Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Będzie nowy kociol i sterownik!


Gość Cemol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

- pewnie ten post mógłby się znaleźć w innym dziale, ale czas nagli, więc piszę w dziale najbardziej popularnym.

Szanowni Państwo, od jakichś 3 m-cy czytam regularnie to forum i coraz bardziej zdaję sobie sprawę z ułomności tego co jest w dziedzinie kotłów podajnikowych na rynku. Kiepskie są kotły, jeszcze bardziej kiepskie sterowniki, a najgorszy to już opał. Póki co postanowiłem sprawy konfekcjonowania opału odłożyć do wiosny, natomiast już już za chwilę będę projektował, produkował i sprzedawał całkiem nową generację kotłów podajnikowych z idealnymi sterownikami. By zrobić solidny początek, potrzebuję nośnej - marketingowej nazwy. Wypisałem wszystkie występujące w kraju nazwy kotłów i sterowników, by się zorientować, dlaczego jedne kotły sprzedają się lepiej a inne gorzej. No i by nie popełnić plagiatu. Zrobiłem też ankietę w rodzinie i na razie mam dla kotła:

CeMol11bis_DoubleECo_UniverseCoalDiamond_XXX

gdzie XXX to będzie moc kotła.

Razi być może nieco pretensjonalność użytego słowa Universe i przy nim się nie upieram. Mam w zapasie w to miejsc "General", "Bestseller" lub "Cosmic". Być może użyta liczba "11" jest zbyt wysoka? OK, ale przecież trudno by była jednocyfrowa, a wstawienie 10 wykluczam. Proszę o ewentualne rozsądne podpowiedzi, bo stoję z robotą.

Gorsza sprawa z sterownikiem. Jedyne co mam ustalone jednoznacznie to kolor i  wielkość ekranu. Będzie w kolorze starego złota z oczywiście węglową inkrustacją. 21" powinno w zupełności na dziś załatwić konkurencję. Oczywiście będzie net  z YT i fejsem. To są wszystko drobnostki, jak pisałem wyżej sterownik robi nazwa, więc nie chcę popełnić harakiri byle czym.

Tu też już po konsultacjach z rodziną mam już pewien zarys, przyznaję, nie powalający na łopatki, ale w miarę dobry:

WithoutWorkController_v34.YYY_CoalPremium-PL

gdzie YYY będzie kolejnym numerem kompilacji softu.

Wiem, że słabawo, ale wraz rodziną wyczerpaliśmy wszystkie pomysły.

Ktoś pomoże?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @Cemol wcześnie zaczął sylwestra...

szalony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
Godzinę temu, Cemol napisał:

Witam,

- pewnie ten post mógłby się znaleźć w innym dziale, ale czas nagli, więc piszę w dziale najbardziej popularnym.

Szanowni Państwo, od jakichś 3 m-cy czytam regularnie to forum i coraz bardziej zdaję sobie sprawę z ułomności tego co jest w dziedzinie kotłów podajnikowych na rynku. Kiepskie są kotły, jeszcze bardziej kiepskie sterowniki, a najgorszy to już opał. Póki co postanowiłem sprawy konfekcjonowania opału odłożyć do wiosny, natomiast już już za chwilę będę projektował, produkował i sprzedawał całkiem nową generację kotłów podajnikowych z idealnymi sterownikami. By zrobić solidny początek, potrzebuję nośnej - marketingowej nazwy. Wypisałem wszystkie występujące w kraju nazwy kotłów i sterowników, by się zorientować, dlaczego jedne kotły sprzedają się lepiej a inne gorzej. No i by nie popełnić plagiatu. Zrobiłem też ankietę w rodzinie i na razie mam dla kotła:

CeMol11bis_DoubleECo_UniverseCoalDiamond_XXX

gdzie XXX to będzie moc kotła.

Razi być może nieco pretensjonalność użytego słowa Universe i przy nim się nie upieram. Mam w zapasie w to miejsc "General", "Bestseller" lub "Cosmic". Być może użyta liczba "11" jest zbyt wysoka? OK, ale przecież trudno by była jednocyfrowa, a wstawienie 10 wykluczam. Proszę o ewentualne rozsądne podpowiedzi, bo stoję z robotą.

Gorsza sprawa z sterownikiem. Jedyne co mam ustalone jednoznacznie to kolor i  wielkość ekranu. Będzie w kolorze starego złota z oczywiście węglową inkrustacją. 21" powinno w zupełności na dziś załatwić konkurencję. Oczywiście będzie net  z YT i fejsem. To są wszystko drobnostki, jak pisałem wyżej sterownik robi nazwa, więc nie chcę popełnić harakiri byle czym.

Tu też już po konsultacjach z rodziną mam już pewien zarys, przyznaję, nie powalający na łopatki, ale w miarę dobry:

WithoutWorkController_v34.YYY_CoalPremium-PL

gdzie YYY będzie kolejnym numerem kompilacji softu.

