Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palenie w piecu od góry


Gość Majstter

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Majstter

Otworzyłem klapke popielnika na 1mm i załączyłem teraz dmuchawe, przedmuch na najniższy na 20% Czy tak może być ? troszkę z komina więcej dymu idzie, w sumie to raz więcej raz mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka klapka jest u Ciebie, w moim poprzednim piecu musiałem dociążać klapkę bo dmuchawa ją podnosiła i część powietrza przez nią mi uciekała, jeśli chcesz testować na wymuszonym podmuchu to raczej podaj troszkę powietrza przez rozetę w środkowych dzwiczkach jeśli takową posiadasz, by podać trochę tlenu na górę paleniska w celu lepszego dopalenia spalin, pod warunkiem że nie zadymi kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Majstter

Może jutro jakieś zdjęcia podeśle, jeśli tutaj można wstawiać. To się wszystko wyjaśni. klapkę na dolnych drzwiczkach mam ciężką regulowaną śrubą, raczej nic jej nie podniesie. Przy nawiewie jednak kopci mi troche znowu, ale już po dłuższym rozpaleniu bez dmuchawy, więc mniej ale jak tak dalej bedzie to bedzie znowu mi przez drzwiczki dym uciekać, echh no nic dokupie chyba ten miarownik bo mam jeszcze ze 3 tony marcela. Ale jednak od boku jak pale nie mam az takiego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miarkownik się przyda i pewnie jego cena Cię nie zrujnuje, po prostu dojdzie Ci dodatkowa opcja i poprawnie spalisz to co posiadasz, posiadanie miarkownika nie wyklucza palenia na tym w co wyposażony jest piec, jeśli przyjdzie Ci do głowy spalania drobnych opałów lub drobnych mieszanek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zawory trzeba zakręcić :) pewnie ten otwór jest zaślepiony korkiem, ja bym uszykował miarkownik nawijając na gwint teflon i próbował bym go szybko wkręcić po wykręceniu korka-zaślepki :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Majstter napisał:

Otworzyłem klapke popielnika na 1mm i załączyłem teraz dmuchawe, przedmuch na najniższy na 20% Czy tak może być ? troszkę z komina więcej dymu idzie, w sumie to raz więcej raz mniej.

Jeżeli palisz na sterowniku i dmuchawie to dolna klapka całkiem zamknięta ma być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Majstter

zi1bi

Narazie jakoś musze na sterowniku, ale rozpalam i pale tak ze 2 godziny na niedomkniętej klapce dolnej, az troche się rozpali, później załączam normalnie z dmuchawą.

W poniedziałek kupie ten miarkownik, może bedzie lepiej. ktoś tutaj polecił afriso więc może ten ? czy jakieś inne popozycje ? chodzi mi o to by bezpiecznie było dla domowników jak ja w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kriters64 napisał:

na wymuszonym podmuchu to raczej podaj troszkę powietrza przez rozetę w środkowych dzwiczkach jeśli takową posiadasz

Przy paleniu z dmuchawą kocioł NIE może mieć tej rozety otwartej! Musi być szczelnie zamknięty.

Do palenia z miarkownikiem dobrze jest dorobić kierownicę powietrza wtórnego (KPW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, colover napisał:

Przy paleniu z dmuchawą kocioł NIE może mieć tej rozety otwartej! Musi być szczelnie zamknięty.

To prawda, ale ja miałem podobny piec też defro który taką rozetę posiadał i z niej korzystałem z bardzo dobrym skutkiem, jednak moja kotłownia to przybudówka z wejściem od zewnątrz nie połączona z mieszkaniem i komin z dobrym ciągiem i nigdy nie zdarzają si cofki kominowe, jednak uwaga jest słuszna, bo jak nie wiesz co robisz to lepiej tego nie rób :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Majstter

No niestety  tą kierownicę powietrza wtórnego to nie wiem jak zrobić a jeszcze coś popsuję,  można po prostu nie domykać całkiem drzwiczek zasypowych, lub zamknąć tylko lekko, bo cały czas to powietrze nie jest potrzebne chyba ?Tylko przy rozpalaniu tak ? ( tak czytałem gdzieś).? : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Majstter

Tylko powiedzcie mi jeszcze jak zmierzyć gwint do miarkownika? śruba jest wkręcona w piecu a teraz nie moge jej odkręcić, a nie wiem jaki miarkownik kupić z jakim gwintem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem tylko że jak wystaje króciec z kotła to można go zmierzyć suwmiarką, 3/4" to zewnętrzna średnica króćca będzie ok. 32 milimetry, 1/2" to ok. 25 milimetrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Majstter napisał:

Tylko powiedzcie mi jeszcze jak zmierzyć gwint do miarkownika? 

W 99% jest tam gwint 3/4"

Mam też defro optima tyle,że komfort.

Jakbyś miał ochotę to mogę Ci wysłać/odsprzedać (a raczej ktoś z domowników jak się zgodzi) mój miarkownik,który był wkręcony może z tydzień czasu,więc jest jak nowy.Miarkownik HONEYWELL FR124

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.