Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Modyfikacje kotła DS do palenia drewnem Wydzielone zMPM Ds 5 klasa – przeróbki – modyfikacje do palenia ciągłego bez bufora


Gość samsu

Rekomendowane odpowiedzi

@Piecuch19 @nierozkminiaj – serdecznie witam was Panowie.

Jak to jest z tym powietrzem podawanym na wolcie palnika właściwie.

Pytam tu Was o to, bo @buli912na jego kanale @Marcin https://www.youtube.com/channel/UCN0yjMkpuYTDUPSXG46Qw_w pod filmem : MPM DS II 12 14 Kw podawanie powietrza wtórnego przed palnikiem

Zadałem takie pytanie :

Witaj. Jak Ci to powietrze podawane na wlocie palnika działa, bo ja ostatnio sobie coś takiego zrobiłem i trochę rozczarowany tym jestem. Na niskich obrotach bywa z tym różnie – spala się detonacyjnie przez co palnik pracuje pulsacyjnie – potrafi z paleniska fukać i płomień w palniku zrywać ale jak po zaworach dostanie, to po mimo tego, że działa pulsacyjnie - idzie jak burza.

Mam do tego powietrze z zewnątrz podawane, które świetnie działa, bo jak to powietrze zamknę, to czasami płomień zostaje zerwany i słychać w czasie regulacji reakcję płomienia – mimo, to pulsacji nie mogę się pozbyć bez względu na to jak bym to powietrze regulował.

Do tego jak się trochę przepali, to dudnienie w palniku ustaje ale słychać, że się jara - zaglądam a tu błękitny płomień, co przez mały otwór nad wylotem palnika widzę.

Mi nic po błękitnym dlatego, że jest go nie za wiele i kocioł przez to mi temperatury nie nabiera a czasami temperatura na kotle mi spada. Raz mi się tak zdarzyło – jak w palniku tornado było i mimo to, płomień żółty jakoś zerwało ale błękitny za to lał się jak z cebra i kocioł temperatury nabierał tylko, że nie trwało to zbyt długo.

Przepalam – drewnem sosnowym na max obrotach albo jak mam czas, to przed palnikiem drewno a reszta jak się trafi – na ruszcie warstwa drewna na czym masa niedrzewna, czasami wymieszana z drzazgami z pod pieńka.

Mam to od niedawna i raczej się z tym męczę niż mi to radość sprawia dlatego się nad tym zastanawiam czy to rozwalić czy przerobić co może czy tak to właśnie ma działać czy jarać na wysokich obrotach może.

U Ciebie jest tak samo – podobnie czy może inaczej – masz jakąś regulację do powietrza tego i co stanowi na rzecz tego, że to działa, bo że jest to wiadomo.

Gdybyś znalazł chwilę na to i co skrobnął mi o tym – będę wdzięczny. Pozdrawiam

Sorki za brak cierpliwości mojej ale @Marcin o konsultacjach z Tobą @Piecuch pod tym filmem pisał, do tego tak samo @nierozkminiaj napisał i jeszcze @carinus kiedyś o czymś takim wspominał, bo ja coś podobnego zrobione miałem jak na rysunku @buli912 niebieską linią a ja żółtą zaznaczyłem - w płytce z szamotu na krawędzi wyciąłem 1cm głęboko i na 2 cm szeroko i po przyłożeniu tych płytek przed palnikiem dookoła powstał taki otwarty kanał – tylko, że powietrze do niego podaję tak jak o tym napisałem i jeszcze w zakończeniu dopisać muszę, że teraz już tylko z jednej strony palnika tak powietrze podaję dzięki czemu w końcu zaczęło się jarać dużo lepiej ale nie mam pewności czy może powinienem do starego układu wrócić i go dopracować.

Także jak wyżej w zapytaniu do @Marcina napisałem – za wszelkie wskazówki i uwagi z góry dziękuję.

Pozdrawiam serdecznie.

Powietrze - Marcin - Buli..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenieś się może na wątek o spalaniu drewna,tam pociągniemy dalej temat dopalania sosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie było zjawiska fukania o którym piszesz. do palenia drewnem daję więcej powietrza wtórnego drzwiczkami załadunkowymi (mam boczne). masz rurę wezyra? ja mam bezpośrednio nad wlotem palnika. szczelina z popielnika jest u dołu, bez niej gdy przypychało palnik dymiło, i palenie słabło.  U mnie dudniło jak miałem niedopracowany wlot do palnika. Musiałem dograć wielkość i wysokość. dodatkowo mam próg przed wlotem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnij profil żeby wiedzieć o jakim kotle piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.