Wiem, że słabawo, ale wraz rodziną wyczerpaliśmy wszystkie pomysły.

Ktoś pomoże?

 

 

No to za kilka miesięcy zostanie załozony wątek o sterowniku twoim, podobnie jak ten o skzp  na 500 stron , twój będzie złoty to pewnie tysiąc postów w miesiąc natłuczemy , kurde a ja zawsze mówiłem że jak o czymś sie dużo pisze i mówi to do dupy jest , koniecznie zmień kolor na szary .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to za kilka miesięcy zostanie załozony wątek o sterowniku twoim, podobnie jak ten o skzp  na 500 stron , twój będzie złoty to pewnie tysiąc postów w miesiąc natłuczemy , kurde a ja zawsze mówiłem że jak o czymś sie dużo pisze i mówi to do dupy jest , koniecznie zmień kolor na szary .
Berthold ty chyba nigdy go nie widziałeś i nie wiesz jak pracuje skpz. Piszę się tyle bo je ciągle rozwijany u nie wcale taki drogi. Twój elster nie ma perzynim startu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
- pewnie ten post mógłby się znaleźć w innym dziale, ale czas nagli, więc piszę w dziale najbardziej popularnym.
Szanowni Państwo, od jakichś 3 m-cy czytam regularnie to forum i coraz bardziej zdaję sobie sprawę z ułomności tego co jest w dziedzinie kotłów podajnikowych na rynku. Kiepskie są kotły, jeszcze bardziej kiepskie sterowniki, a najgorszy to już opał. Póki co postanowiłem sprawy konfekcjonowania opału odłożyć do wiosny, natomiast już już za chwilę będę projektował, produkował i sprzedawał całkiem nową generację kotłów podajnikowych z idealnymi sterownikami. By zrobić solidny początek, potrzebuję nośnej - marketingowej nazwy. Wypisałem wszystkie występujące w kraju nazwy kotłów i sterowników, by się zorientować, dlaczego jedne kotły sprzedają się lepiej a inne gorzej. No i by nie popełnić plagiatu. Zrobiłem też ankietę w rodzinie i na razie mam dla kotła:
CeMol11bis_DoubleECo_UniverseCoalDiamond_XXX
gdzie XXX to będzie moc kotła.
Razi być może nieco pretensjonalność użytego słowa Universe i przy nim się nie upieram. Mam w zapasie w to miejsc "General", "Bestseller" lub "Cosmic". Być może użyta liczba "11" jest zbyt wysoka? OK, ale przecież trudno by była jednocyfrowa, a wstawienie 10 wykluczam. Proszę o ewentualne rozsądne podpowiedzi, bo stoję z robotą.
Gorsza sprawa z sterownikiem. Jedyne co mam ustalone jednoznacznie to kolor i  wielkość ekranu. Będzie w kolorze starego złota z oczywiście węglową inkrustacją. 21" powinno w zupełności na dziś załatwić konkurencję. Oczywiście będzie net  z YT i fejsem. To są wszystko drobnostki, jak pisałem wyżej sterownik robi nazwa, więc nie chcę popełnić harakiri byle czym.
Tu też już po konsultacjach z rodziną mam już pewien zarys, przyznaję, nie powalający na łopatki, ale w miarę dobry:
WithoutWorkController_v34.YYY_CoalPremium-PL
gdzie YYY będzie kolejnym numerem kompilacji softu.
Wiem, że słabawo, ale wraz rodziną wyczerpaliśmy wszystkie pomysły.
Ktoś pomoże?
 
 
sorry za szczerosc

co to za glupoty

faktycznie zaczal sie sylwester albo nawet karnawal

pozdrawiam

Wysłane z mojego Z10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cemol - nie pij więcej.Alkohol szkodzi zdrowiu (psychicznemu też) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mkaczko napisał:

sorry za szczerosc

co to za glupoty

faktycznie zaczal sie sylwester albo nawet karnawal

pozdrawiam

Wysłane z mojego Z10 przy użyciu Tapatalka

W ustawieniach telefonu możesz wyłączyć doklejaną informację z czego wysłano posta. Z10, to już bardzo stary model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, szelest napisał:

Cemol - nie pij więcej.Alkohol szkodzi zdrowiu (psychicznemu też) .

Po znaku interpunkcyjnym (tu przed Alkohol) stawiamy spację. Po ostatniej literze zdania - przed kropką spacji nie stawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Cemol napisał:

natomiast już już za chwilę będę projektował, produkował i sprzedawał całkiem nową generację kotłów podajnikowych z idealnymi sterownikami.

