasznie sobie komplikujesz życie :) Raczej chyba chcesz sobie zaszkodzić niż dogodzić. :) Jak nie zależy Ci na tym żeby mieć mniej sadzy w piecu i trochę mniej spalać / o gwarancji nie wspomnę/  to proponuję czujnik podłączyć na zasilaniu z pieca, zamiast na powrocie . Wtedy zawór ci prawie nigdy nie będzie zamykał obiegu na kaloryfery czy podłogówkę. I nic nie będziesz musiał instalować i dopłacać. Ja mam / czy też myślę ze będę miał/  spokój  z sadzą choć piec czyszczę i tak i tak co tydzień , ale za to mam mniej do czyszczenia. Inni próbowali większe przekroje rurek i grawitację , coś pomogło ale i tak i tak 4D się zamykał jak był ustawiony na "dużą" temperaturę . Mam na myśli > 45C. Jeśli temat Cię interesuje to załóż sobie pompkę ja polecam Wilo Pico 2 1-4 , ustaw na 4W i będziesz miał wodę na powrocie jaka chcesz . Pod warunkiem że będzie mniejsza o temperatury na piecu :) Podpinasz na prace stałą i wtedy zapłacisz za prąd koło 2-3 zł/ mc i masz z głowy. Pompka to koszt 431 + instalacja. Możesz kupić pompkę za 200 zł ale nie elektroniczna tylko manualna z min 30W. Zapłacisz więcej za prąd ale za to 230 zł na wstępie w kieszeni. Decyzja należy do Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę przy kompie to zerknę na schematy bo na telefonie to jakoś słabo widać. Dzieci na szczęście nie ma ale to i tak duże ryzyko poparzenia. Z drugiej strony jak dojdzie 120l do ogrzewania na stałe to spalanie może sporo wzrosnąć.

 

Próbowałem wyjąc czujnik cwu, fakt praca kotła dużo lepsza ale i wzrosło spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam po dłuższej przerwie.

Udało mi się uruchomić pompe CWU na stałe. Nie wyjmowałem czujnika ponieważ bałem się, że go wyrwę jednak jeden z instalatorów podpowiedział mi żebym przepiął pompe CWU w miejsce pompy dodatkowej 2. W ustawieniach tej pompy można ją uruchomić jako pompa CO i w ten sposób boiler grzeje się non stop. Na razie na piecu mam ustawione 60 a temperatura powrotu to 52-54 stopnie z czego jestem bardzo zadowolony. Piec pracuje równo bez dziwnych skoków temperatury. CO do spalania to się okaże bo dzisiaj wyczyściłem kocioł i zasypałem zasobnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dokładnie tak jak ty.

Co=cwu

Piec pracował w pod super na standardowych ustawieniach..tylko zabawa korektą.

Ale spalanie wyższe o jakieś 4kg na dobę więc nie do przyjęcia jak dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś zrobił korektę PID ze względu na okopcony i "zasadzony" czujnik spalin albo spróbował palić na standardowych ustawieniach, może byś nawet zaoszczędził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam istalacje przerobiona według schematu poniżej plus wstawiona pompa kotlowa w powrót z 4d i działa mi to super. Zasilanie 65st, powrót 60st. Tylko mam pytanie i prośbę do bardziej doświadczonych forumowiczów. Czy mógłby ktoś na tym schemacie zaznaczyć gdzie powinny być prawidłowo umieszczone zawory zwrotne bo ten temat przeoczyłem podczas weryfikacji po poprzednim 'hydrauliku', a mam możliwość na dniach to ewentualnie przerobić. Teraz nie ma mnie w domu i nie moge wstawic schematu gdzie u mnie sa te zz ale jak bede miał zaznaczone na schemacie to sprawdzę. Co pamiętam to zz od podłogowego jest za pompą na zasilaniu i tak samo jest na co. Od cwu nie pamiętam i tam gdzie pompa kotlowa nie ma zz, sa tylko zawory kulowe przed i za pompa. Filtry sa przed wszystkimi pompami. W calej inst sa zawory kulowe, choć wiem że do zmiany jest ten jeden zawor kulowywbudowany za pompa kotlowa na grzybek żeby bo te kulowe słabo podobno nadają sie do regulacji przeplywu.

post-66718-0-58229100-1516998583_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ze spalaniem po wstawieniu pompy kotłowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spadło. Piec chodzi stabilnie. Jak spalal wcześniej okolo 23kg/dobę tak teraz przy minusowej temp (w moich terenach nadal taka jest noca) zasyp 125kg starcza na 7.5-8 dni czyli wychodzi 15.5-16.5kg/dobe. Dla mnie to super wynik bo kobiety w domu maja okolo 24st i uwielbiaja pelne wanny ciepłej wody ;-). Tylko tak jak pisalem w poprzednim poscie chce zrobic jeszcze porządek z tymi zz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zawór 3d i też będę zakładał pompę kotłów.

Muszę też poskładać zawory zwrotne bo zauważyłem że jak załącza się pompę dwu to woda z niego idzie mi na powrót 3d co zwiększa temp na grzejniki i siłownik zawory 3d się zamyka oraz powrót na grzejniki w piwnicy mam lekko ciepły.

Mam rurkę które ma do około 50cm które wychodzi zaraz przy zasilaniu kotła i idzie do pompy dwu i zastanawiam się czy w nia nie spiąć pompy kotlowej plus zawór zwrotny przy powrocie do kotła wtedy mógłbym czujnikiem sterować.

Jeśli pompa cwu się załącza To odlacza ta kotlowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-76096-0-40440900-1517044857_thumb.jpgJa bede przerabiał według schematu który mi zaproponowały doswiadczone osoby z tedo forum tam możesz zobaczyć gdzie są zamontowane ZZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam 4d ale dzięki.

Muszę tak ja przerobić by jak najmniej ingerować w istniejącą instalację a wydaje mi się że z tej rurki co pisze jest to mozliwe

post-71140-0-49781200-1517047587_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manx ja ci za wiele nie pomoge, wstawiłem schat bo było pytanie o ZZ, myśle że gmaj22 powinien ci odpowiedzieć, on i sambor oraz inni doświadczeni w temacie hydrauliki pomogli mi przygotować schemat na bazie mojej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko..już pisałem także czekam na info i biorę się do roboty.

Potem regulator Ciągu plus sterownik pokojowy i zobaczymy co mi to da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.