Mnie interesuje jak będzie wyglądał przekrój tego kotła, rodzaj zastosowanego  podajnika szczególnie palnik , ewentualnie sterownik nie tyle wygląd co algorytm w nim napisany .Pytam bo  już na wstępie przed produkcją forumowicze będą mogli  ocenić czy aby ten produkt będzie w stanie  zadowolić klienta nie tylko z pięknej nazwy i wyglądu , ale i ze skuteczności dobrego spalania węgla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

To jako pierwszy wpadłem na ten pomysł to pierwszy wyprodukowany kocioł ja kupuję , mam nadzieję że po badaniach i testach sprzedaż mi go za 30 procent wartości ,

Bo obecny kocioł też w ten sposób kupiłem , co jak będzie ? hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CeMol11bis_DoubleECo_UniverseCoalDiamond_XXX

Paaanie, to się nie sprzeda :)

Musi być tak: kolor dajesz jak w sterowniku stare złoto i robisz złotą serię kopciuchów dla bogatych w różnych cenach z różnymi naklejkami:

CeMol11bis_DoubleECo_ReferenceCoalDiamond_XXX

CeMol11bis_DoubleECo_UltimaCoalDiamond_XXX

CeMol11bis_DoubleECo_PremiumCoalDiamond_XXX

CeMol11bis_DoubleECo_GoldCoalDiamond_XXX

CeMol11bis_DoubleECo_ExcellenceCoalDiamond_XXX

Ceny od 10000 do 20000 zł, niech se klient wybierze najlepszy na jaki go stać :)

 

Potem w kolorze czerwonym serię sportowo-młodzieżową z naklejkami:

CeMol11bis_DoubleECo_HyperCoalDiamond_XXX

CeMol11bis_DoubleECo_SuperCoalDiamond_XXX

CeMol11bis_DoubleECo_MultiCoalDiamond_XXX

CeMol11bis_DoubleECo_UltraCoalDiamond_XXX

CeMol11bis_DoubleECo_AdvancedCoalDiamond_XXX

CeMol11bis_DoubleECo_VolcanoCoalDiamond_XXX

 

No i wersja zielona podkreślająca czystość węgla:

CeMol11bis_DoubleECo_PureCoalDiamond_XXX

CeMol11bis_DoubleECo_HybridCoalDiamond_XXX

CeMol11bis_DoubleECo_CleanCoalDiamond_XXX

CeMol11bis_DoubleECo_EcoCoalDiamond_XXX

 

I już jesteś szanującym się producentem z 15 modelami najbardziej zaawansowanych kotłów na rynku w ofercie. A jak się sprzeda choć jeden egzemplarz to dajesz info na wszystkie fora w sieci i fejsbuki, że pojawiły się wersje:

CeMol11bis_DoubleECo_ReferenceCoalDiamond_XXX_Plus

CeMol11bis_DoubleECo_UltraCoalDiamond_XXX_Plus

CeMol11bis_DoubleECo_PremiumCoalDiamond_XXX_Plus

CeMol11bis_DoubleECo_GoldCoalDiamond_XXX_Plus

CeMol11bis_DoubleECo_ExcellenceCoalDiamond_XXX_Plus

 

I tak dalej - wtedy zaczniesz żniwa, bo ludzie nie patrzą się na nic i łykają wszystko z plusem jak młode pelikany :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z workowanymi ekogroszkami to się bardzo dobrze sprawdza i ludzie kupują, testują, porównują, więc dlaczego z kotłami miałoby być inaczej? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cemol -  Masz chłopie zajebiste poczucie humoru.Zacząłeś od "złotej " skrzynki popielnikowej ,teraz "złoty" sterownik. Czekam z niecierpliwością co jeszcze wymyślisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, form napisał:

Paaanie, to się nie sprzeda :)

Musi być tak: kolor dajesz jak w sterowniku stare złoto i robisz złotą serię kopciuchów dla bogatych w różnych cenach z różnymi naklejkami: 

Nooo, kolego form, coś mi się zdaje, że wejdziemy w spółkę. Podrzuciłeś mi parę wyśmienitych pomysłów. Za "Hybrid" i "Volcano" winiem jestem Ci ładną sumkę, - po sprzedaniu pierwszej serii. Poza tym myślę, że po serii z "Plusem" mógłbym rzucić PlusMega?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nazwy sterownika dopisałbym FireFestive i po nazwie koniecznie Platinum. Może Łysy z Brazzers chciałby być twarzą kampanii? Dobrze kojarzy się z ogniem i ciepłem w chałupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy.

Dlaczego jesteście tacy niedobrzy.... 257271889_Screenshot_2018-12-22miechosa-SzukajwGoogle.png.ce7be79337095bc3b28b286a1ebdc052.png

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubą czcionką, nawet złotą bym gdzieś wybił, że spala wszystko, węgiel, zboże, pellet, szyszki, zrębki, trociny, ze sprawnością blisko 99%. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Jasiek11 napisał:

Grubą czcionką, nawet złotą bym gdzieś wybił, że spala wszystko, węgiel, zboże, pellet, szyszki, zrębki, trociny, ze sprawnością blisko 99%. 

To tak jak mój, nie muszę kombinować- już mam. Dorzucam do listy jeszcze miał. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.